Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Sper ca nu am fost prea indiscreta ca te-am intrebat cat ai cheltuit. Daca am deranjat imi cer scuze.

E super un circuit. Dar noi nu avem masina... Pacat.

Da, e nasol daca plaja e ingusta.... dar sezlonguri nu sunt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu-mi pot imagina ca in grecia poate sa fie nashpa....pt k pur si simplu nu are cum!!! am citit diverse impresii cum ca e aglomerat,murdar,condtii jalnice,oameni nepoliticosi(cel putin in paralia katerini)....si nu-mi vine sa cred...chiar asa este? in iulie voi pleca si eu in grecia,probabil paralia katerini...

as vrea sa stiu si eu cum sunt conditiile la cazare,la 2-3*,cum e mai bine sa procedam avand in vedere ca plecam cu masina proprie...orice informatie imi e de ajutor....v-as fi deplin recunoscatoare.

am gasit o oferta la agentia "terranova",la o vila,in garsoniere,de 2*,renovat recent,oare sa ne incumetam la drum? cum sunt conditiile la 2*(of...ma repet),daca stie cineva???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor. la inceputul lui iulie voi pleca in grecia la paralia katerini si mi-am facut rezervarea in vila galaxidis de acolo. as vrea sa stiu daca a mai fost cineva acolo la aceasta vila si care erau conditiile. la agentia de turism spunea ca ar fi de 3 stele si sunt tare curioasa. am vazut niste poze dar nu mi-am dat seama foarte bine cum este. dak a fost cineva il rog sa imi descrie putin. multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:cheer: Tocmai m-am intors din Paralia Katerini.Ce sa va zic e o statiune maricica cu multe magazinase de tot felu si foarte curarta! ;) Am plecat dimineata la ora 10 cu un autocar de 2* da ce sa zic foarte curat si spatios cu aer conditionat,tv,scaun rabatabil.Drumul a fost cam obositor pana la Giurgiu.La granita nu au fost probleme!In Bulgaria am cam stat toti cu frica dupa cum am citit si alte pareri cum ca ar fi hoti care te opresc si te fura :P eee da nu au fost probleme de genu asta!! ;) Am ajunsi dimineata in Grecia,dupa 20 de ore de mers toti eram MORTI de oboseala care dormea,care mai avea oleak si adormea...ma rog.Intr-un final ajungem si in Paralia Katerini.Ne-am asezat bagajele intr-o incapere si pentru ca trebuie sa astepti pana la ora 12 (sau 13)sa se faca curat in camera am plecat la o mica plimbare prin statiune.Am ajunst pe plaja,era aurie si nu m-am putut abtine sa nu imi bag piciorusele in apa :o: .Apa era super LIMPEDE si calduta.Ne-am plimbat..si cum eram destul de infometati am poposit in fata unei patiserii.Ne-am luat fiecare cate o placinta cu brinza sarata,vreau sa va spun ca are un gust incredibil fata de cele de la noi,si placinte cu multa umplutura.Vreau sa zic ca dupa ce am terminat placintele eram ghiftuiti :o: .In cele din urma ne-am cazat si am intrat in camere.Am stat la hotel San Giorgio e de 2* da aveam mini bucatarioara cu mini-frigider,plita,vesela(farfurii,cutite,linguri,fruculite,oala,ibric..tot ce vrei),pahare,cani...in camera gasesti tv si in balcon o masuta si 2 sau 3 scaune.In primile 3 zile am stat la la plaja,ne-am bagat in apa..apa foarte calduta si un pic mai sarata decat Marea Neagra :P .Mancam cam des Gyros(un fel de shaorma) 2 EURO.Apa de acolo nu e buna de baut ,dar poti gasi bax de apa la Supermarket la 1,50euro.La magazine si resturante te poti intelege si in romaneste,deci nu sunt probleme cu limba.In a 4 zi ne-am hotarat sa mergem pe muntele Olimp.Peisajele sunt minunate,nu am cuvinte sa va spun,si totul se bazeaza mai multe pe legende si povesti de ale lor.Seara am plecat spre Atena,am vizitat Acropolele,si am avut putin timp pentru shoping dar preturile sunt mai mari ca in Paralia Katerini.Ne-am intors seara si pentru ca era ultima seara mai in care mai aveam putin timp liber am fost la un restaurant in Paralia Katerini.Nu mai retin numele exact(eram foarte obosita ;) )in schimb pe panoul din fata cu meniul scria "FARA STRES".Am intrat ne-am asezat la o masuta si a venit chelneru care a pus GRATIS(din partea casei) paharele cu Ouzo(un fel de tzuica de a lor),apoi am comandat noi...si dupa ce am mancat (tot din partea casei :o: )am primit o tavitza cu fructe.Ne speriasem la inceput pentru ca nu stiam daca sunt din cartea casei sau sunt trecute pe nota.Cand am primit nota ne-am linistit!! :hi: :beee: .Dimineta am plecat spre Meteora.In drum ne-am oprit la o manastire sf PARASCHIVA (da nu a noastra)si sa va zic legenda:Paraschiva era foarte frumosa si era destul de bogata de aceea un imparat roman s-a hotarat sa o ia de sotie pentru frumosetea ei dar ea nu a fost de acord cu el ,totusi obligata s-a maritat cu imparatul.Pentru ca imparatul ii tot spune ca are ochi foarte frumosi,in noaptea nuntii s-a dus si si-a scos ochii apoi i-a spus impasratului"pentru ca iti plac asa de mult ochii mei acum i-ai"bineinteles ca imparatul a lasat-o in pace si Maica Domnului vazand acest lucru i-a inapoiat ochii si dupa un timp a fost martirizata.Acolo poti gasi si un rau.."RIUL AFRODITEI" cica daca te dai pe fata cu apa de acolo traiesti sanatos si frumos fara sa imbatranesti 100ani.Mai era un izvoras cu apa care cica ajuta ochii. Am vizitat o manastire de maici si o manastire de calugari.Nici nu te poate duce gandul cum de au reusit acum 600 sau mai mult de ani sa te urci pe o stanca si sa sapi in ea,apoi sa construiesti o manastire care inca si in zilele de astazi arata parca e pictata acum o saptamana.Am ajuns pe la ora 19:00 apoi la 21:00 am mers la seara GReceasca..sincer nu prea va sfatuiesc...dar totusi daca vreti sa vedeti CATEVA dansuri de ale lor merita! :cheer: :o: .In fine a doua zi am pus din nou bagajele in camaruta si pana la ora 16:00 ne-am plimbat...si la 16:00 ne-am suit in autocar si am plecat frumusel spre casa!Dupa parerea mea eu spun ca merita si in 7 zile am cheltuit 700euro /pers(3 pers) din astia 700 am platit si excursiile am luat si f multe cadouri SI vreau sa zic ca ne-am refuzat ceva!Deci MERITA!MERGETI CU TOATA INCREDEREA! :lol2::o:

 

sry pt cateva greseli ''SI vreau sa zic ca NU! ne-am refuzat ceva"

post-165100-1217873270_thumb.jpg

post-165100-1217873307_thumb.jpg

post-165100-1217873338_thumb.jpg

post-165100-1217873366_thumb.jpg

post-165100-1217873393_thumb.jpg

post-165100-1217873464_thumb.jpg

post-165100-1217873491_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cheltuit doar 500 euro/persoana cu tot inclus: drum, cazare, excursii (Atena, Meteora, Skiathos), terase, restaurante, plimbari cu ATV-ul, plaja... :beee:

 

ce sa-ti spun, ai cheluit cam mult... :lol2:

 

ah, sa nu uit de poze:

post-92094-1217931074_thumb.jpg

post-92094-1217931102_thumb.jpg

post-92094-1217931124_thumb.jpg

post-92094-1217931178_thumb.jpg

post-92094-1217931251_thumb.jpg

post-92094-1217931316_thumb.jpg

post-92094-1217931345_thumb.jpg

post-92094-1217931380_thumb.jpg

post-92094-1217931451_thumb.jpg

Editat de mica_curioasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda ... Una dintre cele mai naspa statiuni din grecia ...

Editat de Kent8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa plec cu masina proprie la sf.lunii august ... inceputul lunii septembrie 2008 spre Paralia. Mai este cineva interesat??? Poate sa-mi spuna cineva unde as putea gasi locuri de cazare direct la sursa, in Grecia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io am fost cazata la Gyrni.........misto hotelul, cu vedere la muntele Olimp :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×