Sari la conținut
Forum Roportal
Carrina_19

Astrograma

Postări Recomandate

eu mai caut inca ascendentul...sa-mi fie rusine ca nu il stiu sau l-am uitat :cheer:

daca stii la ce ora te-ai nascut se afla :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai stiu dar nu stiu ora ..si o stiam 8)

 

pana atunci postez alte rezultate la alte teste :cheer:

 

 

Mental: 5 (AAANL)

Fizic: 4 (MDDE)

Emotional: 3 (OOI)

Intuitiv: 1 ©

 

 

Mental

Fizic

Emotional

Intuitiv

 

 

Interpretarea graficului

MENTALUL

 

Aceasta configuratie numerica indica o minte agera si mobila. Aria preocuparilor acestor nativi este nelimitata, dar este posibil ca ei sa isi schimbe centrul de interes pe neasteptate, deoarece sunt atrasi de tot ce este nou.

 

FIZICUL

 

Pot munci din greu si nu se simt in largul lor daca nu au nimic de facut. Pot fi indemanatici intr-un domeniu sau altul.

 

EMOTIONALUL

 

Cifra 3 faciliteaza exprimarea dorintelor, viselor si dragostei. Nativilor le face placere sa primeasca dovezi de afectiune si vor ca acestea sa fie manifestate din plin. Spirituali, inzestrati cu multa creativitate, merg mai departe atunci cand ceva ii plictiseste.

 

INTUITIVUL

 

Idei noi si originale apar pe neasteptate. Acesti nativi sunt inzestrati cu instincte creatoare foarte puternice, ce pot fi valorificate cu entuziasm.

 

 

 

 

 

 

Cifra numelui complet

Numarul de baza este: 16

Corectie: numarul de baza devine 7

Interpretare numar de baza 7:

 

Modul in care acesti nativi se comporta cu ceilalti este marcat de individualism si fac intotdeauna numai ce vor ei. Refuza sa ia in considerare calea cea mai usoara sau varianta general acceptata pentru a rezolva o problema si simt in permanenta nevoia de a-si demontra lor insisi ca lucrurile merg bine. De asemenea au nevoie de singuratate pentru a putea medita in liniste si le displace sa primeasca lectii de la cei din jur. Trasaturi negative: viseaza cu ochii deschisi si, pentru a actiona, asteapta pana cand conditiile devin perfecte, dar de obicei acest lucru se intampla prea tarziu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Semnificatia zilei de nastere - 25:

Naturi perfectioniste si rezervate, persoanele nascute in aceasta zi sunt vesnic in cautarea libertatii dar iau deciziile cu o mare incetineala. Calmi, cu o intuitie puternica si perfect capabili sa pastreze un secret, nativii zilei de 25 pot parea timizi la prima vedere.

 

 

 

 

 

 

9

 

2 5 8

 

11 4

Numerele diagramei

 

Interpretare pentru 11:

 

Aceste persoane au darul de a se exprima bine in orice ocazie. Intr-ucat stiu sa tina lucrurile sub control, mentinand cu succes echilibrul, sunt foarte potrivite pentru a lucra in domeniile afacerilor sau divertismentului.

 

Interpretare pentru 2:

 

Sunt oameni cu simtul observatiei si sunt in stare sa isi formeze pareri exacte despre cei din jur. Deoarece sunt emotivi, adeseori nu se simt in largul lor intr-un mediu competitiv.

 

Interpretare pentru 4:

 

Cifra 4 confera un spirit practic oricarui grafic in care apare. Nativii sunt persoane organizate, capabile sa duca la bun sfarsit o sarcina, oameni tenace, loiali si de incredere. Adeseori sunt foarte indemanatici.

 

Interpretare pentru 5:

 

Cinci este cel mai important numar al numerogramei deoarece, fiind plasat in centru face legatura cu toate celelalte numere. Puterea si hotararea sunt foarte importante in cazul acestor indivizi care, in plus, au si darul de a-i motiva pe cei de langa ei. Deoarece au in permanenta nevoie de libertate si le displac restrictiile de orice fel, pot exista probleme in viata de familie.

 

Interpretare pentru 8:

 

Acesti nativi au un real talent in a aprecia calitatile celor din jur. Sunt buni organizatori, ordonati si atenti la fiecare detaliu. In copilarie sunt foarte neastamparati. Demararea efectiva a unei sarcini nu constituie o problema dar uneori le este greu sa o duca pana la capat.

 

Interpretare pentru 9:

 

Cifra 9 indica o natura idealista, o profunda intelegere a relatiilor dintre oameni. In ultima 100 de ani ce precede anul 2000, cifra 9 apare in toate numerogramele. Acest lucru indica o intelegere subconstienta a efectelor pe care le pot avea realizarile umane. Pe masura ce sfarsitul acestui secol se apropia, cifra 9 a favorizat dezvoltarea unei atitudini mai tolerante si mai deschise. Laturile negative ale acestei cifre au generat violenta si razboi.

 

 

Sagetile lui PITAGORA

 

Interpretarea sagetii 258:

 

LINIA SENTIMENTELOR. Dragostea, spiritualitatea si sensibilitatea fata de ceilalti se manifesta in mod echilibrat. Intr-ucat se remarca printr-o tendinta pronuntata de a-si exprima sentimentele in mod artistic, acesti nativi se simt, de obicei, atrasi de scena. Pentru ei dragostea este foarte importanta intr-ucat au necesitati emotionale foarte profunde.

 

Interpretarea sagetii 159:

 

LINIA HOTARARII. Acestea sunt persoane hotarate sa realizeze multe in viata si sa faca totul bine. Toti copii nascuti in anii 50 au aceasta linie si au devenit, mai tarziu, oamenii plini de succes ai anilor 80. Acesti nativi au capacitatea de a nu se descuraja in fata obstacolelor si de a se mobiliza din nou, cu usurinta, sa ia totul de la capat. Au tendinta sa ramana atasati de unele idei si proiecte chiar si atunci cand nu mai este cazul.

 

 

asta e doar unul din zecile ..dar oricum toate zic cam acelasi lucru :cheer:

 

o sa revin si cu astrograma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da bine ca nu ne spui si adresele :cheer: ..le tii secret?

dupa ce pag ti-au rezultat astea? vreau si eu :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu mai stiu ..oricum pentru tine o sa ma uit in calc de acasa dar din ce retin era un cd cu psiho teste si cuprindea 120 de teste de la spirit civic , temperament pana la astrologie ,intuitie si puteri paranormale 8)

 

oricum :cheer: ..sper sa compenseze :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer nu mai stiu ..oricum pentru tine o sa ma uit in calc de acasa dar din ce retin era un cd cu psiho teste si cuprindea 120 de teste de la spirit civic , temperament pana la astrologie ,intuitie si puteri paranormale :wub:

 

oricum :cheer: ..sper sa compenseze :lol2:

:lol2: .....nu se compenseaza cu o floare :cheer:

io vreau testele 8) ...nu ma intereseaza..te faci teste :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt la curent cu horoscopul....am gasit o pagina nemteasca unde horoscopul, zilnic e foarte bine prezentat. In paginile romanesti nu am incredere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt la curent cu horoscopul....

:spiteful:

220 sau trifazic ! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca doriti sa stiti mai multe despre zodia voastra personal mergeti la aceasta adresa:astrograma

tb sa stiti ora nasterii si trim un mail si a doua zi veti primi astrograma voastra la mine se potriveste perfect ce scrie..astept comentarii sa-mi spuneti daca ce va scrie in astrograma e adevarat

MULTUMESC PENTRU ADRESA !

M-A AJUTAT !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×