Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Nominalizările la Premiile Oscar 2016

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se putea altfel???  mare a fost eroarea cand s-a confundat cel mai bun film ...La La Land in loc de habar n-am ce film  ...in timp ce un tip din primul film transpira sa multumeasca tuturor, vedeam ca intre cei multi pe scena unu cauta ceva si le cam trage de maneca, dar credeam ca e doar un necioplit si n-are rabdare 2 minute pana se termina discutia pe scena ca au doar secunde si nu toti vorbesc ... ca deodata chiar cel care vorbea, racneste ca nu este filmul lui cel premiat si a zis ca el va da in mana celui care a fost ales.  Ceva ce nu s-a mai intamplat si nici sa prabuseasca o parte din scena dar proasta organizare si intretinerea cladirii ... bine ca n-a fost si un cutremur!!!

 

Nu mi-a placut ca in alti ani, era chiar scarbos prezentat de la prima secunda, prea repeta democratia si locul unde se duc sa se usureze fetele.

N-a fost parada de bijuterii ca in alti ani si nici un sponsor elegant/bogat ...  Wal-Mart unde se cumpara chinezarii si mancare de animale ca proprietara a pariat cu miliarde in CHillary, crede ca starurile se vor duce in magazinul ei din ghetouri la cumparaturi???  Pana vor fi amariti sa mearga la fimele lor la cinema si le face bogati, va fi aceasta festivitate, cei care fac de rugula cumparaturi la Wal-Mart merg si la cinema.  

 

Ceea ce ma enerveaza cu politica lor straina ca au si spus ca desi s-a premiat un film francez, NIMENI nu l-a vazut ... ca nu se aduce sa faca bani si altii dupa industria asta si nici un concert n-are drept sa dea la fel nimeni decat cei de limba engleza, restul lumii strict interzis.   Atunci unde-i aplauda strainii si ilegalii???   doar ca le curata casele si wc-urile ca nimeni aproape nu intelege nimic decat engleza.   

 

Acum mananca si ei ceva facut ca lumea in casa ca tot austriacul Wolfgang Puck prepara meniul.  

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost distractiv rau, am vazut si eu :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lista completă a marilor câștigători la ediţia din 2017 a premiilor Academiei americane de film Oscar

 

 

Cel mai bun film: "Moonlight"

Cel mai bun actor: Casey Affleck ("Manchester by the Sea")

Cea mai bună actriţă: Emma Stone ("La La Land")

Cel mai bun regizor: Damien Chazelle ("La La Land")

Cea mai bună actriţă în rol secundar: Viola Davis ("Fences")

Cel mai bun actor în rol secundar: Mahershala Ali ("Moonlight")

Cel mai bun film într-o limbă străină: "The Salesman" (Iran)

Cel mai bun film de animaţie: "Zootopia"

Cel mai bun film documentar: "O.J.: Made in America"

Cel mai bun scurtmetraj: "Sing"

Cel mai bun scurtmetraj de animaţie: "Piper"

Cel mai bun scurtmetraj documentar: "The White Helmets"

Cea mai bună imagine: "La La Land"

Cel mai bun scenariu adaptat: Barry Jenkins şi Tarell Alvin McCraney ("Moonlight")

Cel mai bun scenariu original: Kenneth Lonergan ("Manchester by the Sea")

Cea mai bună coloană sonoră: "La La Land"

Cel mai bun cântec original: "City of Stars" - "La La Land"

Cel mai bun montaj de sunet: "Arrival"

Cel mai bun mixaj de sunet: "Hacksaw Ridge"

Cele mai bune efecte vizuale: "The Jungle Book"

Cel mai bun montaj: "Hacksaw Ridge"

Cele mai bune costume: "Fantastic Beasts and Where to Find Them"

Cel mai bun machiaj şi coafură: "Suicide Squad"

Cele mai bune decoruri: "La La Land".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu asa cred ca in mod special a fost aranjat ca eu m-am uitat la TV si nu mi s-a parut ca prezentatorii sa fi facut de capul lor nimic.  

 

Pentru ca era asa o serata fara vlaga desi au incercat politica sa-l bage la tot pasul la capitolul glume, de unu care nici n-are haz, la care glume doar cativa din sala au ras.

Cred ca la anu' filmele vor fi facute intr-o camera cu telefonul celular, ca nimeni nu va investi in aceasta industrie!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

42 de actori nedreptatiti de Academia Americana de Film, actori cu un talent impresionant care insa au fost trecuti cu vederea la decernarea premiilor Oscar

 

 

 

1. Charlie Chaplin - The Little Tramp

2.  Cary Grant - Barbatul care a invatat America sa se imbrace

3. Richard Burton - Actorul cu cea mai frumoasa poveste de dragoste a secolului XX

4. Peter O'Toole - Cel mai nominalizat actor din istorie la Oscar, fara sa castige vreodata

5. Clint Eastwood - "Go ahead, make my day!"

6. James Dean - Copilul rebel al Hollywood-ului

7. Fred Astaire - "Can't act. Can't sing. Balding. Can dance a little."

8. Johnny Depp - "But Why is the Rum Gone?"

9. Edward Norton - Violence as a way of life.

10. Brad Pitt - Baiatul de Aur al Hollywood-ului

11. Jim Carrey – Omul cu o mie de fete

12. Matt Damon – Talentatul Domn Damon

13. Willem Dafoe - A Tough Villain

14. Glenn Close - Ice Queen

15. John Hurt - Cel mai stimat si prolific actor britanic

16. Julianne Moore - Actrita capabila sa portretizeze orice personaj vrea

17. Harrison Ford – Presedintele Americii pe marele ecran

18. Michelle Pfeiffer - O frumusete nemuritoare

19. Samuel L. Jackson - Nimeni nu spune "motherfucker" mai des ca el in filme

20. Ray Liotta – Un Bad Guy genial

21. Bruce Willis – 'Yippee-ki-yay, motherfucker!’

22. Robert Downey Jr - Actorul de otel

23.  Mel Gibson - Inima neinfricata

24. Bill Murray -  "Cel mai cool om de pe planeta!"

26. Ralph Fiennes - eleganta britanica

27. Robert Redford - Un sex simbol nemuritor

28. Sigourney Weaver - A reinventat eroina dura a marelui ecran

29. Liam Neeson - Eternul mentor

30. John Malkovich - Un star enigmatic

31. Gary Oldman - cameleonul britanic de la Hollywood

32. Tom Cruise -  actorul care a facut imposibilul posibil

33. Richard Gere - American Gigolo

34. Alain Delon - James Dean al Frantei

35 Kevin Costner - actorul care danseaza cu lupii

36. Donald Sutherland - excentricitate cu fiecare rol

37. Martin Sheen - presedintele Americii pe micile ecrane

38. Steve Buscemi -  nu-i poti uita privirea

39. Guy Pearce - un talent urias

40. Marcello Mastroianni - Eternul Latin Lover

41. Mia Farrow - Zeita blonda

42. Kirk Douglas - Gladiatorul Hollywoodului

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am modificat de pe un site unde erau si cu poze toti 42 de actori si texte, insa esentialul si caracterizarea in 3 cuvinte spune totul.   Nici mie nu-mi convine mereu aceasta premiere este motivat politic si nu pe meritul artistic ca acesti mari actori au ramas pe dinafara pana ce niste oarecare au fost premiati si reclamati care tot n-au devenit nimic din cauza drogurilor sau alcoolului.   Imi vine sa pang ce a devenit aceasta ceremonie fata de acum 30 de ani de cand ma uit in direct la acest show.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gafă de proporții la premiile Oscar 2017. Fotografia unei femei în viață, inclusă într-un videoclip dedicat artiștilor care au murit în ultimul an


 


Fotografia unei femei care este încă în viață a fost inclusă într-un videoclip dedicat artiștilor care și-au pierdut viața în 2016, în cadrul unui moment de la cea de-a 89-a ediție a galei premiilor Oscar. Momentul marchează o nouă gafă de proporții a organizatorilor, după ce „La La Land” a fost anunțat eronat ca fiind câștigătorul trofeului suprem, deși distincția îi aparținea peliculei „Moonlight”, potrivit site-ului Variety.  Este vorba despre producătoarea de film australian, Jan Chapman,a cărei fotografie a fost asociată cu numele designerului de costume australian, Janet Patterson. Patterson, care a fost nominalizată de patru ori la Oscar, pentru contribuţiile sale la filmele „The Piano”, „Portrait of a Lady”, „Oscar and Lucinda” şi „Bright Star”, a decedat în octombrie 2016. Pe de altă parte, Jan Chapman este încă în viață. Cele două au lucrat împreună la filmul „The Piano”.   Secțiunea „In Memoriam” a stârnit critici și prin faptul că mai multe celebrități, printre care Garry Shandling şi Florence Henderson nu au fost incluşi în videoclip, chiar dacă au fost cunoscuţi pentru carierele lor în televiziune.


 


romanialibera

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×