Sari la conținut
Forum Roportal
Cezara6

Ura impotriva umanitatii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu prea am dispozitia necesara sa scriu dar totusi voi incerca sa umplu 2-3 randuri. Urasc umanitatea, mi-as dori distrugerea ei. Da, pare ciudat, de vreo 2 zile cred ca eu am creat tot universul, ca de fapt nimeni si nimic nu exista in mod real ci este doar imaginatia mea. Acum am ramas captiva in lumea asta imaginara, plina cu oameni, locuri obiecte care ma deranjeaza. Cel mai mult ma deranjeaza oamenii. Nu ii suport. Doar cateodata mi se mai intampla sa imi placa compania lor atunci cand ma baga in seama. Dar acum nu ma baga nimeni in seama in ciuda lucrurilor extraordinare pe care le fac. Adica voi, niste neicanimeni, creatiile proprii imaginatii sa nu ma bagati in seama...Nu stiu daca intelegeti dar voi chiar nu existati, sunteti inventia mea

 

 

mai demult, imi placea sa fiu bagata in seama si chiar sa am ultimul cuvint

 

o grandomanie explicabila psihologic- nemultumita de conditiile sociale in care am copilarit -

 

spre maturitate, pe care tind sa cred ca mi-o doresc, imi place anonimatul mai mult si sa nu las urme vizibile

 

chiar daca, acum, pe forum pare invers

 

de fapt, nu stim cum ne este noua, mai bine

Editat de Ciulendra
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce topic misto

Uite, floare de crin ce zic eu

In loc sa distrugi umanitatea, o poti distruge doar metaforic, adica o poti imbunatati/upgrada

Daca totul e din cauza imaginatiei tale, ia imagineaza-ti tu ca fiecare om isi atinge  potentialul maxim.

D-abia astept sa ma trezesc maine dimineata si sa vad ca au fost arestati niste politicieni.

Hai, Einsaimkeit, ca poti!

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×