Sari la conținut
Forum Roportal
meganitro24

Harta Revolutie Solara

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu cred in D-zeu, nu cred in astre si harti natale. Sunt ateista si Darwinista. Cred in evolutie si stiinta (astrologia nu e o stiinta ci o pseudostiinta). 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred in D-zeu, nu cred in astre si harti natale. Sunt ateista si Darwinista. Cred in evolutie si stiinta (astrologia nu e o stiinta ci o pseudostiinta). 

Ok,mie chiar nu imi pasa chestia asta :) am incercat sa iti explic doar ceva,dar fiecare cu parerea lui.Eu macar ma bucur ca am putut explica cuiva cum sta treaba cu unele chestii,urat ca se interpreteaza gresit,apropo sa ai o zii buna in continuare :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scris de catre cine ? Nu concep notiunea asta ca destinul cuiva este pre-determinat. Atunci noi ce suntem, marionete intr-un joc machiavelic numit viata ?

Destinul cuiva este determinat in fiecare secunda in functiile de deciziile pe care le ia si actiunile care urmeaza. Si nu cred absolut nici o secunda ca deciziile si actiunile sunt influentate sau determinate de pozitia vreunei planete in casa altei planete, conjuncturi astrologice, bla bla bla...

Ca daca evenimentele vietii cuiva sunt determinate de astre, atunci...scuzati limbajul....dar cacam'as in ele de astre. 

Depinde in cine crezi. Dumnezeu, o putere mai mare, o energie cosmica, cine stie. Nu as vedea asta atat de tragic, dar da, destinul este trasat. Rolul nostru e mult mai simplu decat crezi, trebuie sa perfectionam/accesam talentele pe care le avem si sa eliminam frictiunile + sa devenim constienti de sine, de propria fiinta si de conexiunea noastra cu divinitatea. 

Si ce te face sa iei anumite decizii ? Ca aici este de fapt lipsa de control asupra vietii...  dar daca asta te ajuta sa fii mai impacata cu rolul tau, ca om, atunci destinul ti-l creezi singura. 

Actiunile tale si deciziile nu sunt influentate de vreo planeta, aspectele si pozitia planetelor sunt doar un translator, ca si in programare...compilatorul doar transforma codul sursa in cod masina, ca sa poata fi descifrat, nu il creeaza. 

Editat de heidy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×