Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

On 12/17/2023 at 5:18 PM, Rodica` said:

Doar ca în curând traficul feroviar se va opri în mare parte pe ruta asta. Calea ferata întra în modernizare dacă nu a și întrat deja. 

I-auzi, ne-am dus la momentul potrivit, înseamnă. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apoi nu musai. De la Cluj va fi complicat de ajuns dar din Timișoara.... Sau din Budapesta.... Poate va mai duceți. :dance:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi va ploua "Cats & Dogs" incepand de Vineri dimineata devreme, tot ne aduce aminte TV-ul ca in California au fost si niste inundatii.

Fii-mea deja este in Arizona la 2 ore de condus de la noi si vom vedea ce va mai fi maine.   Vreau sa termin aproape totul cu mancarea,

sa nu miros a usturoi si varza.  Mananc niste mandarine din gradina, incep sa ma simt fericita dar obosita.   Azi noapte am dormit treaz

de la schimbarea de vreme, incerc sa dorm la noapte dar nu stiu cand va fi acel moment.

Va doresc si voua Sarbatori foarte fericite, noi avem multe de celebrat in aceste zile in familie, vom avea un tort imens, comandat.

La Multi Ani!!!   Ho-ho-ho!!!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ploua ... au si cazut cativa fulgi si grindina.   E frig, 12*C, dar toata ziua a plouat si maine va fi la fel o zi extrem de intunecata ca-s numai nori negri pe acoperisul casei.

Asta ca sa intelegem ca e de stat in casa de Craciun.   Aveam ceva plan cu nepotii dar nu se poate.   Nici nu mai simt ce ma doare ...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca pe furtuna lumea sta acasa, dar Salvarea, Pompierii si Politia nu mai stiu incotro sa alerga sa salveze vieti.   

Aici Pompierii sint Paramedics, nu numai sa stinga focul sint folositi.   

Azi pe unde am trecut am vazut garduri lovite si distruse de masini care au sarit de pe drum in curtea cuiva.   Altii s-au oprit pe un pom batran de portocale cu masina!!! 

Se vad chestii de necrezut cateodata, pana unde se ajunge cu viteza mare, pe ploaie mai ales ca altfel asfaltul uscat, nu stiu prin ce procedeu devine foarte alunecos. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, The Unknown a spus:

Aici Pompierii sint Paramedics, nu numai sa stinga focul sint folositi.   

Si in Romania. Este SMURD-ul lui Arafat, integrat in pompieri. Nu mai stiu daca au medic, sau doar asistenti, dar sunt foarte de ajutor.

Separat e serviciul de ambulanta, integrat in spitale.

Descarcerarea e tot de la pompieri.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×