Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Clinici de dezintoxicare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Gandeste-te ca toate acele lucruri urate au trecut, esti puternica acum, ai supravietuit.

Deci iti trebuie bani pentru sanatate, dar tu-i bagi in droguri? Nu e mai bine sa te motiveze sanatatea si fiecare banut pe care-l dai pe otravuri sa-l strangi pentru a te vindeca, pentru a trai o viata frumoasa langa sotul tau? Sau preferi sa-l lasi vaduv?

  • Like 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, Blues a spus:

Gandeste-te ca toate acele lucruri urate au trecut, esti puternica acum, ai supravietuit.

Deci iti trebuie bani pentru sanatate, dar tu-i bagi in droguri? Nu e mai bine sa te motiveze sanatatea si fiecare banut pe care-l dai pe otravuri sa-l strangi pentru a te vindeca, pentru a trai o viata frumoasa langa sotul tau? Sau preferi sa-l lasi vaduv?

Soțul meu mă înțelege. Îmi doresc să renunț la H și la altele și să rămân la medicamente. Pe care oricum le iau pe rețetă și am nevoie de ele. Și doar am zis că vreau sa mă las, am crezut că se înțelege asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 37 minute, MissHyde a spus:

Așa că, mi se pare oarecum normal sa îmi înec amarul. Vreau să îmi rezolv problemele de sănătate, voi face tot posibilul (momentan nu am destui bani). 

MissHyde, vezi că ți-a spart careva contul și postează în numele tău!

 

Am fost șocat să citesc chestia de mai sus...

Ți se pare normal să îți îneci amarul?! Făcând... ce? Făcând tocmai lucrul care îți provoacă cea mai mare suferință?! 

Nu pot să cred și nu pot să accept. Te cunosc de vreo 15 ani, măi copil. Te cunosc doar aici, pe forum, desigur, dar în 15 ani am avut timp să-mi fac o părere despre tine. Și părerea mea sinceră e că ești o tipă super-faină, amuzantă, deșteaptă, directă, dezinhibată, destupată la minte. În ăștia 15 ani de când te cunosc, cred că acum treci prin cea mai gravă lipsă de încredere în tine.

Pune mâna și recitește pasajul pe care l-am citat mai sus. Ce-ai zis tu acolo îmi amintește de niște cunoștințe de-ale mele.

Mă întâlnesc cu unul, la zece dimineața, se simte de la el un damf de trăscău. 

- Ce faci, coae?! Vii de la nuntă?!

- A, nu, zice. Mă durea stomacul și am băut 100 de grame de rom.

Aham. Sigur. Mă durea stomacul. M-a înșelat nevasta. Am datorii. Sunt bolnav. 

Păi și care-i faza?! Vrei să amplifici toate astea?! 

Am mai zis-o pe forum, dar mă laud iar: eu m-am lăsat de fumat o singură dată, dintr-o dată, după 14 ani în care am fumat toate felurile de țigări, țigarete, trabucuri și pipe! Din momentul ăla nu am mai pus gura pe țigară! Nu a fost ușor, încă mai am tentații, dar uite că eu sunt mai ambițios! 

Așa că pune mâna și du-te repede la o clinică din aia. Nu peste o lună, nu când iei salariul, nu poimâine. Imediat!

Fă-te bine, și după aia vei avea aceleași oportunități, dar de zece ori mai multe satisfacții, pe toate planurile!

Eu sunt absolut convins că poți să o faci, altfel nu consumam atâtea litere aicișa.

Hai, curaj, că poți! :kiss:

  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ooof, Doamne, gargbird!!! M-ai emoționat tare cu acele complimente!! Tu...ești un om minunat. Dacă ai ști cât de mult contează părerea unui om inteligent despre mine!!! Mă simt bine acum, uite, azi am avut o stare bună (am și băgat doza mai mică, chiar mult mai mică). Și cuvintele tale frumoase mi-au mers la inimă <3 . Mi-ai făcut seară și mai buna. Mulțumex fromos!! Îmi dai speranțe.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, MissHyde a spus:

Ooof, Doamne, gargbird!!! M-ai emoționat tare cu acele complimente!! Tu...ești un om minunat. Dacă ai ști cât de mult contează părerea unui om inteligent despre mine!!! Mă simt bine acum, uite, azi am avut o stare bună (am și băgat doza mai mică, chiar mult mai mică). Și cuvintele tale frumoase mi-au mers la inimă <3 . Mi-ai făcut seară și mai buna. Mulțumex fromos!! Îmi dai speranțe.

Bun, bravo.

Vezi că-s cu ochiu' pă tine.

Numa' chestii bune vreau să văd. 

Sau, cel puțin, din ce în ce mai bune.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, MissHyde a spus:

Cum oare?

Încurajări, sfaturi... poate recomandări pentru clinici private? 

Și tu deja mă asculți, mă ajuți vorbind cu mine.

pfff 

dupa cum ti-am spus deja, as vrea eu sa am mai mult timp si mai multe resurse ...dar n-am. acum sunt in buda cu ele.

da stii, oricand, cat pot, cum pot,sunt aici. 

Mor cu dorul sa stiu ca iti va fi mai bine odata! Si, dupa cum ti-am mai spus eu, cheia sta in disciplina. Da, stiu, intai operatiile, dar stii si tu cu durerile sufletesti nu trec cu operatiile, le poti ostoi abia dupa ce incepi sa aplici disciplina. Sevrajul ala fizic, apoi ala psihologic care e mai lung si in valuri...da, ai nevoie de ajutor specializat inainte de toate, chimic. Durerile fizice se amplifica de la sevraj, nu te mai chinui singura, stiu ca ai cunostiinte despre, dar nu ai control.

Si abia apoi suportul constant si disciplina pot intra pe rol.

Si las-o naibii de menopauza, tu esti un bulgare de sexualitate si asa o sa fii mereu. Virila pana la cer :)

 

 

 

 

Editat de Stu'
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Well, astăzi am injectat o treime din cât îmi făceam de obicei. Am un ușor disconfort, din cauza bolilor osoase. Da, am nevoie de ajutor chimic in sevraj, de un real ajutor este Gabapentin, un antiepileptic recomandat pentru dureri, dar care mai "taie" din sevraj, însă nu de tot. Adică, de exemplu daca iau doar Gabapentin și nu injectez/înghit un opioid, pot să vomit și de peste 10 ori/zi. As putea, cred, să mă las și scăzând dozele, eu 2008-2014 am băgat aproape zi de zi opiates și, ce credeți? Da, am avut un sevraj de 5 săptămâni sau așa ceva. Dar depresia de după a durat 6 luni. Când m-am lăsat, am scăzut dozele treptat. Mă pot lăsa tot așa de hero, cum am făcut atunci, step by step, scăzând dozele la fiecare 4 zile, ar fi ceva WOW!! Iar chinurile sevrajul de H le pot ameliora cu medicamente opioide și anxiolitice pe bază de rețetă. Așa da, as putea. Să mă țină Dumnezeu sănătoasă psihic mai ales, să mă pot ține de plan!!! As putea, da, să merg la dezintoxicare, însă cu locul de munca nu prea pot și nici nu doresc concediu, e in interesul meu, mai ales ca_castig foarte bine, am un serviciu bun. Hmm...hai că nu cred că va fi chiar atât de greu. O să încerc așa, dacă văd că nu merge și imi va fi în continuare rău mă voi duce și la dez, ce sa fac?! Probabil că aș putea face tratament și fără a merge propriu-zis la dezintoxicare, cred, prin substituire cu metadonă. Am avut prieteni care nu se duceau la dezintoxicare, însă au reușit să se lase mergând la spital să își ia medicația (metadonă) și uite așa au scăpat de "ace". 

Wish me luck, ladies and gentlemen. Am nevoie din plin de noroc și tărie de caracter. 

O să încerc să vă țin la curent.

Pup dulce la voi.

Editat de MissHyde
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×