Sari la conținut
Forum Roportal
andruka

Relatii "paralele"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre cei ce au doua relatii,( nu ma refer la aventuri de o noapte sau ceva de genul asta) am aflat azi o situatie destul de ciudata si sincer nu am avut nici o reactie, pur si simplu m-a surprins. Deci ce parere aveti despre cei care duc o viata dubla?

si buna si rea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu in ce categorie te afli?

Deocamdata nici una. Nu mi-am batut capul cu astfel de intrebari "existentiale". :doh:

 

Are o relatie oficiala cu un tip la care tine mult , insa de aproape un an mai iese si cu alt tip.
De trei ani, sau chiar mai mult.

Ohoo.. e complicata rau.. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti despre cei ce au doua relatii,( nu ma refer la aventuri de o noapte sau ceva de genul asta) am aflat azi o situatie destul de ciudata si sincer nu am avut nici o reactie, pur si simplu m-a surprins. Deci ce parere aveti despre cei care duc o viata dubla?

Mi se pare o prostie.Trebuie sa te decizi ca altfel te chinui si tu si ei,parerea mea.Si nu are cum sa iubesti doua persoane la fel de mult,la una dintre ele sigur e doar atractie si nu iubire.Trebuie sa fii suficient de matur ca sa-ti dai seama ca o astfel de relatie nu va dura.Cu toate ca in ziua de azi nimic nu ma mai surprinde!Dar nu inteleg de ce fac chestia asta cand pot sa alega doar o singura persoana cu care sa faca "casa",si cred ca ar fi mai linistiti.Alegerea e a lor,dar totusi le dau un sfat"NU VA MAI COMPLICATI ATAT DE MULT VIATA CA SI ASA E EA FOARTE COMPLICATA!" :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de iubit nu poti iubi doua persoane in acelasi timp, insa poti fi atras de ele dar asta nu inseamna iubire.

nu vi se pare totusi ca se abuzeaza prea mult de cuvantul iubire in ultimul timp ?

oi fi eu mai de moda veche dar pt mine cuvantul asta are o asa mare greutate incat m-am temult sa-l folosesc pana nu am fost destul de sigura pe sentimentele mele ... si pana acum am reusit "performanta" sa spun te i ubesc doar unei singure persoane ... asa ca nu pot concepe sa iubesc doi in acelasi timp ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da.Eu cred ca poti iubi doua persoane in "paralel". La fiecare din ele iubesti acel ceva pe care nu-l are cealalta..se completeaza reciproc si ajung sa constituie impreuna perechea ideala

Cred că stiu despre ce vorbesti :doh: Dar nu "ajung sa constituie impreuna perechea ideala", ci dimpotrivă, nu trebuie să stie una despre cealaltă. :doh: Nu e o situatie chiar at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred că stiu despre ce vorbesti :doh: Dar nu "ajung sa constituie impreuna perechea ideala", ci dimpotrivă, nu trebuie să stie una despre cealaltă. :doh: Nu e o situatie chiar at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar de ce sa nu stie una despre cealalta? se poate apela si la menaj a trois...ar trebui sa sa renunte la conservatorism si complexe

Depinde cum definesti exact "menage a trois". Dacă e vorba de doua prietene care sa stie una despre alta, dar cu care "el" se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×