Sari la conținut
Forum Roportal
moon_angel

Pe ce criterii ne place muzica?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vorbind de muzica....petrnu cei care sunt pasionati de muzica.....pe ce criteriu iti alegi stilul de muzica preferat???Adica ce ii incanta pe oameni in general??Versurile???Sunetele???Sau ce??e o simpla curiozitate....cu ce ne atrage muzica asa de tare??? :afro: :flower: :geeca:

 

 

in primul rand...trebuie sa aibe niste versuri care transmit un mesaj, apoi ar mai fi si ritmul care trebuie sa fie catchy.. :stars: cam asta e parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbind de muzica....petrnu cei care sunt pasionati de muzica.....pe ce criteriu iti alegi stilul de muzica preferat???Adica ce ii incanta pe oameni in general??Versurile???Sunetele???Sau ce??e o simpla curiozitate....cu ce ne atrage muzica asa de tare??? :afro: :flower: :geeca:

 

In primul rand la o melodie ma atrag versurile... dar si ritmul este foarte important... poate ca melodia are versuri bune.. da' daca nu imi place ritmul... nu pot sa o ascult :hi: Si ma rog... se mai intampla uneori sa-mi placa cate o melodie, far' sa stiu de ce... pur si simplu ma atrage :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apoi versurile sunt extreeeeeeeeem de importante. Ceea ce incearca oamenii aia sa transmita. Pe mine muzica ma poate tine treaza nopti intregi, ma face sa ma simt puternica, increzatoare. Versurile, asociate cu ritmul potrivit te "ajuta'' sa intelegi mesajul. Apoi, mai sunt si melodii instrumentale. Aici este foarte important ritmul, de exemplu cand ascult un chill, drum'n'bass sau jazz. Cea mai mare prostie mi se pare sa preiei gusturile muzicale ale altora pentru a fi acceptat intr-un grup. De ce? Pentru ca stii ca, oricat ai asculta acel gen de muzica, nu-ti spune nimic (daaaa...muzica este o sursa de sentimente) si vei continua sa asculti (pe ascuns) muzica ce-ti place.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbind de muzica....petrnu cei care sunt pasionati de muzica.....pe ce criteriu iti alegi stilul de muzica preferat???Adica ce ii incanta pe oameni in general??Versurile???Sunetele???Sau ce??e o simpla curiozitate....cu ce ne atrage muzica asa de tare??? :afro: :flower: :geeca:

tine de gust..la fel cum unii umbla imbracati sport,altii clasic,altii casual sau office..e o chestie de alegere subconstienta..dar sunt si cazuri care din cauza educatiei din familie iti poti forma un "anume gen muzical"..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×