Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Clinici de dezintoxicare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am greșit enorm. Am peste un an de consum, recidive...am probleme mari. Îmi place să fiu amețita și în același timp urăsc că sunt așa. Heroina e greșeala vieții mele. Psihic îmi revin încetișor, nu mai consum anxiolitice și antipsihotice și antidepresive deși mai bine rămâneam pe ele decât să bag acest shit. Sunt sătulă de Her. E și asta o formă de self-harming. Am nevoie de emotional support, îmi vine greu să mă las având în vedere problemele mele medicale. Please, be kind. Încurajați-mă, am nevoie, nu îmi doresc moartea. Soțul meu mă ajută, dar in fața acestei probleme sunt singură, eu cu seringile și gândurile mele. Am coșmaruri de nesuportat din cauza traumelor. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, MissHyde said:

Am greșit enorm. Am peste un an de consum, recidive...am probleme mari. Îmi place să fiu amețita și în același timp urăsc că sunt așa. Heroina e greșeala vieții mele. Psihic îmi revin încetișor, nu mai consum anxiolitice și antipsihotice și antidepresive deși mai bine rămâneam pe ele decât să bag acest shit. Sunt sătulă de Her. E și asta o formă de self-harming. Am nevoie de emotional support, îmi vine greu să mă las având în vedere problemele mele medicale. Please, be kind. Încurajați-mă, am nevoie, nu îmi doresc moartea. Soțul meu mă ajută, dar in fața acestei probleme sunt singură, eu cu seringile și gândurile mele. Am coșmaruri de nesuportat din cauza traumelor. 

 

Poi, ce dreak putem face noi vizavi de impetuozitatea ta? Io te încurajez, na, țin cu tine, îți transmit gânduri bune, mă doare sufletul văzând prin ce treci. Așa că fii sigură de suportul meu!

Poate iar o să-ți spun un truism, dar tu ești singura care poate face diferența.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, așa este, ai dreptate. Îmi este și teamă de sevraj pentru că fac atacuri de panică în timpul lui și am senzația că mă duc spre lumea ailaltă din cauza tahicardiei (pe care nu o am in mod obișnuit). Ca să nu mai zic și de celelalte simptome...care mă bagă la balamuc. Ar fi o soluție sa mă sedez non stop in timpul sevrajului, poate și un tratament cu antiepilepticul Gabapentin... cineva însă îmi zicea de tratament de substituție cu metadonă, însă nu prea îmi surâde ideea.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Treaba e buna momentan, nu am simțit nevoia azi de prea mult, însă țineți cont că m-am trezit abia acum trei ore, deci ziua e lungă și nu am idee ce mi-ar putea rezerva. Am băut o cafea oribila, s-a oprit apa pe scară și am făcut-o cu... Tymbark de mere cu doua pastilute de zaharină, un gust mai urât decât ceea ce a ieșit din mixtura asta e greu de găsit și comparat. :)) Nu mă pot "trezi" complet fara cafea, așa că am dat pe gât licoarea scârbavnică și am băut-o, ata ete! Aștept să se trezească husbandu' sa merem la trebile nuastre. Iarăși plecăm din oraș și am încredere că va fi frumos și bine. Noroc că m-am trezit așa devreme, am simțit nevoia de un machiaj mai complicat fata de ceea ce port de obicei, nu mă omor zilnic după chestii sofisticate, dar azi m-a apucat dorința de a mă văpsi mai mult. De regulă sunt gata in maximum 10 minute cu machiajul, azi a durat ceva mai mult, mi-am permis sa "trag de timp". Încă mă simt obosita, as mai fi băut un ness, dar nu mai am suc (oricum nu mai vreau sa beau mixul cu gust scârbos de med$). Nici apa nu am, așa că dormitez puțin pe mine, nu tare, doar puțin, așa, hihihihi.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×