Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Somn profund și odihnitor. Ritualul lui Erling Haaland

Somn profund și odihnitor.   Ritualul lui Erling Haaland: - Își bandajează gura înainte de somn ... :eek:

"Erling Haaland a mai adăugat că atunci când își pune banda adeviză peste gură poate să își maximizeze respirația pe nas. Este important de precizat că lumina albastră, emisă de diferite ecrane, perturbă somnul.   Toate aceste lucruri îl ajută pe Haaland să aibă o formă fizică foarte bună."   

*Cele care n-au somn odihnitor sa imagineze ca sint cu el in pat si vor adormi imediat!!!*   

https://evz.ro/somn-profund-odihnitor.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Acum 14 ore, The Unknown a spus:

Somn profund și odihnitor. 

Se intampla dar nu zilnic, nu se poate programa.   Urmaresc de o vreme unde dorm sau adorm numai in timp ce ma uit la TV si sint pe canapea.  Am cearceafuri albe peste aceste canapele si perne comfortabile ca si invelitori dupa sezon.   Daca adorm asa neplanificat, indiferent ca dupa 15 minute ma trezesc, sint incarcata cu energie si putere.

In dormitor pot sa am orice tot nu dorm bine doar ma invart si visez prostii cateodata.   Ma trezesc obosita.  Cand adorm pe canapea in living room, sint pe alte meleaguri ca n-aud nimic  din ce se intampla aici, de obicei ma trezeste sotul ca-i trebuie ceva, dar are de asteptat ca NU SINT ACASA!!!

Stiu ca este o stiinta in spatele acestei fenomen, dar nu am incercat niciodata sa studiez.  Mama-mi spunea ca de multe ori nici nu respiram, ca ea nu putea dormi si se plimba prin casa. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×