Sari la conținut
Forum Roportal
Cezara6

Stergere conturi site-uri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma gandesc ca tine mai mult de siguranta decat de aspectul comercial;

Chiar daca dovedesti ca esti detinatorul contului, nu ai posibilitatea de a-l sterge definitiv, implicit tot ce a fost postat si este asociat cu el. Este, fara niciun fel de indoiala, un abuz in TOS.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scopul unui forum ar fi discutiile intr-un mediu virtual, pe diverse topice.

Daca tu ajungi sa ai mii de postari pe topice diferite, postari la care ti se raspunde, care sunt citate, cum crezi ca apare discutia cand ele dispar?

Mai ales pentru unul care si-a facut cont nou si e interesat de subiect.

Nu se mai intelege nimic, topicul devine inutil, dezbaterea fara sens.

Daca ar face zece useri cu mii de postari la fel?

Da' tu nu cred ca esti la primul cont pe forumul asta oricum, sunt paranoic eu asa.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu ajungi sa ai mii de postari pe topice diferite, postari la care ti se raspunde, care sunt citate, cum crezi ca apare discutia cand ele dispar?

 

Asta nu e neaparat o problema - se pot pastra mesajele si bagat un "deleted" in loc de username.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu e neaparat o problema - se pot pastra mesajele si bagat un "deleted" in loc de username.

N-ai cum sa pastrezi continut si doar sa stergi un user.

Ce stergi de fapt?!

Eu nu am auzit sa fie posibila varianta asta.

Si e important sa scrie delete in loc de banned? Ca daca spui ca e ok sa se pastreze continutul, e acelasi lucru practic.

Profilul unui banat nu cred ca il poti vedea, iar continutul il gasesti doar daca esti stalker, deci?!

Editat de Mr.Pervy McPervert

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine? Eu nu sunt la primul cont pe contul asta? Te asigur ca sunt, aseara mi-am facut contul, am descoperit cu greu ca exista functia de editare a textului dar doar pentru cateva minute. Si acum mai am probleme la autentificare, uit sa schimb sectiunea cand intru aici, sa dau la forum si din acest motiv imi scriu inutil e-mail-ul si parola. De ce toata lumea foloseste termenul de "paranoic" in discutiile cu mine? Oricum, eu sunt ca inexistenta si in spatiul virtual si in viata reala, eu am "contul" sters de cand m-am nascut, oamenii nu sunt curiosi de ceea ce spun eu, pot sa participe la o discutie fara ca sa imi ceara opinia. Si daca mi-o scriu trec peste ea, prefacandu-se ca nu o vad. Tu, domnule Mr. Pervy McPervert mi-ai dat un raspuns satisfacator, iti dau dreptate insa tot mi se pare absurd sa nu iti poti sterge contul, ca viata in sine. Ba mai rau decat viata caci trebuie sa ma repet, poti sa iti iei viata lasandu-le celorlalti enigme, poti sa faci asta din egoism dar pe net nu prea ai aceasta optiune...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce sa fie nevoie sa ajung in situatia de a fi banned? Iar aia cu "deleted by owner" nu exista pentru ca nu a fost interes in acest sens - ca doar n-o fi nevoie de o gasca de genii pentru a sterge username-ul dar pastra continutul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce sa fie nevoie sa ajung in situatia de a fi banned? Iar aia cu "deleted by owner" nu exista pentru ca nu a fost interes in acest sens - ca doar n-o fi nevoie de o gasca de genii pentru a sterge username-ul dar pastra continutul.

Sters e cam strong, de modificat, poate.

Nu ai butoane sa stergi username dar sa pastrezi continut.

Si continutul ar fi aiurea sa il stergi, pentru ca poate vor si altii noi sa participe pe un topic vechi, cum am facut eu la rinoplastie cerand si poze cu implanturi mamare, nu doar cu nas.

Eh, daca duduile de acolo isi stergeau postarile, inclusiv imaginile cu nasuri modificate, ce ma mai atragea pe mine acolo?

Zic postarile, ca nu am auzit de varianta cu pastrat continut.

Si oricum, fie ca ar fi modificat userul si ar scrie deleted in loc de banned, cum zici tu, nu ar fi de fapt nicio diferenta intre ele doua.

 Ba mai rau decat viata caci trebuie sa ma repet, poti sa iti iei viata lasandu-le celorlalti enigme, poti sa faci asta din egoism dar pe net nu prea ai aceasta optiune...

Pehehe, doar ca nu e adevarat nici asta, vezi ca raman "useri" care iti pastreaza "postarile" si in timp ce vin sa iti puna o lalea langa cavou, pe care mai apoi e posibil sa o fure altii sa o dea cadou de valentine's day.

Sau zici ca daca te sinucizi, nu mai tine minte nimeni ca ragaiai fara sa bei apa si ca urinai ca fetele stand pe wc?!

Fix la priveghi isi aduc aminte si rad de tine.

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba mai rau decat viata caci trebuie sa ma repet, poti sa iti iei viata lasandu-le celorlalti enigme, poti sa faci asta din egoism dar pe net nu prea ai aceasta optiune...

 

Confunzi putin lucrurile, zic eu. Daca te sinucizi nu inseamna ca iti stergi trecutul. Tot asa si cu log out sau ban.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Confunzi putin lucrurile, zic eu. Daca te sinucizi nu inseamna ca iti stergi trecutul. Tot asa si cu log out sau ban.

Nu il stergi dar cei care te-au cunoscut nu isi vor mai aduce aminte de tine prea mult si totodata necunoscutilor le-ar fi mai greu sa ti-l mai cunoasca intrucat nimanui nu i-ar mai pasa de tine.

Editat de Infinie tristesse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si?

Poti numara pe degetele de la o singura mana, dupa ce ai avut un accident cu un flex, persoanele care dau doi bani pe tine sau pe ce gandesti si atunci cand traiesti.

What's your point?

Chestia e ca nu iesi nici atunci din scena cu un bang, in genul v-am aratat eu, iesi cu un fas, apoi devi ingrasamant.

Si cum ziceam mai sus, tot mai raman cativa, putini.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×