Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mah, el vorbea de aer conditionat nu de procese complicate de producere a aerului.

Oi fi io muiere dar inteleg cat de cat cum lucra aerul conditionat. Il am in spatele casei afara. O masinarie banala care huruie ca dracul dar imi raceste casa.

Acuma daca si-au sapat aia buncar langa un put de apa subterana atat de vast incat sa poata produce aer pentru sute de ani, bravo lor. Mazel Tov. :o:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si daca vorbea de aer condiționat ce?
Aerul conditionat depinde de un agent de racire, se numește freon.
Din moment ce poti produce oxigen prin electroliza sau fotosinteza, ipotetic, ai putea avea si aer condiționat dacă ai echipamentul si agentul de racire.
Tu spuneai ca aerul tre' sa vină de afară, that's not true.
Tu ti-ai face buncăr fără să ai sursă de apa?
In condițiile in care stie toată lumea ca mori după 3 zile in care nu bei apa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca banul decide cine va supravietui unei catastrofe planetare, atunci chiar imi fac griji pentru civilizatia umana. Vor fi buncarele pline de alde Paris Hilton si alte celebritati milionare cu ovaz in cap in loc de creier, parveniti, politicieni si bogatani corupti si inumani. 

Cand va fi timpul sa iasa din buncare, in maxim doua generatii se vor prapadi, ca nu vor mai avea clasa muncitoare, prostimea si plebea societatii sa munceasca pentru ei. Toata averea lor, toate posesiile materiale s-au dus pe apa Sambetii deci nici faptul ca au fost candva bogati nu mai este relevant. In lumea noua vor fi niste neica nimeni care habar nu vor avea sa planteze un morcov.

 

Ca sa continui specia si civilizatia umana dupa un astfel de scenariu ai nevoie de oameni care au diverse profesii si indeletniciri necesare pentru supravietuire in primul rand, ai nevoie de tineret si copii ca aia vor fi viitorul si ai nevoie de un put genetic cat mai divers pentru multiplicare sanatoasa fara riscuri de defecte genetice pe viitor.

Cu alte cuvinte, bogatanii sunt cei mai ne-necesari supravietuirii umanitatii. Exceptie fac aceia care au devenit bogatani facand ceva util pentru umanitate, progres, stiinta.

Mi-ai luat-o inainte Naeeemmmoooooo! EXACT ceea ce aveam de gand sa scriu!!!! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma vrei moarta doar pt ca nu stiam cat se poate supravietui fara apa?

 

ior not nais'!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ohh, ak iu!

 

 

grasule!

 

 

parca filmul 2012 trata tema asta cu barca aia imensa unde bogatanii erau prioritati ca pasageri.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×