Sari la conținut
Forum Roportal
cristache35

Alcool! Ce mai consumam?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hai sa va dau o reteta de coktail de vara:50vodka;50gin;50vermut(e de preferat Martini dry da' merge si Garonne);250tonic(cu kinley merge),lamaie la greu.Spor la treaba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nush, io evit alcoalele, ca taica-meu le cam tragea, si eu am sanse sa ii calc pe urme...

 

in alta ordine de idei, cand se poate prefer tuica, cat mai multe grade, pentru ca percuteaza abia dupa un timp. apoi, si vinul fiert cu scortisoara ma atrage, mai ales iarna si in grupuri; si daca se poate, partial cu paiul. Dar de obicei ma multumesc cu bere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am incercat aseara pentru prima data vodca(doar un gatisor),offffff cat e de scarboasa 5e94ce3c78578dac578ece87c846ce48.gif

 

 

Ai baut natur sau in amestec cu ceva ???

 

De obicei se bea amestecat, mie-mi place cu nectar sau suc de mandarine, devine o bautura foarte placuta.

 

Nu te incurajez sa bei, vreau doar sa-ti spun ca sint mai multe variante cu Vodca.

 

 

 

Hai sa va dau o reteta de coktail de vara:50vodka;50gin;50vermut(e de preferat Martini dry da' merge si Garonne);250tonic(cu kinley merge),lamaie la greu.Spor la treaba!

 

 

Au mai ramas sticle la care n-ai umblat ??? Ce gust are acest amestec ??? Deja ma doare capul !!!

 

Eu le-as pune in trei pahare diferite cu gheata si lamiie !!! la greu, vorba ta ......

 

Zaibar :o:

 

 

Asta inca n-am gustat, si nu cred ca mai sanse. Vine Europa Unita si interzice preparatul acasa al bauturilor alcoolice :crazy: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olguta draga toti prietenii care l-au incercat au fost incantati(si nu sunt toti consumatori),incearca-l si o sa constati ca nu prea se simte alcoolul.

 

 

am incercat aseara pentru prima data vodca(doar un gatisor),offffff cat e de scarboasa 5e94ce3c78578dac578ece87c846ce48.gif

Incearca Zubrowka bisson grass si o sa iti schimbi parerea despre vodka.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×