Sari la conținut
Forum Roportal
Amuneth

Facultate fara BAC

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am intalnit la viata mea oameni fara scoala, dar care dadeau rusine in materie de cultura generala multora cu facultate. scoala este f importanta si e de aplaudat oricine care termina studiile superioare, dar scoala nu e totul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa nu fim snobi...

Daca a avea carte si a te simti superior unuia cu 2 clase  sau cu samanta-n gura  e snobism.. atunci sunt a dracu' de snoaba :) si nu mi-e rusine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cei care invata de placere nu au nevoie sa se laude in fata altora... cand inveti de placere, nu mai zici ca te-ai chinuit...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca a avea carte si a te simti superior unuia cu 2 clase  sau cu samanta-n gura  e snobism.. atunci sunt a dracu' de snoaba smile.png si nu mi-e rusine.

 

ar trebui sa-ti fie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am intalnit la viata mea oameni fara scoala, dar care dadeau rusine in materie de cultura generala multora cu facultate. scoala este f importanta si e de aplaudat oricine care termina studiile superioare, dar scoala nu e totul.

De acord , dar eu vorbeam oarecum de egalitate. Nu am zis ca BAC-ul infatiseaza intradevar adevarul potential , dar este si el un oarecare filtru , daca nu ar fi un filtru atunci de ce numai 20 % din tara l-au luat.. intelegi unde bat..

cei care invata de placere nu au nevoie sa se laude in fata altora... cand inveti de placere, nu mai zici ca te-ai chinuit...

Cine a zis ca invatatu' e o placere? Arata-mi om care zice asta , si-l premiez.. inveti ca trebuie , ca ti se cere , ca vrei o cariera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca a avea carte si a te simti superior unuia cu 2 clase  sau cu samanta-n gura  e snobism.. atunci sunt a dracu' de snoaba smile.png si nu mi-e rusine.

 

ai grija cu atitudinea asta in viata, nu o sa te duca departe. treaba aia cu capul plecat sabia nu-l taie -e f adevarata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca a avea carte si a te simti superior unuia cu 2 clase  sau cu samanta-n gura  e snobism.. atunci sunt a dracu' de snoaba smile.png si nu mi-e rusine.

 

Tu nu distingi intre omul necuviincios si omul fara anumite studii/clase. Si oamenii cu doua clase pot avea un comportament ireprosabil. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine a zis ca invatatu' e o placere? Arata-mi om care zice asta , si-l premiez.. inveti ca trebuie , ca ti se cere , ca vrei o cariera.

 

unde imi trimiti premiul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oh ba da , sunt superioara , vrei tu sa-mi zici ca cel care invata muuult mai mult si cel care stie un rahat nu e superior cu nimic celuilalt?  Ma inseamna ca , cartea in ziua de azi e un rahat.. Banu' sa iasa tata.. oricum da , un tigan are Mertzan si casa de 60.000 euro.. si are 2 clase.. ai dreptate.. astia cu carte suntem niste prosti.

 

Sa stii ca tiganii au inteligenta nativa, iar norocul nu are legatura cu scoala. Iar daca te intereseaza doar cartea, ce treaba ai cu banii altora? Ce-ti mai place sa judeci pe altii...

Mie-mi place ca esti modesta. O sa fii o asistenta foarte blanda, da. Chiar, de ce vrei sa fii asistenta medicala? Daca-i vocatie, io sunt fata mare! laugh.png

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×