Sari la conținut
Forum Roportal
Spyder

Perioada despartirilor...

Evaluează acest topic

Are you alone?  

48 membri au votat

  1. 1. Te-ai despartit de prietenul/prietena ta in perioada de la Craciun si pana azi?

    • DA
      22
    • NU
      18
    • Nu, dar stiu pe altii care au patit-o in perioada asta
      8


Postări Recomandate

De la Craciun si pana azi 06.01.2007 am tot dat de oameni care imi spun acelasi lucru:

 

"M-am certat cu iubita/prietena mea si nu vreau sa ma mai impac niciodata!"

 

Am tot stat si m-am intrebat...1,2,3 oameni...dar cand vezi ca sute de oameni au aceeasi problema, inclusiv eu, te gandesti ca poate si altii au patit acelasi lucru in aceeasi perioada!

 

Ce se intampla? Despartiri in masa?... :cry:

 

Esti in aceeasi situatie? Spune-ti povestea...

 

 

 

 

(Ma intreb daca ar fost bun topicul asta si la paranormal! - Daca e asa rog moderatorii sa il mute acolo)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ete a naibii coincidenta!

De craciun am stat separata de renu' meu pt ca m-am certat cu el si-am fugit ca o codana repede la mama, da' nici perioada de dinainte de sarbatori n-a fost pt noi una fasta.

Ne-am sabotat relatia si-n lunile anterioare cu certuri de gogomani, asa ca incearca sa nu cauti in exterior o cauza a intolerantei voastre si a incompatibilitatii, ci-n voi.

Noi ne-am impacat ca de fiecare data pt ca am stiut sa ne uitam in sufletele noastre si sa nu-i blamam pe altii pt nereusita cuplului noastru.

Nici bortosu' de mos craciun n-are vina, nici spiridusu' nu v-a furat mintile si inimile, ci doar voi sunteti prea repeziti pt a spune NU, in loc sa va doriti sa treceti de mana peste necazuri.

Ce-o mai fi de aici incolo, nimeni nu poate sti!

Impacari in masa? :cry:

 

P.S. Daca ma cert iarasi (dupa cum prevad de altfel :flowers: ), o sa dau vina pe Grinch si eu! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai sunt prezenta in club...

 

cheatia a fost ca eu inainte de craciun am avut o manifestare festiva la serviciu unde m-am intalnit cu niste pretini de-a lui de la care am aflat ca are timp destul sa converseze dar ...nu cu mine avnd in vedere ca ne auzeam rar si ... ciudat de distant, ca pana la urma departe fiind conteaza cuvintele sa ai certitudinea ca relatia e in stare buna...pana ajung medium mai am ca sa stiu adevarul fara cuvinte ... asa si i-am scris un mail agresiv si nervoasa fiind ... si se pare ca orgoliul e mai mare decat iubirea asa ca nu m-a iertat, n-am mai vorbit dinainte de craciun...

 

sunt trista si n-am vrut decat sa il fac sa simta cum ma simt dar ... a inteles ca e cazul sa nu mai discute cu mine ... pacat, la mine iubirea are substart profund, nu mi-o poate darama niscavai vorbe spuse la nervi... dar ... el ... nu stiu ... nu am mai vorbit

 

si sunt trista fara el in viata mea... asta e, pacat ca nu poate ierta, povestea mai avea cateva capitole faine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe 27 ne-am vazut ultima data...:jester:

totul s-a intamplat rapid si nici pana azi n-am inteles de ce...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si-o fi manifestat trecutul forta in preajma sarbatorilor ... ce-i cu avatarul tau way ? ce reprezinta? e ciudat ...........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma aflu printe cei care s`au despartit in perioada sarbatorilor...ne`am certat pe 22 si pana pe 31 am fost separati...ne`am impacat...dar simt ca "desparteala" asta a avut un efect negativ asupra relatie noastre... :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si-o fi manifestat trecutul forta in preajma sarbatorilor ... ce-i cu avatarul tau way ? ce reprezinta? e ciudat ...........

 

O entitate divina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite si eu ma inscriu printre cuplurile certarete de Sarbatori. Si eu m-am certat exact in noaptea de Revelion cu el, pt ca.....Traditiile noastre nu coincid, adica mai precis suntem locuitorii a doua tari diferite...Si el obisnuit cu Revelionul lui (care sincer fara rautate mi se pare plicticos, si eu obisnuita cu Revelion a la romani). Dar bomba e ca....Nu am fost singurii din incapere care s-au certat in cazul altor prieteni cearta a ajuns pana la divort...(acum probabil actele sunt gata). IN cazul nostru ne-am impacat...Deci cearta pluteste prin aer.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×