Sari la conținut
Forum Roportal
no-user-name

Latura malefica a lui Isus Christos

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Foc am venit să arunc pe pământ și cât aș vrea să fie acum aprins!. Și cu botez am a Mă boteza, și câtă nerăbdare am până ce se va îndeplini!. Vi se pare că am venit să dau pace pe pământ? Vă spun că nu, ci dezbinare. (Luca 12, 49-51)

Să nu credeți că am venit s-aduc pacea pe pământ; n-am venit să aduc pacea, ci sabia. Căci am venit să despart pe fiu de tatăl său, pe fiică de mama sa și pe noră de soacra sa. Și omul va avea de vrăjmași chiar pe cei din casa lui. Cine iubește pe tată ori pe mamă mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine; și cine iubește pe fiu ori pe fiică mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine. Cine nu-și ia crucea lui și nu vine după Mine nu este vrednic de Mine. (Matei 10:34)

 

Matei 3:11 -Cât despre mine, eu vă* botez cu apă, spre pocăinţă; dar Cel ce vine după mine este mai puternic decât mine, şi eu nu sunt vrednic să-I duc încălţămintea. El** vă va boteza cu Duhul Sfânt şi cu FOC

Quote

 

11.    Şi am văzut, iar, un tron mare alb şi pe Cel ce şedea pe el, iar dinaintea feţei Lui pământul şi cerul au fugit şi loc nu s-a mai găsit pentru ele.
12.    Şi am văzut pe morţi, pe cei mari şi pe cei mici, stând înaintea tronului şi cărţile au fost deschise; şi o altă carte a fost deschisă, care este cartea vieţii; şi morţii au fost judecaţi din cele scrise în cărţi, potrivit cu faptele lor.
15. Iar cine n-a fost aflat scris în cartea vieţii, a fost aruncat în iezerul de foc.

Apocalipsa 20 

 

 

 

Cum incearca preotimea   sa te faca sa crezi  si sa-l vezi pe Isus :

 

 

 Cum era Isus in realitate! 

 

 

Editat de no-user-name

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parca mai stiu un personaj, tot asa, innebunit dupa FOC,PEDEPSIT PACATOSII PRIN ARDERE SI MANTUIRE PRIN FOC  si se crede ALES  avand adepti , doar ca era  femeie si una blonda!  Si avea trei dragoni !   

Hmmm.....  :dry: 

Oare cine sa fie?  

 

Editat de no-user-name

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 7/24/2020 at 3:15 AM, no-user-name said:

Foc am venit să arunc pe pământ și cât aș vrea să fie acum aprins!. Și cu botez am a Mă boteza, și câtă nerăbdare am până ce se va îndeplini!. Vi se pare că am venit să dau pace pe pământ? Vă spun că nu, ci dezbinare. (Luca 12, 49-51)

Să nu credeți că am venit s-aduc pacea pe pământ; n-am venit să aduc pacea, ci sabia. Căci am venit să despart pe fiu de tatăl său, pe fiică de mama sa și pe noră de soacra sa. Și omul va avea de vrăjmași chiar pe cei din casa lui. Cine iubește pe tată ori pe mamă mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine; și cine iubește pe fiu ori pe fiică mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine. Cine nu-și ia crucea lui și nu vine după Mine nu este vrednic de Mine. (Matei 10:34)

 

Matei 3:11 -Cât despre mine, eu vă* botez cu apă, spre pocăinţă; dar Cel ce vine după mine este mai puternic decât mine, şi eu nu sunt vrednic să-I duc încălţămintea. El** vă va boteza cu Duhul Sfânt şi cu FOC

 

 

 

 

Toate astea iti spun ca nu e nimic mai presus decat Dumnezeu. ''Căci am venit să despart pe fiu de tatăl său, pe fiică de mama sa și pe noră de soacra sa. Și omul va avea de vrăjmași chiar pe cei din casa lui.'' pai daca acestia devin vrajmasii tai cand tu crezi si ei nu cred, ce e de facut? Nu te desparti de ei? Te intreb asa, tu stai cu vrajmasii tai la taclale?

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Teddy ''-'' a spus:

Te intreb asa, tu stai cu vrajmasii tai la taclale?

Pai daca sint in casa ta cum zici mai sus, nu le poti ignora ca pleaca la casele lor si toti te vor ignora!!!  asa se rezolva familia sa fie unita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 hours ago, The Unknown said:

Pai daca sint in casa ta cum zici mai sus, nu le poti ignora ca pleaca la casele lor si toti te vor ignora!!!  asa se rezolva familia sa fie unita?

Vrajmasii din casa ta se manifesta mai urat decat a te ignora. Iti dau un exemplu. Cunosc o fata care mi-a zis ca fratii ei o fac in toate felurile pentru ca ea merge la Manastire. Mama ei la fel a inceput sa se certe cu ea ca de ce merge la Manastire. Deci au devenit vrajmasi cei din familia ei pentru credinta in Hristos. Exact cum spune Hristos. '' Și omul va avea de vrăjmași chiar pe cei din casa lui. '' Pentru ca sunt manati de draci, ca sa fie vrajmasi. Iar cu vrajmasii nu ai ce discuta. Daca te neaga a fi familie cu ei, atunci e alegerea lor. Inseamna ca nu merita ca tu sa faci parte dintre ei. Primul e Hristos si pe urma asa zisa ''familie'' care se pare a fi deranjata de Hristos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Teddy ''-'' a spus:

Exact cum spune Hristos. '....'' Pentru ca sunt manati de draci, ca sa fie vrajmasi. Iar cu vrajmasii nu ai ce discuta. 

Ay Caramba!!!   Dar tu de unde sti ce a zis daca zis ceva Kristos???

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
24 minutes ago, The Unknown said:

Ay Caramba!!!  

''Caramba'' le-a spus Avram Iancu la astia care vor Transilvania...Care se lauda pe stramb ca-s de 2000 de ani acolo, dar nu stiu sa vorbeasca limba romana.

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei nu-s romani, amigo!!!  Au trait si fara limba romana cum observi, dar eu cunosc tineri romani din ardeal care nu stiu sa citeasca si au Diploma de Liceu!!!  Un alt dement tine mortis ca el vine cu avionul pe uscat in Amerika ...in Arizona ca el nu urca pe acel avion care zboara ... este foarte drogat si nu stie ce se petrece intre  urcare in avion pe uscat si coborare tot pe uscat.

Deloc nu se lauda stramb cum ai crede, insa tu esti convins ca doar pocaitii vorbesc DREPT ...  Crezi si basmele cu Avramiancu???  i-o fi zis si lui cineva cate ceva de n-a uitat veci!!!

Observ ca te aperi cu altceva decat topicul,  din partea mea poti sa dai din gura cat vrei cu rasismul, sau Transilvania daca asa-ti face placere, este totusi foarte ieftin prelata.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Direct din Iad, ultima editie al noutatilor pentru cei care cad pe spate de atata credinta si adevaruri ... :lol2::lol2::lol2:

Foaie verde ... sau frunza verde al prunilor de tuica, mai conteaza??? 

Ce semn i-a trimis Dumnezeu Parintelui Calistrat. Nu l-a ajutat nici „țuiculița” de după agheazma de dimineață ... ca a mintit ca el nu bea!!!

Si in spital se va constata ca are cancer la ficat de la alkohol ca avea de tratat femeile tinere si frumoase care-l vizitau in manastire la termin privat depre ADEVAR.   Tot ce-i baga-n traista doktorii, il va duce in Iad, nu exista scapare, nu va putea cumpara timp.   Are mai multe de 54 de ani, deja duce in eroare pe cei care l-ar crede ca zice adevarul.   Lumina vesnica-i deja sfetnicul sa nu se impiedice in graba spre fericirea eterna.      

 

https://retetesivedete.ro/nu-l-a-ajutat-tuicuta-dupa-agheazma-de-dimineata-parintele-calistrat-are-covid-19.html

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×