Sari la conținut
Forum Roportal
titi_greucean

Revolutiile colorate - marca inregistrata US / WEF

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiu sint foarte multi "anti' de toate chiar si de restul populatiei de pe Planeta!!!  N-am idee ce le hraneste pipotele de au asemenea ganduri ca sint religiosi si romani sectanti in State!!!  

De o vreme ma gandesc, ce ar fi, daca ar veni peste Europa o armata ca pe vremuri din Siberia, Mongolia si tot ce mai este in cale, sau vor veni mai tarziu???   Poate pentru ca vedem in ultima vreme multe filme si evenimente din trecut despre acele zone cum au fost cucerite aproape cu mana goala ca nu aveau arme ca azi.         

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
10 minutes ago, The Unknown said:

Stiu sint foarte multi "anti' de toate chiar si de restul populatiei de pe Planeta!!!  N-am idee ce le hraneste pipotele de au asemenea ganduri ca sint religiosi si romani sectanti in State!!!  

De o vreme ma gandesc, ce ar fi, daca ar veni peste Europa o armata ca pe vremuri din Siberia, Mongolia si tot ce mai este in cale, sau vor veni mai tarziu???   Poate pentru ca vedem in ultima vreme multe filme si evenimente din trecut despre acele zone cum au fost cucerite aproape cu mana goala ca nu aveau arme ca azi.         

As face o politie americana dotata cu 3 mii de elicoptere Apache Longbow pe meridianul Ierusalim - Bucuresti - Varsovia. Sau de la canalul de Suez in sus. Pentru ca exista pericolul ca rusii sa izbandeasca prin razboiul lor hibrid cu conspiratiile anti americane si anti evreiesti. Rusii sunt prieteni buni cu islamistii lui Erdogan si ayatolahul Iranului dar si cu nebunul din Corea de Nord. Doar au acelasi lider, pe Diavolul. UK a iesit in UE pentru ca ei sunt imposibil de nazificat, de prostit.

Nazificarea este la nivel colectiv o inchistare similara cu schizoidia la individ. Natiune nazificata egal natiune schizoida (izolata de vecini) si usor de controlat de un lider nebun gen Hitler sau Putin acum.

Rusii sunt acum nebuni. Nebunia lor e mare cat Rusia. Riscul e ca nebunia lor in alianta cu AUR-iferii nostrii sa se extinda. Deaia nu ne vor astriecii. Da uite ca si extremistii lor au castigat 10 procente. Saracie =  extremism.

Sa-si doneze averile Elon Musk si B. Gates la astia, poate scapa de nucleara lui Medvedev. 

Hai ca mi-am luat prozacul si xanaxul, e ora de culcare pe meridianul asta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Avalon73 a spus:

Astia care i-am enumerat mai sunt sunt si antisitem capitalist, anti semiti, anti SUA, anti NATO. 

Dar totusi oamenii nu se radicalizeaza de prea mult bine!

In Romania avem 6-7 Romanii ori chiar mai multe dupa cum a relevat sistemul electoral si aceasta doar din cauza pradatorilor si capuselor. 

Ce vina au cei care au vazut ca unica sansa de scapare pensia de boala ori ajutorul social dupa dezindustrializarea zonelor in care locuiesc?! 

Altii sufera cu salarul minim pe economie, iar altii lucreaza in strainatate. 

Altii au intrat in sistemul bugetar, iar altii traiesc in marile orase. 

Altii traiesc din agricultura de subzistenta, iar altii sunt inglodati in datorii bancare. 

PS: AUR nu reprezinta o amenintare, asa cum nici rezistii nu erau atat de periculosi, insa exista o zona in directia careia oamenii s-ar putea coagula din furie oarba iar atunci am ajunge la alte scenarii Kosovo /Iugoslavia si nu doar aici ci peste tot in Europa. 

Poate ca asta se urmareste din moment ce nu avem un plan de tara unde sa vedem decretarea unor zone defavorizate si realizarea unor zone clare de dezvoltare. 

Editat de zod
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei nu trebuie sa disperam, ci mai degraba sa vedem ce putem face practic la nivel personal. 

De exemplu cu niste panouri FTV ieftine de camping, putem ilumina prin becuri led o casa intreaga, iar niste reflectoare solare montate la ferestre pentru interior ar fi un plus (acum lumea le foloseste doar la exterior).

Pentru incalzire ar functiona destul de bine brichetii din resturi vegetale inclusiv iarba si paie, prinse la presa pentru bricheti. 

De asemenea o freza pentru toaletat pomii si tufele, ar fi interesanta, ramurile devenind peleti care s-ar usca in silozuri, fie direct in recipiente /plase... 

Folosirea paturilor din aerogel pentru izolarea termica a unei camere ori chiar a unei case intregi. 

O solutie ceva mai radicala ar fi retragerea spre o tara linistita si ceva mai calda din vestul Europei. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din titlu se poate intelege nefasta ingerinta americana in tarile arabe

dar si imixtiune in treburile interne ukainene 2014

precum si amploarea lgbt, curcubeu si alte cele

occident depravat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×