Sari la conținut
Forum Roportal
Without name

Labilitate/Instabilitate emoțională

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bună! My boyfriend are o instabilitate emoțională,cum as putea să il ajut? Eu țin foarte mult la el,îl iubesc și nu am renunțat niciodată la el,indiferent de probleme. Chiar daca uneori ,nu vorbea cu mine,mă evita , dar nu o facea din rautate,ci pur si simplu era controlat de aceasta instabilitate ,eu nu am renunțat si am luptat ca totul să fie bine,vreau să il ajut ,lupt în continuare,țin mult la el.❤ Aveți idee cum se poate depăși această instabilitate emoțională  sau cum s-a întâmplat asta? Cauza? Vă rog , câteva ideii , eu nu renunț la el, pentru că nu există oameni perfecți,iar eu il iubesc asa cum este,doar că el este nehotărît,instabil,si câteodată nu mai inteleg nimic,vreau doar să fie bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă nu ești încă dispusă să renunți la el înseamnă că nu ai suferit suficient din cauza lui.

Instabilitatea emoțională (o denumire eleganta pentru tulburările psihice) nu se prea poate vindeca. Cauze pot fi mai multe, dar în principal influența mediului în care a crescut în primii ani de viață și mostenirea genetică.

De cit timp sunteți împreună?

Editat de Gaslight
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×