Sari la conținut
Forum Roportal
Aalex_Vlad

Telenovelele

Postări Recomandate

mie chiar imi plac...dar nu prea am timp de televizor! si mie mi-a placut la nebunie "inima salbatica", imi pare nespus de rau ca eduardo palomo a murit!.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o prietena mexicanca si care mai e si actrita pe deasupra. Mi-a povestit multe despre vestitele telenovele si realitatea vietii de zi cu zi in Mexic. 

 

De curiozitate cum o cheama pe prietena ta? :cry: E cunoscuta? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

filme facute ca sa distruga nervii barbatilor si sa umple timpul femeilor in rest nu-sa bune de nica ... cel putin pe mine ma dispera temele lor ieftine parca ar fi niste manele care nu se mai termina si cam asta-i:de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma cam lasa rece sincer vorbind. ma mai uit intamplator cand se mai uita mama iar unele mi se par de-a dreptul patetice prin faptul ca au subiecte asemantoare si laitmotivele lor: fiul pierdut si gasit, personaful principal rupt din soare care e sarac si de fapt e bogat.etc. dar nu vreau sa zic prea multe pentru ca nu prea am urmarit. probabil exista telenovele si cu subiecte mai interesante> :) dar nu sunt anti fiecare vizioneaza ce vrea. nu discut gusturile nimanui caci si pe mine ma deranjeaza cand cineva critica ceea ce mie imi place :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa le detest dar nu vreau. Daca le-as detesta inseamna ca ar avea o importanta cat de cat. Dar asa prefer sa le ignor ca pe orice alt accident natural . Ca sa fiu mai explicit, aceste " facaturi" nu rezista nici unei analize oricare ar fi ea: estetica,artistica,emotionala..... numiti voi alta."Dependenta" pe care o provoaca,asa cum se exprima cineva mai sus, este dupa parerea mea mai nociva decat aceea data de droguri prin faptul ca anchilozeaza direct si ireversibil personalitatea individuala. Ar fi multe de spus. Poate alta data. Pana atunci mai bine ne uitam la "Tom si Jerry" care are mai multe valente artistice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma lasa rece insa cred ca sunt un punct bun de plecare in intelegerea si deprinderea limbii spaniole care dupa cum se stie, la momentul actual este una din cele mai vorbite limbi din lume si care daca nu ma insel este a doua limba cu o raspandire foarte larga in SUA. :dee

Cred ca daca am invata limba spaniola din filmele lui Almodovar sau Bunuel am fi mai castigati Nu? Ce parere ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma mai uitam la telenovele cand eram mica, dar acum mi se pare stupid faptul ca la orice telenovela te-ai uita, deja stii tot ce sa-a intamplat inainte, cum se va termina etc. Cat despre faptul ca sunt o sursa destul de buna a limbii spaniole va dau dreptate. Si eu tot de aici am prins limba asta si cand m-am dus si la niste cursuri de spaniola ("proful" era un student spaniol care niu stia o iota de romana) mi-am dat seama ca limba e destul de usoara si fara telenovele desi primul lucru care ne intreba proful asta era: "de unde stii spaniola? de la telenovele?" :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×