Sari la conținut
Forum Roportal
Alethia

Guess who?

Postări Recomandate

Am creat un nou user, numit "Guess who?", in spatele caruia se va ascunde un user obisnuit al forumului. Treaba voastra este sa il prindeti pe respectiv. Jocul se desfasoara asa:

 

1.Cei care vor sa personifice userul Guess who, sa imi dea un pm. In ordinea mesajelor primite, eu am sa fac o lista. Cand ii vine fiecarui jucator randul, eu ii voi da parola (alta parola pentru fiecare, ca sa nu avem probleme), iar el va raspunde la intrebarile pe care ceilalti jucatori i le vor pune pentru a-l descoperi. Mentionez ca activitatea acestui user se mentine in limitele acestui topic.

 

2.Jucatorii care trebuie sa ghiceasca cine este Guess who au dreptul la maxim 3 intrebari (important: la care sa se raspunda doar prin da sau nu!). De asemenea, au voie la doar doua intrebari de ghicire. In momentul in care un jucator a avut dreptate, cel care il controleaza in acel moment pe userul Guess who trebuie NEAPARAT sa dea confirmarea in topic.

 

3.Fiecare Guess who are dreptul de a raspunde la intrebari pana cand este ghicit, iar daca nu este ghicit in maxim patru zile, se trece la persoana urmatoare din lista.

 

4.Jucatorul care a ghicit corect primeste cinci puncte. De asemenea, un personificator al lui Guess who care a ramas nedescoperit, primeste tot cinci puncte. In urma acestor punctaje, se va intocmi un clasament care va fi afisat la fiecare schimbare de user (pe care o voi anunta eu).

 

Daca cineva nu respecta regulile sau comenteaza aiurea (fara intrebari sau cu intrebari doar ca sa nu spuna ca a fost off topic), va fi pur si simplu ignorat (si scos de pe lista de asteptare daca cumva s-a inscris). Am incredere ca nu se vor face puncte pe sistemul mesajelor intre prieteni ("ba, vezi ca eu sunt GuessWho zilele astea"), ca atunci.. n-are rost. De asemenea, moderatorii nu au voie sa puna intrebari pentru ca pot sa vada ip-ul.

 

La sfarsitul listei, cand nu va mai fi nimeni pe lista se va face clasamentul. Cel cu cele mai multe puncte va castiga un rank personalizat.

 

Important: Cum deocadata suntem numai admini si mozi, au voie si ei sa participe, Adminii si mozii nu vor mai participa cand se vor inmulti useii obisnuiti.

 

Nelamuriri? Dati-mi mp.

 

Deci astept mp-uri cu inscrieri si nelamuriri

Editat de Alethia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine are timp pentru toate astea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu si cine mai doreste. Eu va aduc un joc pt distractie mai mare si voua nu va pasa de distractie?

 

Si daca adminii sunt de acord la sfarsit voi face un clasament si cine va avea cele mai multe puncte va castiga un rank personalizat. Asa e bine? Daca am pus si un premiu in joc?

Editat de Alethia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu si cine mai doreste. Eu va aduc un joc pt distractie mai mare si voua nu va pasa de distractie?

 

Si daca adminii sunt de acord la sfarsit voi face un clasament si cine va avea cele mai multe puncte va castiga un rank personalizat. Asa e bine? Daca am pus si un premiu in joc?

din cate stiu eu regulamentul nu da voie sa avem 2 conturi pe aici! :crazy: nu-i periculos? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E periculos daca ai 2 conturi in scop STRICT PERSONAL adica ca sa scapi de pedepse. Daca e un cont pt Un Joculet de DISTRACTIE care il poate folosi toata lumea NU.

 

Tot de pe un forum unde sunt interzise clonarile l-am luat

 

Deci acum cer parerea Adminilor daca sunt de acord cu acest Joculet.

Editat de Alethia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×