Sari la conținut
Forum Roportal
DeltaFitz

Buna!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un telefon mai ciudat ..iar de curând i am pus folie de sticla .însă aceasta sta dezlipita (are bule de are) de jur împrejurul telefonului pe margini..cei de la GSM mi ai zis că nu se va desface..Am telefonul curbat și nu au avut ce să îmi faca..credeți că mă va tine macar 3-4 luni.??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca ai un edge 7, ceva gen. Nu ti-au pus tempered glass original? Daca s-ar fi priceput, ti-ar fi scos bulele. Ce importanta are cat te va tine sau nu. Scopul unui screen protector este sa-ti protejeze ecranul. durata prea putin importa. Eu, de  ex. daca abia mi-am pus unul si am reusit sa-l ciupesc in colt cu cheile, inseamna ca nu-l voi schimba decat dupa 3 luni? 

Mi-am amintit de tine. Nu tu esti cea care zicea ca parintii sunt papagali deoarece vor facultate? Nu meritai sa-ti raspund la intrebare. Mai exista un google, youtube care ti-ar fi raspuns la nedumeriri. Iti place sa-si bata altii capul pt. tine, nu? Ia pune-ti mintea la contributie, si demonstreaza ca meriti mobilul pe care il folosesti!

Editat de vax

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 8/3/2018 at 5:25 PM, vax said:

Probabil ca ai un edge 7, ceva gen. Nu ti-au pus tempered glass original? Daca s-ar fi priceput, ti-ar fi scos bulele. Ce importanta are cat te va tine sau nu. Scopul unui screen protector este sa-ti protejeze ecranul. durata prea putin importa. Eu, de  ex. daca abia mi-am pus unul si am reusit sa-l ciupesc in colt cu cheile, inseamna ca nu-l voi schimba decat dupa 3 luni? 

Mi-am amintit de tine. Nu tu esti cea care zicea ca parintii sunt papagali deoarece vor facultate? Nu meritai sa-ti raspund la intrebare. Mai exista un google, youtube care ti-ar fi raspuns la nedumeriri. Iti place sa-si bata altii capul pt. tine, nu? Ia pune-ti mintea la contributie, si demonstreaza ca meriti mobilul pe care il folosesti!

E un căcat de Vodafone și nu am găsit nimic.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are ecran 2.5D. La asa ceva ori pui tempered glass 2.5D pentru tipul tau de telefon, ori pui o folie obisnuita care se face putin mai mica decat dimensiunea ecranului ca sa stea lipita in intregime. Cine ti-a pus-o, a luat o folie  de la alt telefon. Da o cautare pentru folie pentru telefonul tau si fa o comanda online si ti-o pui singura dupa ce te informezi cum se face. Sunt tutoriale pe youtube.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Optez pentru primul sfat pe care l-ai dat. Nu-i recomand sa puna o folie obisnuita,  diferenta de pret nu e prea mare .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prin folie obisnuita am vrut sa spun tempered glass normala, nu neaparat 2.5D. Ar fi mai usor de pus in cazul in care o pune chiar ea. Chiar nu mai merita folia film, cand se gaseste peste tot tempered glass de toate felurile.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 ore, adal* a spus:

Prin folie obisnuita am vrut sa spun tempered glass normala, nu neaparat 2.5D. Ar fi mai usor de pus in cazul in care o pune chiar ea. Chiar nu mai merita folia film, cand se gaseste peste tot tempered glass de toate felurile.

Nu, dragul meu adal*. Hai sa renuntam la termenul "folie", si sa-i zicem "sticla/geam de protectie". Nici nu me gandesc la vechile folii din epoca dinozaurilor. M-am referit la geam de protectie 2.5D. Recomandam sa-si aplice originalul. Atata timp cat detii un mobil cu ecran curbat, trebuie sa te conformezi. Sticla 2.5D ii ofera o protectie pe suprafata de 100/%, pe cand celelalte normale (plate) nu. Muchia mobilului (zona curbata) ramane dezvelita, fara protectie. S-ar putea sa aiba de furca pana gaseste ceva compatibil, spun asta deoarece nu stiu daca va gasi cu usurinta accesorii pt. marca ei de mobil.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×