Sari la conținut
Forum Roportal
Ven

Vreau sa fiu frumoasa, inteligenta si bogata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma bucur sa descopar ca mai exista oameni cu aspiratii inalte, in ultimul timp, eu nu mai am decat o singura dorinta in ceea ce privește propria-mi persoana: sa nu-mi mai fie somn si ameteala. Glumeam (doar pe jumătate). Tu esti deja asa cum iti doresti sa fii, trebuie doar sa inveti sa te privesti.

In ultimul timp nu prea ma mai pricep la vorbe (nu ca inainte as fi fos maestra), mai bine las un cantec pt tine.

  • Like 1
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Lucia!

 

Multumesc, Zero*

 

:kisses:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" In tot ceea ce face omul, Dumnezeu se uita la scop! " - (Sfantul Maxim Marturisitorul)

Asadar si prin urmare,.... " Daca ai o indoiala, spune adevarul. " - Mark Twain

:huglove: Prin urmare si-asa dar,.... " Cautand binele altora, il gasim pe al nostru. " - Platon

Editat de LuciaD
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput sa ma uit a 3-a oara la serialul Prison Break.

De ce a 3-a oara?

Pentru ca sunt prea multe informatii care imi scapa.

Pentru ca eu cand ma uit la un episod, indiferent din ce serie, nu doar stau pe fotoliu cu popcorn si ma uit. Nu pot sa fac asta si nici nu imi permite timpul.

Imi iau laptopul dupa mine si in timpul asta gatesc, calc, intind rufe, vorbesc la telefon, etc.

De aceea, relaxarea data de vizionarea episodului ramane, dar multe informatii se pierd pe parcurs.

Oricum, abia a 3-a oara am inceput sa realizez cat de genial este serialul.

Maleabilitatea personajelor si lipsa scuzelor in a nu face ceva bine din cauza ca exista rau, indiciile pentru Evadarea din Inchisoarea propriei minti, jocul genial al tuturor actorilor, tenta comerciala foarte bine echilibrata cu tenta artistica si tenta intelectuala, totul face din acest serial o capodopera.

Si, pentru ca mi s-a parut de la bun inceput cam ciudat actorul din rolul principal, am dat un search azi in social media sa vad daca are un cont personal. Are. Una din cele mai bune pagini , daca nu cea mai buna, de pe fb, din paginile pe care le stiu eu.  Ar trebui sa dorm la ora asta, inca mai stau si citesc notele lui.

Recomand tuturor celor care stiu limba engleza sa citeasca notele lui Miller de pe fb. Sunt foarte utile si valabile, dpmv.

https://www.facebook.com/wentworthmilleractorwriter/

 

 

 

Editat de SenAnlatKaradeniz
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai face fata frumoasă și inteligentă? :smile:  Apropo, te îmbogățiși ceva? :laugh: 

 

Las și io o melodie pe la tine :smile:

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×