Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 6 minute, The Unknown a spus:

Sarbatori Fericite de Paste!!! ca nu e sigur daca mai apari pe aici pana la cel Ortodox sau nu stiu pe care-l observi.        

Sarbatoari fericite de Paște ție! Te asteptam cu meniul complet. la fiecare forumist cate un pachet sau ce credeai?

Zic sa imi urezi si Craciun fericit de pe acuma. Ai fi prima dar si prima la care sa ii multumesc de urari. 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 45 minute, Vriies a spus:

Cu Pfizer.

Mai am pân la 65, bre, încă nu-s pensionar ca tine. :tongue:

Atunci esti cu pile din cei esentiali vaccinati peste rand in cabinetele de la armata sau SRI. :angry:

Una din doua :clown:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 28 minute, Enki a spus:

Razvan Chereches a raspuns deja la asta

A si demisionat intre timp. Stirea asta a tinut prima pagina a ziarelor .... vo zi jumate.... e ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Vriies a spus:

Normal! Și i-am făcut și semnul ăla nașpa, cu degetul. Însă, așa, discret, să nu ne vadă. 

Zilele trec repede, e mai bine sa rabzi 2 saptamani sa fi anafara de pericol de ceva reactie aiurea in corp.  Eu tin si post cat se poate de negru ca si cu alimentele are reactii si nu pot sa le iau pe toate la rand.  Deja am fost la 2 doctori ca m-am simtit rau.   Mananc Asparagus o legatura de 500 grame putin fiert sa se duca virusurile de pe ea, cu hrean sa dezinfecteze totul si o cafea, o portocala, toata ziua, plus apa, si din astea si ma simt bine.  Au trecut din 15 Martie dupa al 2-lea deja o vreme si inca apar efecte.    Cred ca de Paste vom avea apa cu gheata si lamaie dupa o mare portie de inghetata ca s-a incins casa de afara, ama auzit niste tunete de credeam ca King Ding-Dong din Korea de North ne-a trimis ceva, dar undeva a plouat ca in aer este miros de ploaie, dar nu langa mine.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu.

Dar activitatea de informare o continua pe fb.

Acum 1 minut, Rodica` a spus:

A si demisionat intre timp. Stirea asta a tinut prima pagina a ziarelor .... vo zi jumate.... e ceva.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Enki a spus:

Da, stiu.

Dar activitatea de informare o continua pe fb.

 

cam ofticos barbosul.

si nu e explicat niciodata chestii importante. cum ar fi de ce nu se schimba calculul ratei de infectare la marile orase. unde indicele se calculeaza la populatia cu buletin in acel oras iar infectatii  sunt din toata tara. a zis doar ca nu se schimba si gata.

deci... barbos ofticos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, The Unknown a spus:

   Cred ca de Paste vom avea apa cu gheata si lamaie dupa o mare portie de inghetata ca s-a incins casa de afara, 

Din aia nu vreau, multumesc, am friptura mea de miel cu spanac.:cool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Rodica` a spus:

Zic sa imi urezi si Craciun fericit de pe acuma. Ai fi prima dar si prima la care sa ii multumesc de urari. 

Nu fac planuri niciodata pe mai mult timp decat il ajung cu mana!!!   Niciodata nu pot sa ajung acolo oricat de bine-l planific, am ghinion sau n-am idee, insa tu esti o exceptie in prioritatile mele forumiste si consider ca nu suna ciudat sa-ti Urez cu Ocaziua Tuturor Sarbatorilor ce urmeaza de acum pana-n anul 4000 doar fericire si bucurie, belsug si succese profesionale, multi nepoti si nepoate, tinerete fara batranete si viata fara moarte!!!     

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, The Unknown a spus:

Nu fac planuri niciodata pe mai mult timp decat il ajung cu mana!!!   Niciodata nu pot sa ajung acolo oricat de bine-l planific, am ghinion sau n-am idee, insa tu esti o exceptie in prioritatile mele forumiste si consider ca nu suna ciudat sa-ti Urez cu Ocaziua Tuturor Sarbatorilor ce urmeaza de acum pana-n anul 4000 doar fericire si bucurie, belsug si succese profesionale, multi nepoti si nepoate, tinerete fara batranete si viata fara moarte!!!     

asta da urare!

Iti multumesc si iti urez la fel si inca o data pe atat. :photo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Rodica` a spus:

cam ofticos barbosul.

si nu e explicat niciodata chestii importante. cum ar fi de ce nu se schimba calculul ratei de infectare la marile orase. unde indicele se calculeaza la populatia cu buletin in acel oras iar infectatii  sunt din toata tara. a zis doar ca nu se schimba si gata.

deci... barbos ofticos

N-are de ce sa justifice el deciziile luate de altii. Eventual fara sa il consulte. Cred ca si de aia si-a dat demisia.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×