Sari la conținut
Forum Roportal
warmonger2020

Daca pandemia nu va inceta niciodata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 14 ore, Stu' a spus:

lasa ca e buna si bicicleta si pasul de munte. 

Pasul chiar si in Desert se practica de cine mai paote sa le faca fara sa cada.  Cu Statul Acasa :o: vad mai multa lume pe strazi ca in toti acesti ani, femei cu carucioare in majoritate dar si cei cu catei mai nou au pus un ham si pe pisici si-l scot la plimbare sa nu leneveasca.   Am vazut catei si pisici in carucioare de papusi sau de copiii, iar copiii sint mascati in Zorro cu pelerine se Superman sau Dracula, se amuza de numai, nici scoala nu este, n-au treaba ... lenevesc pana ajung pe strada cu parintii.   Am spus de fata cu parintii lor, daca si-au facut temele poate sa vina cu sticluta ca primesc limonada!!!  sa sune la usa.   Am facut si sirop de coacaze negre cu lamaie si apa gazoasa, aici marfa asta nu se cunoaste.  Sirop de pune in cafea sau in bauturi alcoolice.   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Politicienilor le este dragă pandemia,  le folosește.  Le dă ocazia să se arate prietenii poporului și preocupați de binele ”oameninilor”.     Frica de moarte amorțește inteligența logică și o potențează pe cea emoțională.    Din acest punct de vedere,  majoritatea politicienilor și-ar dori o pandemine continuă.      Am văzut cu câtă îndârjirea s-au aruncat să cenzureze,  să reprime drepturi și libertăți.     Asta ne arată că majoritatea politicienilor sunt niște rahați cu ochi care nu dau doi bani pe democrație,  pe drepturi și libertăți,  efectiv li se rupe.   Iar acum se folosesc de pretextul pandemiei.   Le-a picăt ”mănușă”.      Nu mai spun de banii pe care îi fac ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Tomaso a spus:

Politicienilor le este dragă pandemia,  le folosește.  Le dă ocazia să se arate prietenii poporului și preocupați de binele ”oameninilor”.     Frica de moarte amorțește inteligența logică și o potențează pe cea emoțională.    Din acest punct de vedere,  majoritatea politicienilor și-ar dori o pandemine continuă.      Am văzut cu câtă îndârjirea s-au aruncat să cenzureze,  să reprime drepturi și libertăți.     Asta ne arată că majoritatea politicienilor sunt niște rahați cu ochi care nu dau doi bani pe democrație,  pe drepturi și libertăți,  efectiv li se rupe.   Iar acum se folosesc de pretextul pandemiei.   Le-a picăt ”mănușă”.      Nu mai spun de banii pe care îi fac ...

Iar mă iau de tine.

Ghinion, ești printre puținii care mai postează pe-aici. :lol2:

Fii atent: eu, dacă aș fi fost general în al doilea război mondial, aș fi comandat soldaților mei să tragă doar la picioare, să nu-și ucidă adversarii pe câmpul de luptă. Știi de ce? pentru că e infinit mai greu și mai costisitor pentru un guvern, o țară, o organizație oarecare, să aibă grijă de răniți decât de morți.

Dacă ai fi studiat orice cursuri de economie, mi-ai fi dat dreptate, ba mai mult, n-ai fi postat elucubrațiile anterioare pe-aici.

Chiar și muiarzii de pesediști s-ar bucura dacă poporul cel plătitor de taxe ar fi sănătos, dar prost. 

Orice solicitări din teritoriu ar durea la buget, ar genera probleme și ar mări procentul de risc pentru bunăstarea oricărui politician.

Așa că, paradoxal, orice grupare politică dorește bunăstarea prostalăilor care o votează. 

Capsici?

Accept orice contra-argumente, dar nu promit că o să răspund la ele.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×