Sari la conținut
Forum Roportal
crystyann

Panis captivus...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E o legenda?...sau chiar exista? A patit cineva asa ceva?

 

 

 

Eram prin clasa 8-a cand a fost un caz din asta insa si mai tragic ca el a murit.

Femeia era prietena cu mama si i-a spus totul, ea a fost de 42 de ani atunci si sotul ceva mai mult.

Salvarea a fost chemata de o vecina care trecea pe langa geam si ea a reusit din toata puterea ei sa mai urle dupa ajutor.

Ea era mica de statura iar el de 4 ori mai mare si nu s-a stiut exact cand a murit pe ea sau care actiune s-a intimplat prima dar aproape era strivita si ea.

N-au putut sa le separe in casa cei de la salvare, doar in spital au procedat intr-un fel.

Zvonurile se raspandeau dispre spital ca doar a murit de inima in timpul actului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti de Penis Captivus?

E o legenda?...sau chiar exista? A patit cineva asa ceva?

Este o legenda.

There is only one known report of penis captivus, in a letter to the British Medical Journal relating to an apparent case in 1947. According to the BMJ, this condition was otherwise unknown in the twentieth century.

(Wikipedia)

Ea era mica de statura iar el de 4 ori mai mare si nu s-a stiut exact cand a murit pe ea sau care actiune s-a intimplat prima dar aproape era strivita si ea.

N-au putut sa le separe in casa cei de la salvare, doar in spital au procedat intr-un fel.

Zvonurile se raspandeau dispre spital ca doar a murit de inima in timpul actului.

Daca a murit singele a ramas blocat in penis, iar in cazul vecinei probabil a fost vorba de vaginism, ceea ce este diferit. Altfel un penis nu are cum sa ramina captiv, mai ales in stare flasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
........ Altfel un penis nu are cum sa ramina captiv, mai ales in stare flasca.

:flowers:

...dar dacă e...priapic ?

Editat de raulmaniac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CE fel ???

 

 

N-am idee, a fost demult si atunci nu se vorbea clar pe tema asta si era secret si atunci ce se intimpla in spitale desi se mai strecura cate ceva si peste pereti.

 

 

Daca a murit singele a ramas blocat in penis, iar in cazul vecinei probabil a fost vorba de vaginism, ceea ce este diferit. Altfel un penis nu are cum sa ramina captiv, mai ales in stare flasca.

 

 

Nu am cunostinte detaliate de caz, nici femeia nu stia ce i s-a intimplat ca l-au anesteziat pe ea. Ea a vorbit mult cu mama dar foarte vag. Erau femei catolice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am auzit si eu d asa ceva dar mi se pare un pic ciudat..sa te blochezi...si sa ramai asa sau sa te blochezi inauntru tipei...oups..eroare..saracii oameni..nu as dori as ceva nimanui..insa am auzit ca un tip a ramas in starea aia supa ec a fost la amanta si nu stia cum sa se duca acasa si ce s ai spuna nevestei..nu stiu cum a rezolvat :cheer:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Discutam cu cineva odata despre asta. Cica, daca vrei sa scapi, ii bagi dejtu` la femeie in fund. ;) :cheer:

Am ras de am capiat :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti de Penis Captivus?

E o legenda?...sau chiar exista? A patit cineva asa ceva?

 

nu cred ca e legenda! nu ai vazut caini "incotopeniti" pe strada? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este legenda ..este adevarat numai ca se intampla foarte rar ,si survine in urma unor sperieturi..sau aparitia frici..

Fenomenul este descris de medici ca find ..o contractie spastica a muschilor vaginului ,ce apare in plin act sexual si imobilizeaza penisul .

Si datorita presiuni exercitate asupra lui ,impiedica scurgerea singelui din corpii cavernosi si ca atare penisul ramine in erectie si nemai putind sa isi micsoreze dimensiunile ,ramine blocat in vagin.

Pentru rezolvare se foloseste . decontracturante musculare ca .Diazepamul..Rhodiolin..sau stimularea altor centri nervosi la nivelul scoartei cerebrale ....deoarece creierul trebuie sa "uite" stresul provocat..

Asadar ..sper sa nu aveti norocul acesta..sa patiti asa ceva .. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu ca s-a intamplat la un cinema. Film prost, lume putina, intuneric mare si iubire pe masura. Si-au uitat bietii tineri de ei, pana i-a prins femeia de servici si a inceput sa urle. Eh, atunci s-a intamplat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×