Sari la conținut
Forum Roportal
antiprostie

Nu exista dreptate, nici justitie!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 hour ago, The Unknown said:

Nici un scuipat nu meriti in gura!!!  Pocaitu' draqu'

  

Te salut "nouapesite" ! :) 

 

Foarte bine ca-ti tii scuipatul in gura, pacat ca nu-ti tii si vorbele in gura si  nu te abtii sa mai scrii vome trumpiste pe Softpedia si Roportal.

Daca erai o persoana decenta, renuntai sa mai postezi pe forumuri din ziua cand s-a anuntat oficial ca Trump a pierdut alegerile, sau hai, de pe 20 ianuarie 2021, te deconectai de la internet si iti vedeai linistita de viata ta, de pensia ta, de crescut nepotii, te duceai prin   Texas  sau Utah, acolo unde e cald si bine,   climatul specific trumpretarzilor.   

Dar tu nu esti o persoana, esti un  gunoi propagandistic care primeste directii si ordine de la Putin, avand ca obiectiv divizarea Americii si a Europei. 

Sper ca nepotii tai sa realizeze ce jeg rusofil esti si sa te evite.  :) Ca asta merita gunoaiele trumputiniste  ca tine! 

Nepotii tai vor fi niste democrati respectabili ce vor servi globalizarea! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 minutes ago, Çukur Bitmesin said:

Nu prea e nimic de discutat în delirul tau sinucigaș.

Ai incercat sa mergi la un terapeut?

E evident că nu ești bine 

Sunt mult mai sanatos decat multi trumpisti de pe aici care cred ca Pamantul este plat si se roaga la zeitati imaginare si pun botu' la promisiuni mincinoase ale unui bisnitar jegos cu peruca blonda si moaca portocalie, care se casatoreste cu femei cu 30 ani mai tinere decat el si poarta cravata lunga pana la putza lui mica.  

 

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Vriies said:

Domnul votant și adulator Vadim,

Poziția mea a fost constant anti-comunistă, anti-Iliescu și anti-PSD. Când am avut ocazia, am votat cu Rațiu și cu Constantinescu.

Atunci, în 2000, neavând alternativă viabilă, pe Ilescu l-am votat cu inima strânsă și cu scârbă pentru că mă umplea de groază și de o scârbă și mai mare gândul că Vadim - idolul tău - ar putea fi președintele României.

Corneliu Vadim Tudor a fost și el un comunist de frunte și mai ales poetul de curte al cuplului Ceauşescu. Sunt celebre poeziile sale de preamărire la adresa acestora:

„Acum, la prăznuirea acestei vieţi bogate/ În faţa ta, părinte, mă-nfăţişez şi zic/ Slăvite-ţi fie fiinţa şi setea de dreptate,/ Tu, ce te dărui ţării şi nu îi ceri nimic/Aş fi dorit, fireşte, să laud în tăcere/ Făptura ta turnată-n bronz roman şi dac – / Dar epoca e aspră şi cugetul îmi cere/ Să ies din contemplare, să ar şi să nu tac“, exalta „Tribunul“ în poezia sugestiv numită „Nicolae Ceauşescu“. Pe lângă numeroasele poezii închinate „preaiubitului conducător“ în colimatorul artistic al poetului de curte a fost şi „savanta de renume mondial“, Elena Ceauşescu. „Este fiica prea iubită/ A acestui brav popor/ De luceferi străjuită/ Şi de steagul Tricolor./ E Elena Ceauşescu/ Suflet nobil şi vibrant/ Mama bună, om politic/ Şi prestigios savant/ Înţeleaptă-i este fapta/ Năzuind spre viitor/ Tot cu cinste stă în dreapta/ Marelui conducător“, scria Vadim în pastelul politic „Urare de iarnă“.
După 1990, comunistul Corneliu Vadim Tudor, fost poet de curte al lui Nicolae Ceauşescu şi vârf de lance în campaniile de denigrare a opozanţilor faţă de regimul ceauşist, a devenit un maestru al insultei, mahalagismului și xenofobiei, precum şi un prea înzestrat promotor al urii şi intoleranţei.

 

 

Omule, ti-am mai spus.

Daca iti urmai principiile liberalo-taraniste, NU TE DUCEAI LA VOT IN 2000! Si punct! 

In 2000, populatia trebuia sa se revolte, sa termine ce a inceput in 1989, sa boicoteze farsa asta de alegeri.

Era evident ca Vadim era doar o sperietoare pusa ca sa castige Iliescu.

Nu ma duceam la vot atunci si probabil plecam din tara.

Ori daca eram fortat, votam Vadim, pentru ca mai bine votam cu unu' care delira si promitea executii pe stadion (pe care nu le-ar fi facut niciodata) decat sa votez cu un bolsevic criminal care a ordonat impuscarea si bataia unor femei, copii, batrani si tineri care s-au dus sa se revolte impotriva comunismului abject. Prin votul ala ai demonstrat ca esti un ipocrit si un comunist, numai bun sa te inscrii in PSD. 

Pacatul pe care l-ai comis in 2000 nu se va sterge niciodata! AI VOTAT UN CRIMINAL BOLSEVIC SI CU ASTA BASTA! 

Plus de asta,  l-ai imbogatit si pe Nastase, deci multumim ca "ne-ai salvat tara" de Vadim.  

 

Vadim, care nu e idolul meu deloc, daca ajungea presedinte,  era suspendat dupa scurt timp de parlamentul dominat de PSD si trimis la balamuc daca o lua razna, iar Iliescu, ca sef al senatului, ajungea imediat presedinte interimar si conducea tot restul mandatului ..... dooooh, desteptul lui peste prajit care habar nu ai de separarea puterilor in stat si de faptul ca Romania e o republica semi-parlamentara. 

Nu s-ar fi schimbat nimic cu Vadim presedinte! Tot aderam la NATO in 2004, tot ar fi fost aceeasi coruptie, tot ar fi fost saracie si manelizare in masa, si Basescu tot ar fi castigat alegerile in 2004......dar macar nu-i mai dadeam inca un mandat intreg lui Ilici.  Poate evitam sa nu-l fi avut nici pe Nastase premier, cu toate ca daca Vadim castiga in mod miraculos alegerile prezidentiale,  PRM n-ar fi putut sa ia majoritate, si  in mod sigur am fi avut guvern de coalitie PSD-PD-PNL cu premier PSD si majoritatea parlamentara PSD-PD-PNL-UDMR-PNT  care s-ar fi coalizat impotriva lui Vadim si PRM.  

N-ar fi rezistat mai mult de 6-12 luni ca presedinte!  

Ba, da macar nu te duceai sa votezi cu criminalul ala bolsevic si stateai acasa sau iti anulai votul!  

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
20 minutes ago, Çukur Bitmesin said:

Nu prea e nimic de discutat în delirul tau sinucigaș.

Ai incercat sa mergi la un terapeut?

E evident că nu ești bine 

Sunt de acord. Stiu ca nu ar trebui sa facem referiri personale samd, insa e o recomandare cu totul pasnica si obiectiva.

E mult prea multa ura si frustrare si dorinta de distrugere, asta nu e bine pentru el in primul rand.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 minutes ago, King1 said:

Sunt de acord. Stiu ca nu ar trebui sa facem referiri personale samd, insa e o recomandare cu totul pasnica si obiectiva.

E mult prea multa ura si frustrare si dorinta de distrugere, asta nu e bine pentru el in primul rand.

Ce sa distrug nene? 

Sa distrug distrugerile  provocate de politicieni si mafioti    in ultimii 30 ani , in frunte cu votantii lor?  :)

Cum distrugi tu ceva care e deja DISTRUS? Cum ba baiatule?  =)))) 

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, antiprostie said:

 

 

Omule, ti-am mai spus.

Daca iti urmai principiile liberalo-taraniste, NU TE DUCEAI LA VOT IN 2000! Si punct! 

In 2000, populatia trebuia sa se revolte, sa termine ce a inceput in 1989, sa boicoteze farsa asta de alegeri.

Era evident ca Vadim era doar o sperietoare pusa ca sa castige Iliescu. 

Ori daca eram fortat, votam Vadim, pentru ca mai bine votam cu unu' care delira si promitea executii pe stadion (pe care nu le-ar fi facut niciodata) decat sa votez cu un bolsevic criminal care a ordonat impuscarea si bataia unor femei, copii, batrani si tineri care s-au dus sa se revolte impotriva comunismului abject.  

 

Vadim, care nu e idolul meu deloc, daca ajungea presedinte,  era suspendat dupa scurt timp de parlamentul dominat de PSD 

 dooooh, desteptul lui peste prajit care habar nu ai de separarea puterilor in stat si de faptul ca Romania e o republica semi-parlamentara. 

Nu s-ar fi schimbat nimic cu Vadim presedinte! Tot aderam la NATO in 2004,  

M-am dus la vot, tocmai pentru a vota răul cel mai mic, adică să nu iasă Vadim, - nebunul care în articolele din propriul ziar promitea că, dacă iese preşedinte, va închide graniţele ţării, iar în 24 de ore îi va strânge pe toţi cei care au trădat România şi-i va mitralia. Nu a fost cazul. La 10 decembrie, Vadim Tudor a obținut doar 33,17% din voturi. Iar ulterior, în câțiva ani, a luat-o pe pantă în jos. 

Ba Vadim e idolul tău, cel puțin asta ai demonstrat până acum, din vehemența tiradelor tale cu accente xenofobe. Și nu poți să afirmi că nu s-ar fi schimbat nimic cu eventualitatea nefastă în care Vadim ar fi fost președinte. Dacă ar fi ieșit nebunul, ar fi fost consecințe greu de estimat penru România. Xenofobismul ar fi devenit politică de stat, culoarea parlamentului s-ar fi schimbat în scurt timp pentru că imediat mulți pesediști, probabil și liberali, chiar și din alte partide, ar fi aderat la partidul românia mare, iar pe plan extern ne-ar fi închis toți ușa și adio Nato!

Tocmai tu vorbești de separarea puterilor în stat și de faptul că România e o republică „semi - parlamentară”? Cu asta ai dovedit că ești un habarnatist anonim dar vehement. România este o republică semiprezidențială. Deci titulatura corectă este de republică semiprezidențială și nu „semi-parlamentară” cum ai afirmat tu. Din cele 28 de state membre ale UE, 17 au republica parlamentară ca formă de guvernământ, trei sunt republici semiprezidenţiale, unul republică prezidenţială, iar şapte monarhii. Bine, UK s-a retras din UE și au mai rămas 27.

 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Vriies said:

M-am dus la vot, tocmai pentru a vota răul cel mai mic, adică să nu iasă Vadim, - nebunul care în articolele din propriul ziar promitea că, dacă iese preşedinte, va închide graniţele ţării, iar în 24 de ore îi va strânge pe toţi cei care au trădat România şi-i va mitralia. Nu a fost cazul. La 10 decembrie, Vadim Tudor a obținut doar 33,17% din voturi. Iar ulterior, în câțiva ani, a luat-o pe pantă în jos.  

Ba Vadim e idolul tău, cel puțin asta ai demonstrat până acum, din vehemența tiradelor tale cu accente xenofobe. Și nu poți să afirmi că nu s-ar fi schimbat nimic cu eventualitatea nefastă în care Vadim ar fi fost președinte. Dacă ar fi ieșit nebunul, ar fi fost consecințe greu de estimat penru România. Xenofobismul ar fi devenit politică de stat, culoarea parlamentului s-ar fi schimbat în scurt timp pentru că imediat mulți pesediști, probabil și liberali, chiar și din alte partide, ar fi aderat la partidul românia mare, iar pe plan extern ne-ar fi închis toți ușa și adio Nato!

Tocmai tu vorbești de separarea puterilor în stat și de faptul că România e o republică „semi - parlamentară”? Cu asta ai dovedit că ești un habarnatist anonim dar vehement. România este o republică semiprezidențială. Deci titulatura corectă este de republică semiprezidențială și nu „semi-parlamentară” cum ai afirmat tu. Din cele 28 de state membre ale UE, 17 au republica parlamentară ca formă de guvernământ, trei sunt republici semiprezidenţiale, unul republică prezidenţială, iar şapte monarhii. Bine, UK s-a retras din UE și au mai rămas 27.

 

 

 

Nu e niciun idol, si nu sunt xenofob, si nici religios si conservator nu sunt.   Mi-e sila de toti politcienii din Romania, dar si mai multa sila mi-e de comunistii criminali ca Ilici care si-au batut joc de tara.  

Tu esti un MARE ANALFABET FUNCTIONAL pentru ca nu intelegi un comentariu.  

 

Uite dovada:  spui ca daca iesea Vadim  presedinte, inchidea granitele tarii.  

Nici  macar un copil de 6 ani nu ar veni cu aberatia asta daca stie de separarea puterilor in stat si cum functioneaza institutiile tarii care e o republica "semiparlamentara/semiprezidentiala". Romania e oricum mai degraba semiparlamentara.    Si fara Vadim , rasismul si xenofobia persista pentru ca astia-s romanii. 

Presedintele in Romania nu poate inchide granitele tarii fara acordul parlamentului!  

Aderarea la NATO nu tine de presedinte, ci de parlament care avea toate interesele sa primeasca finantari si armament de la americani+ investitii. Asa ca Vadim putea sa abereze ce voia. Apropo, el avea o poza in care dadea mana cu Nelson Mandela . Ti se pare tie asta a  "om" care sa fi fost reincarnarea lui Hitler/Antonescu  ? 

vasim-mandela.jpg

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vadim doar dedica ode lui Ceausescu. Mare kkt, toti romanii faceau asta, inclusiv tu ca pioner faceai asta.

Si n-a  avut nicio functie importanta. In schimb a studiat la Viena din 1978 pana in 1979 si a lucrat ca jurnalist, editor si poet. Nu gasesc o POZA in care Vadim sa se fi intalnit si sa fi dat mana cu dictatorul criminal si dement Ceausescu.    

 Iliescu era  ministru pentru problemele legate de tineret între 1967 și 1971 ,si vazut ca succesorul lui Ceausescu inca de atunci.  Asta  a facut viata amara tuturor tinerilor din Romania ceausista.  Era atat de periculos incat ca insusi Ceausescu l-a indepartat, stiind ca era mason cu grad inalt sustinut de KGB . N-a putut decat sa amane inevitabilul pana in 1989. 

Si tu pe criminalul asta bolsevic  l-ai votat!  Pe acest om care statea langa  Ceausescu!  

Fotografii de arhivă cu Ion Iliescu și soții Ceaușescu, distrându-se într-o  vacanță - Stirileprotv.roNicolae Ceaușescu îl trata pe Ion Iliescu la fel ca pe propriul său fiu.  L-a trimis

Fotografii de arhivă cu Ion Iliescu și soții Ceaușescu, distrându-se într-o  vacanță - Stirileprotv.ro

 

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti o RUSINE NATIONALA, tu si cu inca 66% care i-ati dat inca un mandat bolsevicului in anul 2000! 

 

Nu mai are rost sa ma complic, esti prea batut in cap si indoctrinat de neomarxism ca sa mai pot vorbi cu tine.  Imi scade IQ-ul cand intru in discutie, asa ca aleg sa te ignor.

Tara oricum e compromisa din cauza astora ca tine care v-ati dus sa-l votati pe Iliescu in 2000 in loc sa.......................BOICOTATI ALEGERILE si sa aduceti alti candidati , ca niste LIBERALI ADEVARATI.

Dar voi nu sunteti liberali, sunteti doar niste pui de comunisti.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si repet pentru alti prosti:  nu sunt nostalgic dupa Ceausescu, nu sunt nici comunist , nici nationalist  , nu sunt nici legionar si nici monarhist...si ma doare undeva si de pseudoliberalismul   din tara asta.

Sunt nostalgic doar dupa romanii care au facut ceva pentru tara asta in secolul de aur din istoria tarii asteia (anii 1877-1977, cei mai buni 100 ani pentru Romania), care au scos-o din evul mediu si au adus-o in modernitate. 

Multumita acestor romani nu mai dormim in catune de fan si pamant, ci in blocuri din beton, si mergem  incaltati pe trotuar ca niste oameni civilizati , si nu  desculti in noroi, asa cum era inainte de proclamarea independentei.

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×