Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

si am lehamite de societate

Poate asta te impiedica sa bagi de seama ca am cam fost de acord cu tine. Ca iau in bascalie initiativa ta, asta sa-mi fie iertat, dar altfel nu pot trata asemenea naivitate.

Hypatia ar fi ofensata, pehehe.

Filozofism se face din plin p-aci pe forum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca e misoginism ce? Asta e realitatea. Daca zbieri in gura mare ca misognisim, nu se schimba nimic... Nici femeile nu sunt pregatite pentru o lume condusa de femei. Deci pregateste-te pentru o viata deloc fecunda si-o moarte pe-un pat lipsit de partizani.

 

Poate avansa pana in varf ca femeie, cu o singura conditie. Daca e intr-un stat ca Romania, sa poarte fusta scurta; daca e intr-un stat ca SUA sau UK, sa isi creasca nivelul de testosteron, sa se comporte ca o psihopata si sa se tunda, ca Janet Reno, Hillary Clinton sau Margaret Thatcher.

 

Asta, fireste, fiind o gluma.

Atunci sa-i impuscam p-aia. Sau sa-i punem sa produca ceva. Ce facem cu preotii si parazitii de acest gen?

 

Evident ca am punctat pentru ironie :) . E foarte usor sa spunem ca unii si altii sunt inutili, uitand ca nu au organizat ei sistemul in care traiesc si ca n-au facut altceva decat sa supravietuiasca prin metodele avute la dispozitie.

Pentru intocmirea reformei trebuie sa ne unim

 

 

In cazul asta cauta colaboratori, nu adepti.

Si daca ii gasesti, nu lasa sa ti se urce la cap faptul ca ideea initiala a fost a ta si nu te arunca sa suspectezi ca daca se implica prea mult vor sa iti traga presul de sub picioare. Pentru ca s-ar face multe lucruri daca nu ar exista atatea orgolii meschine (nu vorbesc din burta; am ceva experienta in tema :) ).

Editat de Finnian
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate avansa pana in varf ca femeie, cu o singura conditie. Daca e intr-un stat ca Romania, sa poarte fusta scurta; daca e intr-un stat ca SUA sau UK, sa isi creasca nivelul de testosteron, sa se comporte ca o psihopata si sa se tunda, ca Janet Reno, Hillary Clinton sau Margaret Thatcher.

 

Asta, fireste, fiind o gluma.

 

Evident ca am punctat pentru ironie :) . E foarte usor sa spunem ca unii si altii sunt inutili, uitand ca nu au organizat ei sistemul in care traiesc si ca n-au facut altceva decat sa supravietuiasca prin metodele avute la dispozitie.

 

In cazul asta cauta colaboratori, nu adepti.

Si daca ii gasesti, nu lasa sa ti se urce la cap faptul ca ideea initiala a fost a ta si nu te arunca sa suspectezi ca daca se implica prea mult vor sa iti traga presul de sub picioare. Pentru ca s-ar face multe lucruri daca nu ar exista atatea orgolii meschine (nu vorbesc din burta; am ceva experienta in tema :) ).

Nu, eu le spun adepti. Eu trebuie sa fiu urmata in conceptii atat teoretic cat si practic. Colaboratorii ar fi niste persoane care ar gandi la fel ca mine numai ca nimeni nu mai are idei geniale ca mine

Editat de Infinie tristesse
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

7.32,luni, un nou inceput de semestru, eu abia m-am trezit. Streangul societatii iar mi s-a incolacit in jurul gatului. :(

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu vor unii sa inteleaga, ca oricat de mult s-ar simplifica sistemul educational, elevii mediocri vor ramane tot la fel de mediocri/dezinteresati chiar, iar cei preocupati de viitorul lor vor invata tot fel ca inainte, pentru ca asa au fost educati in familie (avand de urmat exemple, cat si contra-exemple)? Sau, mai simplu... pe unii ii duce capul, pe altii nu. Sunt multi elevi foarte inteligenti, dar mediocri la scoala, pentru simplul motiv ca informatia din ziua de azi e la discretia oricui. La fel cum sunt cei determinati sa invete, dar degeaba, daca au creierul neted.

Si eu ma gandeam la 18 ani cat de invechit si pe dos e sistemul nostru de educatie, dar n-a fost vina nimanui ca mie nu mi-a placut cartea.

Editat de Eu sunt Prost

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

  

"Materia opțională „Istoria Revoluției din 1989 și a schimbării de regim din România” ar urma să fie introdusă la clasa a XII-a/a XIII-a din ciclul liceal.  De asemenea, cadrele didactice care susțin orele de istorie vor putea beneficia de cursuri specializate de perfecționare."

*N-am stiut ca exista si clasa XIII-a din ciclul liceal.   L-au introdus special pentru aceasta specialitate???  Oricum face parte din Istorie, nu se poate nega.*

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×