Sari la conținut
Forum Roportal
cristache35

Alcool! Ce mai consumam?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

betivilor :cheer:

nici nu stii cata dreptate ai!(cel putin in cazul meu)

 

Ai baut Tequila vreodata ??? http://www.itequila.org

Rasfoieste acest site si vei afla ca si in alte parti ale lumii sint mari parties si betii .... in Mexico unde toti se intilnesc la un pahar de tequila traditional si de acolo mai departe !!!

 

http://www.cuervo.com Cuervo este un tip de tequila !!!

In alte parti se reclama sa nu vorbesti cu straini !!! acolo se recomanda sa te imprietenesti repede cu straini si party incepe !!!

 

Pentru amatori exista asistenta pentru a initia cum se bea primul pahar de tequila sa ajunga mai repede la efectul dorit :cheer: Se strange mana in pumn si se pune sare in jur de degetul mare unde-i loc destul, se pune si suc de lime sau lamaie si se linge !!! dupa care se bea deodata paharelul cu tequila dar nu se inghite, se tine in gura si un chelner te prinde de gura si-ti scutura bine capul sa se amestece combinatia si pe urma-l bei la o inghititura !!! Restul deja e mai usor de baut !!!

 

Pentru Mexico s-a scris acel country song: "No Shoes, No Shirt, No Problems!" cantat de Kenny Chesney, in State sint alte legi pentru alcool. Ascultati si muzica !!!

http://music.barnesandnoble.com/search/pro...EAN=78636703824

Baut:Souza mi se pare cea mai buna,da cu ritualul(sare si lamaie)nu ma tine decat 3paharele,ca ma plictisesc.Felicitari pt. gusturi si e bine ca ti le poti permite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1)BERE! :spiteful:

 

2)oriunde ma simt bine, prefer terasele.

 

3)greu iti aduci aminte dupa o betie... :crazy:

4)imi place si "Lacrima lui Ovidiu"... cu taria nu ma impac . :crazy:

 

 

 

Precis ati auzit deja ca in State este interzis consumarea si vanzarea de alcool in spatii libere ca si terasa !!! doar in incaperi si usi inchise - nu cu cheia - se serveste alcool de orice fel si doar pentru cei de 21 de ani in sus, se legitimeaza peste tot unde se vinde: alimentara, bar, restaurant. In caz ca este o persoana sub varsta de consumat alcool la masa, copil minor e cel mai frecvent, NU se serveste la nimeni decat non-alcoolice sau cineva trece la alta masa cu copilul !!! Cine este prins in public cu container de alcool deschis, plateste amenda sau puscarie, in masina doar in port-bagaj se transporta alcool !!!

 

Felicitari pt. gusturi si e bine ca ti le poti permite.

 

 

Din totdeauna am avut gusturi rafinate si am accentuat foarte clar daca ceva nu mi-a placut.

 

N-am mancat-baut cu forta dupa cea am observat cat este de daunator, desi traditia romaneasca cere sa nu refuzi nimic cu ce te serveste undeva !!! De aici apar bolile interne- dupa parerea mea - ca se inghite bucata pentru placerea altcuiva si cu o bautura ca vinul rosu in cazul meu pe care nu-l pot nici sa vad.

 

Exceptie face Sangria si-mi place dar cu fructe proaspete !!! facut de mine.

 

 

Pentru ca nu sint bautoare doar de ocazii rare si festive, imi pot permite mai multe si nici nu fumez !!! n-am nici telefon mobil, nu inchiriez filme deloc, poate 1 la 3 ani, cumpar doar ce imi trebuie, nu ce se vinde sau e pacat de lasat in magazine !!!

 

Imi adun sticlele din calatorii si am o colectie de coniac destul de importanta. N-am o pivnita si-mi pare rau dar aici nimeni n-are asa ceva, doar cateva case au fost construite cu subsol ca spatiu locuibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru amatori exista asistenta pentru a initia cum se bea primul pahar de tequila sa ajunga mai repede la efectul dorit :spiteful: Se strange mana in pumn si se pune sare in jur de degetul mare unde-i loc destul, se pune si suc de lime sau lamaie si se linge !!! dupa care se bea deodata paharelul cu tequila dar nu se inghite, se tine in gura si un chelner te prinde de gura si-ti scutura bine capul sa se amestece combinatia si pe urma-l bei la o inghititura !!! Restul deja e mai usor de baut !!!

http://music.barnesandnoble.com/search/pro...EAN=78636703824

 

 

numai cand am citit mi sa facut rau...motivul? ultima data cand m-am facut manga a fost de la tequila bauta in felul asta (fara treaba cu chelnerul....e dubioasa). nici nu stiu cum a disparut o sticla de 1l in doi. asta se intampla acu 4 luni. de atunci nu mai pot sa beau :crazy:

mamaaaa, ce noapte :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vin rosu sec... :crazy:

Te cred:cabernet sauvignon e preferatul meu.Si apropo de vinuri seci:am vazut recent intr-o pravalie de specialitate un riesling italian demidulce(ce porcarie).Astia chiar isi bat joc de noi.Rieslingul italian e un vin prin excelenta sec(cu un pahar acresti o oala de ciorba babana).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana acu vreun an beutura preferata era blody marry ... pana intr-o zi cand a avut loc un abuzzz :giverose:

 

asa ca prefer ginul tonic, vinul rosu demisec si ... eterna bere ! Daca e si la Motoare ... e ok ! :giverose:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×