Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Va fi sau nu război în Ucraina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca zici tu este bine primit ideea, daca zic eu este altceva, dar eu stiam din copilarie, bunicul ne-a spus si inca multe secrete dar si sa nu vorbesc despre.     

Cei din nordul romaniei, nu au aceleas origini cu cei din Sud.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, The Unknown a spus:

Daca zici tu este bine primit ideea, daca zic eu este altceva, dar eu stiam din copilarie, bunicul ne-a spus si inca multe secrete dar si sa nu vorbesc despre.     

Cei din nordul romaniei, nu au aceleas origini cu cei din Sud.

Si nici macar nu avem o origine monofiletica. 

Uite pe linia markerului masculin avem vreo 4-5 popoare arhaice care alcatuiesc poporul roman, dar hai mai bine sa vedem pe un topic dedicat. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stati ashea, ca a primit baiatu ordine noi de la moscova. acum o dam pe origini.:lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Enki a spus:

stati ashea, ca a primit baiatu ordine noi de la moscova. acum o dam pe origini.:lol2:

Moscova?! 

Cat despre baiatu cu Fiatu, mai degraba Nenea! 

Daca nu stiai genetica nu poate fi manipulata ideologic este precum matematica. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, zod said:

Si nici macar nu avem o origine monofiletica. 

Uite pe linia markerului masculin avem vreo 4-5 popoare arhaice care alcatuiesc poporul roman, dar hai mai bine sa vedem pe un topic dedicat. 

 

2 hours ago, zod said:

Moscova?! 

Cat despre baiatu cu Fiatu, mai degraba Nenea! 

Daca nu stiai genetica nu poate fi manipulata ideologic este precum matematica. 

Ce vorbești? Nu mai spune! Sunt la greu d'ăștia care încearcă să manipuleze genetica. Și care ar vrea să ne convingă despre faptul că ne tragem din ruși, bulgari, cumani și tătari. 

Însă, da, poate că ar fi de dorit să discutăm despre asta pe un topic dedicat. vezi că există topicul, printre altele, „Adevărații strămoși ai românilor”.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, Enki said:

OMG

OMG:eek:

....

sunt OFICIAL CLARVAZATOARE!

@Vriies : te rog confirma mesajul pe care ti l-am trimis ieri.

In curand voi afisa programul de lucru si taxele pentru serviciile mele de clarviziune. Stand by.

Bow to me, muritorilor.:lol2:

 

Confirm clarviziunea ta. :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, zod a spus:

In alta ordine de idei putina lume cunoaste faptul ca noi romanii suntem slavi rominizati si anume tocmai bulgaro-ruso-ucraineni in amestec cu triburi vechi turanice, ba chiar mai mult si daco-getii s-ar putea sa fi apartinut ramurii balto-slave cum spun lingvistii. 

Tu știi când s-au separat popoarele balto-slave de vikingii din zona Kalmar - Suedia de azi?

Dacă mă va enerva din nou răspunsul tău, voi spune aici de la ce "fermă" postezi, tovarășe. IP-ul nu am voie, dar tot se poate afla.

Editat de Ciocârlan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, zod a spus:

Uite pe linia markerului masculin avem vreo 4-5 popoare arhaice care alcatuiesc poporul roman, dar hai mai bine sa vedem pe un topic dedicat. 

La repezeala ultimul cuvant am citit "delicat" :eek: ... pe urma m-am convins ca nu e atat de senzitiv materialul.

Pentru ca nu aratam toti la fel precum chinezii, japonezii sau mongolii care nu s-au amestecat cu alte popoare, nu se poate vorbi despre romani sau cei care alcatuiesc populatia de azi sau chiar din timpuri mai vechi, ca sint toti din acelas neam!!! 

Se poate face un test dar costa 99 de dolari si inca nu m-am hotarat sa cheltui cu jocuri din astea sa vad cine-mi sint stramosii.

https://www.ancestry.com/cs/origins?ancid=sa5abibec2&ds_rl=1286410&pgrid=1311717673538367&ptaid=kwd-81982519962784%3aloc-4083&s_kwcid=ancestry&msclkid=2bf2d69c3d7011ee8caeb4d890343216&gclid=CKTu6vvG7vYCFVoPrQYdaTUEZg&gclsrc=ds&o_xid=118098&o_lid=118098&o_sch=Paid+Search+Brand

 

 

 

  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, Ciocârlan a spus:

Tu știi când s-au separat popoarele balto-slave de vikingii din zona Kalmar - Suedia de azi?

Dacă mă va enerva din nou răspunsul tău, voi spune aici de la ce "fermă" postezi, tovarășe. IP-ul nu am voie, dar tot se poate afla.

Din Tiraspol ca sa te scutesc de-o treaba. 

Balto-slavii erau mult inaintea vikingilor, inaintea protoslavilor, adica in perioada germanica veche ori chiar balto-slavo-germanica. 

Cat despre vikingi, cei din Scandinavia sunt destul de recenti. 

Genetic vorbind  suedezii moderni descind din sclavi rusi de pe tarmul Balticii de dupa ultima decimare a Suediei prin ciuma. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×