Sari la conținut
Forum Roportal
Gambit7777

Un mic sfat achizitionare smartphone nou !

Postări Recomandate

Va salut, as vrea sa aud parerea voastra in legatura cu un smartphone pe care vreau sa il achizitionez, atentie, de black friday.

Maximul buget pe care il voi detine va fi de cam 1,400 RON.

Vreau sa cumpar un telefon cat mai bun, cu un procesor bun, ram bun, camera buna si fara probleme.

Eu m-am gandit cel mai bine, l-am vazut in teste, iar la raportul calitate/pret/specificatii este cel mai bun (asa cred eu) dar vreau sa aud si parerile voastre.

M-am gandit la LG G2, mi se pare cel mai bun, ruleaza chiar si 4G, un RAM de 2 GB, stocare de 16 GB, un procesor foarte puternic qualcomm snapdragon 800 (pe-nultima versiune) de 2.26 Ghz care pare destul de bun, camera de 13 MP, totul FULL HD, si are si 5.2 inch, ceea ce imi place.

Eu cred ca este cea mai buna alegere + ca astept si ceva reduceri frumoase de black friday.

Ce astept de la voi:

- Este buna alegerea mea?
- Mi-ati recomanda si alt telefon?
- De black friday, care ar fi site-urile unde pot intra si sa achizitionez un smartphone ?!


Inca ceva de stiut, il vreau obligatoriu cu garantie minim 1 an, si de preferat nou.

Multumesc, si va astept cu sfaturi :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te pe eMag. Eu nu as lua Lg. La început sunt ok dar pe parcurs încep sa faxa figuri si lag destul de des. Am ajuns la concluzia ca sunt cele mai proaste telefoane. Eu ți-aș recomanda Allview Viper. E foarte bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca poti, mai pune niste banuti si ia S4 black edition. E mai mult decat ai nevoie si e si future proof.


Daca te descurci ti l-ai putea lua de pe site-urile de licitatii.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In buget de 1400 tu ii recomanzi Allview?

Poti alege un S4, daca tot astepti black friday(acum e 1600)

Dar sfatul meu e sa mai strangi putin si sa iei one plus one.

Nu se compara aproape nimic de pe piata cu el, poti sa citesti reviews si pe forumuri de specialitate.

http://www.androidro.ro/one-plus-one-adus-in-romania-pret/

Cam astea ar fi specificatiile lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu, Allview e pana in 1400. Eu m-am referit mai mult la telefon, la cat de bine merge, etc.

Iar S4 am auzit ca nu este atat de extraordinar. Am colegi care se chinuie cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m-am chinuit cu el deloc cat l-am avut, nici n-am reusit sa-l blochez.

Sunt pline service-urile de Allview, de la tablete pana la telefoane si bugetul lui este unul decent.

Dar cum ziceam, in locul lui as fi asteptat putin pentru un one plus one.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ala deja e la alt nivel, plus ca e mai scump.

 

Nici Lumia 1020 nu e de lepadat, tinand cont de camera. Dar parca tot S4 black edition e potrivit pentru banii aia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am sa optez pentru One Plus One, pare extrem de bun telefonul, chiar uimitor.

 

Cam cand crezi ca va aparea cu ce pret ? Sper sa apara pana de black friday.

 

Referitor la allview nu prea imi doresc, am auzit ca stau prost cu partea de garantie, si nici nu e cine stie ce filozofie telefonul.

 

Prima data m-am gandit si eu lafel, la samsung galaxy s4, dar lg g 2 -ul il bate la specificatii si m-am dus pe el, apoi am mai vazut si sony xperia z 1 care si el e bun, si le pusesem pe primele locuri la achizitionare, dar acuma vad ca am altul pe primul loc.

 

 

@Mr.Pervy McPervert --- Esti sigur ca se merita ? sa nu fie doamne fereste vreo chinezarie si in 2 luni maxim se strica si il tin prin garantie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai sa razi, dar el e facut in China, numai ca asta nu inseamna ca e chinezarie ieftina.

http://en.wikipedia.org/wiki/OnePlus

Problema nu este ca n-ar fi un produs de calitate, ci ca il poti cumpara foarte greu.
In momentul asta se cumpara cu invitatie(dap, invitatie) si sunt putine magazine care il au, inclusiv in UK.

Ai aici si un review in limba romana, din cate se spune in review a costat cam 1400 de lei.

Telefonul merita, nu se pune problema de chinezarie ieftina, doar ca repet, e greu de intrat in posesie, sunt foarte noi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×