Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Si asta e de cand te stii, sau de la o vreme incoa?

Intre timp, uite o poza sa te inveseleasca:

 

 

dormioricand.png

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, Fiero said:

Depinde. Nu neaparat de orele dormite ma plang eu, ci de calitatea somnului, pentru ca uneori dorm mult, dar degeaba. Am dormit 14 ore de ieri pana azi dimineata, de exemplu. 

Uf.

Somnul lung nu e chiar bun. In sensul de... util. Cel putin nu la mine. Odihnit ma simt cu adevarat daca dorm de pe la 23:30 pana pe la 7. In ultima vreme am dormit insa mai putin, vreo 6 ore pe zi si am mai avut momente de oboseala, dar compensez din alimentatie si vitamine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Sherlock a spus:

Si asta e de cand te stii, sau de la o vreme incoa?

Intre timp, uite o poza sa te inveseleasca:

De cativa ani. Inainte dormeam si ma simteam odihnita când ma trezeam, desi niciodata nu am avut un program de somn potrivit unui om normal. Multumesc frumos pentru poza.:smile:

 

Acum 3 ore, King1 a spus:

Uf.

Somnul lung nu e chiar bun. In sensul de... util. Cel putin nu la mine. Odihnit ma simt cu adevarat daca dorm de pe la 23:30 pana pe la 7. In ultima vreme am dormit insa mai putin, vreo 6 ore pe zi si am mai avut momente de oboseala, dar compensez din alimentatie si vitamine.

Si eu luam vitamine, insa de ceva timp nu am mai luat, nici macar miere cu catina. In cursul saptamanii nu dorm aproape niciodata mai mult de 5 ore, la sfarsit de saptamana dorm mai mult. As zice ca somnul de la sfarsit de saptamana compenseaza lipsa somnului din timpul saptamanii, dar am inteles ca asa ceva nu e posibil.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am înțeles că pe măsură ce înaintezi in vârstă, dormi tot mai puțin.

Eu cred că ai adunat multe gânduri, de care nu îți faci timp destul să te ocupi. Și atunci, creierul cere ..

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Sherlock a spus:

Let it go

Eu le tot gonesc, dar ele nu vor sa plece.:biggrin:

 

Acum 2 ore, Lucia N a spus:

Citisem pe undeva ca intretinerea unor ganduri de culpabilitate genereaza  si insomnii.
 

O fi si asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, Fiero a spus:

Eu le tot gonesc, dar ele nu vor sa plece.:biggrin:

 

O fi si asta.

Trebuie sa nu te mai simti vinovata ca ai mancat tot. Nu te ingrasi, asa ca ce tot iti faci probleme?

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×