Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Dupa moarte pastram informatia?

Postări Recomandate

cand vorbiti de sufletele prietene va referiti si la parintii si rudele pe care i-am avut in vietile anterioare ? e bine sa cautam si sa cercetam sa vedem ce am fost si ce vieti anterioare am avut sau nu ?

 

Am spus ca sufletele se recunosc, dar pentru cel care pleaca si are amintiri recente,din ultima viata cu trup vor fi de trebuinta rudele si prietenii care au murit...din ultima viata cu trup. Asta ca sa ma repet, cu timpul el realizeaza noua conditie (de suflet fara trup) si recunoaste celelalte suflete. Sigur ca celelalte au participat la experienta lui de suflet. Cand au fost parinti, cand frati, sotii, soti, prieteni, cunostinte aparent intamplatoare. Cand sufletul nu are trup, memoria ancestrala este deplina. Daca s-ar pastra la intrupare, sufletul nu si-ar putea face experienta lui in trup. De aceea nu e bine sa stim ce avem de facut in viata, sau daca aflam e bine sa tratam lucrurile cu destula curiozitate.

 

Eu am un principiu: daca trebuie sa stiu ceva, voi afla. va face Divinitatea asa fel incat sa aflu!

 

Sigur ca e buna cunoasterea, daca avem autocontrol si nu numai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am cercetat si am primit o parte de raspuns:sora mea(de acum),a fost mama vitrega a mamei mele(de acum).mama mea,a fost sora mea mai mica...sotul meu,a fost cel care a condamnat-o pe mama mea(sora mea mai mica de atunci) la inchisoare pe viata....si eu l-am cam ucis! :cry:

Ati inteles ceva? :yahoo:

evident ...TOT !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am cercetat si am primit o parte de raspuns:sora mea(de acum),a fost mama vitrega a mamei mele(de acum).mama mea,a fost sora mea mai mica...sotul meu,a fost cel care a condamnat-o pe mama mea(sora mea mai mica de atunci) la inchisoare pe viata....si eu l-am cam ucis! :cry:

Ati inteles ceva? :yahoo:

 

..deci sufletele raman in acelasi grup doar ca are loc o schimbare de roluri ???

:cry: ..sper ca nu mai ai ramasite de instincte criminale

 

 

Cand sufletul nu are trup, memoria ancestrala este deplina. Daca s-ar pastra la intrupare, sufletul nu si-ar putea face experienta lui in trup. De aceea nu e bine sa stim ce avem de facut in viata, sau daca aflam e bine sa tratam lucrurile cu destula curiozitate.

 

atunci de ce e imperativ sa asiguram si sanatatea trupului pentru ca el oricum nu poate evolua ?? pentru ca eu consider ca trebuie sa am grija si de trup si orice pozitie as adopta o sa raman mereu la ideea de a face sport si de a arata bine la trup pentru ca indraznesc sa afirm ca ideea de daca alergi dupa 2 iepuri nu prinzi nici unul e doar o dogma ...deovada ce-a mai simpla cred ca este arnold care a fost culturism de performanta , actor si acum este politician ...deci daca omul vrea si Divinitatea il ajuta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sufletul pastreaza starea de constienta, avua in timpul vietii, intr-un mod bizar, pe care nu-l cunoastem suficient de bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai daca pastreaza stare de constienta si materialul despre rude pastreaza si ceea ce a studiat . isi reia ciclul pe pamant pana ajunge la o puriate la care nu mai este trimis pe pamant ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai daca pastreaza stare de constienta si materialul despre rude pastreaza si ceea ce a studiat . isi reia ciclul pe pamant pana ajunge la o puriate la care nu mai este trimis pe pamant ???

nu am de unde sa stiu, eu sunt inca ... aici .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai daca pastreaza stare de constienta si materialul despre rude pastreaza si ceea ce a studiat . isi reia ciclul pe pamant pana ajunge la o puriate la care nu mai este trimis pe pamant ???

 

Nu se pierde nimic, experienta de pe pamant este imbunatatita/ daca trebuie cu exp. de suflet fara trup, unde poti alege sa te ocupi de domenii diferite, functie de ce vrei sa faci in viitor, sau alegi un domeniu care-ti place si te ocupi de el, pana vei veni din nou la trup, pe aceasta planeta sau pe alta...

 

Problema cu trupul

 

 

 

Nu se pierde nimic, experienta de pe pamant este imbunatatita/ daca trebuie cu exp. de suflet fara trup, unde poti alege sa te ocupi de domenii diferite, functie de ce vrei sa faci in viitor, sau alegi un domeniu care-ti place si te ocupi de el, pana vei veni din nou la trup, pe aceasta planeta sau pe alta...

 

Problema cu trupul

 

Memoria ancestrala a sufletului pastreaza tot. Nu exista acolo sus viitor, prezent sau trecut si nu ma contrazic, este exprimarea pamanteana. Numai noi avem unitati de masura ptr. timp.

 

Trupul trebuie pastrat in parametri buni, ai dreptate sa te ingrijesti de el, ptr. ca el este , ptr. viata cu trup, biserica sufletului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×