Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum la moment ii raspund lui Sherlock la o replica de pe un topic pe care nu mai vreau sa pierd un dram de energie.

Inițiatoarea topicului sublinia că e marcant pentru un copil sa afle că dacă face x sau y ajunge in iad și la modul asta superficial de a pune problema, am răspuns că atare, in 2 meri și 3 peri. Pentru că i-am tot repetat că nu la nivel micro se studiază Biblia și dogma crestina. Daca spui că a fi păcătos e ceva omenesc, dar efortul de a deveni mai bun te poate mântui - nu mai are de ce sa fie traumatizant pt copil. Că sa nu mai vorbim că ideea iadului, un pedagog bun, nu o prezintă hodoronc-tronc, fara o pregătire în prealabil. Eu nu așa am învățat la religie ce am învățat.

Da, sunt creștină, deși cu siguranță nu sunt un creștin perfect, am multe păcate. Dar de aici, la a mă acuză că nu sunt creștin pentru 2 fraze, e cale lungă. In fine, e dreptul tau sa ai opinii. La fel cum e dreptul meu sa le comentez sau să mă abțin de la a le comenta.

Căci nu, nu doar in cazul in care nu mai ai argumente - te poți retrage dintr-o dezbatere. Sunt multe alte motive pentru care faci asta : simți că pierzi timp inutil, simti că nu poți comunica constructiv cu acei oameni, te-ai saturat sa tot încasezi jigniri mascate, te lovești de arogante și ți se pretinde să iei demonstrații șchioape pe post de adevăr.

In altă ordine de idei, va doresc o zi cu mult soare :)

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

FMM de dictator! 

 

Dragnea ne-a spus astăzi: 'Domnilor, eu puteam să nu vă dau nimic. Până la urmă e la noi, noi avem pâinea şi cuţitul şi noi decidem. Noi avem majoritatea în Parlament, noi decidem, putem să nu vă dăm nimic'. Aşa ne-a spus”, a spus și Robert Negoiţă.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu gândul la muntii-mi..acum cu mai puțină zăpadă, și , sper, cu primăvară în tample-asteapta-flori..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am venit ...v-am vazut...(vorba vine, ca nu erati niciunul acasa :o:)... si am plecat !  

Va pup. Sa nu fiti cuminti ! :crazypilot:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai, nu te mai alinta atât, că nu vii doar o data pe an prin zona :)

Insa îți place ție să reinventezi matematica, precum o faci și cu varsta, veșnic adolescentule care ești.

deja mă simt bătrână, pe langa tine! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stu...:flowers:

Acum, am ajuns din greseala pe aici. Ca de fiecare data de altfel.  :o:

P.S. Merci ca mi-ai adus aminte cu varsta...sa vad daca merge sa schimb acum. Ca nu mai mergea.

Eu am vesnic ...13 ani . :bag:

Nici emoticoane  nu mai aveti. :lol:

Editat de Two
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×