Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Plec si eu peste cateva zile in aceasta statiune din Grecia si as fi curiaoasa cum e acolo daca cineva a mai fost si stie, cam care sunt conditiile si preturile.

Totodata as mai vrea sa stiu ce obiective turistice se mai afla in imprejurimi si cum si cu cati bani se ajunge la ele.

Va multumesc :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna,

Stie cineva ceva despre hotelul Porte del Sol din Paralia? Cum este mancarea, dc este bufet suedez, cum e plaja ...daca merita banii ( o sa dau 300 euro in sezon pt demipensiune- cam are pret de 3* + dar chiar e???)... Astept orice informatie..

Merci,

Irina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna

am fost anul trecut...si m-as mai fi dus si anul acesta, dar am zis s mai vad si altceva.

poti manca de la 3 euro in sus...au ei un fel de kebab...numit suvlaki...3 euro=suvlaki+ un pepsi :stars:

au si un mcdonald's

plaja e oki

marea nu e asha d albastra k in fotografii...d aproape...d la distanta...da.

"paralia"=plaja....asa k mergi in katerini(orasul)..e f aproape...iei autobuzul...e in centru...vis-a-vis de biserica si te duci in oras...vezi s nu te duci intre 2 si 6 k e inchis peste tot....s golesc orasele la ora asta...lumea ia pauza :crazy:

akolo gasesti o groaza de magazine...eu am prins reduceri..astia au reduceri la tot inclusiv la haine din colectiile d toamna intra la reducerile de vara :P

si la genti+adidasi + orice articol spor: puma nike, adidas

era o tipa din romania care si-a cumparat vreo 4-5 genti odata...

eu mi-am luat una d la adidas kre la noi e 1 milion..eu am dat 11 euro :lol2:

dak vrei un super-market cu acelasi autobuz parcurgi numai 1/2 din distanta pana in katerini...se numeste champions...gasesti d toate...nu prea stiu turistii d el.

meniurile sunt si in lb romana...toata lumea vb romaneste: receptionera, vanzatorul, chlenerul...oamenii din jurul tau la plaja...toata romania a emigrat in paralia

excursii: skiatos, meteora...s nu iei icoane d acolo k le gasesti si in paralia muuuuuuuuuult mai ieftine..aceleasi...il stiu p proprietar (s-a dat la mine...si mi-a vandut acest pont), atena (acropole). cam 30 euro fiecare.

am uitat...ia-ti la tine macar 100 euro in plus..in caz k vrei o geaca d piele...sau mai mult ...pt o blanitza...paralia e renumita pentru magazinele de acest gen (sunt f ieftine aici)...sunt f multe...k ciupercile

dak le zici k esti din romania primesti min 20% reducere...dar mai targuieste-te pana la 50%...t targuiesti peste tot la cumparaturi in statiune :lol2:

oricum ieftin si bun! eu cu 100 euro am mancat o sapt :o:...bine k nu prea am pofta de mancare vara...si mai mult am mancat fructe (strugurii 0.18 euro/kg) care sunt f ieftine la ei

have fun!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ceva de vila Domna din Paralia Katerini. Am facut rezervare la aceasta vila si nu stiu nimic de ea (decat cateva poze). Daca nu e ok inca mai pot schimba locatia. Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Informativ :Paralia Katerini nu acelasi lucru cu Paralia in grecia sunt mii de paralii :D)) paralie = faleza

 

Stie cineva ceva de vila Domna din Paralia Katerini. Am facut rezervare la aceasta vila si nu stiu nimic de ea (decat cateva poze). Daca nu e ok inca mai pot schimba locatia. Multumesc!

dak poti opteaza pt Kerkina una dintre cele mai frumoase insule elene

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt raspuns. Am ales Paralia Katerini pt ca mi s-a spus ca sunt preturi mai mici (eu sunt bugetara). Nu stiu daca e adevarat. Sejurul e cat se poate de ieftin (putin sub 200 de euro- transport si cazare). Stiu, am vazut poze frumoase din alte parti...dar...

 

Pt. Nelinistita - Cati euro ai cheltuit tu? Sa stiu asa.....estimativ

Multumesc inca odata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc pt raspuns. Am ales Paralia Katerini pt ca mi s-a spus ca sunt preturi mai mici (eu sunt bugetara). Nu stiu daca e adevarat. Sejurul e cat se poate de ieftin (putin sub 200 de euro- transport si cazare). Stiu, am vazut poze frumoase din alte parti...dar...

 

Pt. Nelinistita - Cati euro ai cheltuit tu? Sa stiu asa.....estimativ

Multumesc inca odata

 

 

Sa-ti spun cum am fost eu - nu conteaza cat am cheltuit.

Am fost cu masina si am facut turul Greciei. Ne-am asezat unde ne-a placut.

In general cazarea - la liber este 25 - 30 euro - pe noapte pentru un apartament cu 2 camere ( unde poate sta o familie cu 2 copii). Apartamentul are bucatarie si poti pregati ceva de mancat la pranz daca te saturi de suvlaki . Daca nu vrei sa gatesti - poti manca oriunde cu 3-5 euro.

 

Paralia - nu mi-a placut pentru ca are plajele mici, mici si ingradite cu diguri din 10 in 10 m. Si se sta cearsaf langa cearsaf.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×