Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu nu pot intelege cum pot uni glumi pe tema asta la nesfarsit.

E tragic ce s-a intamplat de la inceput si riscurile reale erau de atunci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ziua asta a fost un cosmar, am ajuns acasa abia respirand, aveam impresia ca o sa fac criza de astm, simteam ca imi explodează  capul, iar picioarele abia ma mai ascultau, erau de plumb. As vrea sa ne izoleze dracului pe toti, sa se ispraveasca toata isteria, ca nu mai suport. Si gandul ca e posibil ca din pricina nebuniei generale sa nu ne mai intalnim niciodata, a inceput sa imi incolteasca in minte. Oare m-am molipsit de isterie? :(

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiero, isteria nu ajuta, dar asta nu inseamna ca lucrurile nu sunt f sensibile si pot deveni grave. E pandemie mondiala declarata. Evitati cat puteti contactul, ca ce nu puteti nu puteti.

si orice masuri luam sa ne gandim cum ar fi sa faca toti asa.

eu momentan am fost dupa apa de izvor pentru rezerve si am luat cateva neperisabile, dar nu exagerat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Stu' a spus:

eu momentan am fost dupa apa de izvor pentru rezerve

ce bine suna.

Eu am luat apa de la carrefour.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in sensul de a renunta la intalnirile si deplasarile in public atata cat se poate.

am repetat. fiecare, facand cat poate, reducem impreuna fluxul.

si multi nu pot 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Enki a spus:

ce bine suna.

Eu am luat apa de la carrefour.

eu iau periodic de izvor. azi mi-am amintit de asta si am condus putin spre munti.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Stu' said:

in sensul de a renunta la intalnirile si deplasarile in public atata cat se poate.

am repetat. fiecare, facand cat poate, reducem impreuna fluxul.

si multi nu pot 

Dar și în sensul că nu ne mai pupăm. Decât, așa, muah-muah de la o distanță de cel puțin cinci metri sau de preferat, din spatele monitorului sau telefonului smart. :laugh:

Deși, unii ar zice că abia acum, în cazuri disperate, se manifestă dragostea adevărată care are darul de a alunga virusurile și a restaura echilibrul. :laugh:

Glumesc.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

avem mare nevoie si de gluma :(

am oprit la un magazin din sat sa imi iau ceva de rontait pe drum...nu mai avea faina deloc, se plangea vanzatoarea.

am spus ca vom invata sa facem faina bruta din radacinile plantelor, daca e nevoie. a zambit.

am povestit cu un nene la izvor. mi-a spus ca pe vapoare dezinfectau apa din butoi, pe vremuri,introducant argint si aur. acum cateva luni am trecut chiar acolo in zona pe langa un ras, exemplar de toata frumusetea. ai coborat si ei daca le-au taiat padurile mai sus. ca ursii, mistretii. ii stralucea blana, atat era de viguros.

 

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Stu' said:

 

am povestit cu un nene la izvor. mi-a spus ca pe vapoate dezinfectau apa din butoi, pe vremuri,introducant argint si aur in butoi.

 

ăla precis era „izvorul minunilor”. 

iar nenea ăla, precis era un argonaut. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×