Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

ce meci de rahat in finala! norvegienii au zis ca-si doreau un final cu romania, un final interesant si deschis, nu unul cu diferenta de 10 puncte pe majoritatea timpului. si romania a castigat usor bronzul, imi arata doar ca trebuia sa fie in finala. oricum, e o echipa buna si cred ca au jucat bine, ar trebui sa fie mandre.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, până la urmă România a câștigat bronzul, învingând categoric Polonia și arătând că au terminat în forță. Păcat că am avut o mare ocazie de a le bate pe novegience, atunci când am avut atacul și l-am ratat în ultimele secunde ale reprizei a doua. 

În fine, performanță lăudabilă la care, eu unul, sincer, nu mă așteptam.

Mai nasol e că, pentru calificările de la Olimpiadă (care se vor juca în România), am picat într-o grupă de foc, cu Danemarca, Muntenegru şi Uruguay, grupă din care primele două vor merge la vară, la Rio.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și se pare că, în ciuda faptului că România s-a clasat între primele patru la Mondiale, fiind astfel îndreptățită să găzduiască turneul preolimpic, Federația Internațională de handbal a decis: turneul preolimpic la care va participa România nu se va juca la noi, ci în Danemarca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Performanță deosebită a fetelor de la CSM București. La prima participare în Liga Campionilor, în finala cu Gyor, fetele lui Kim Rasmussen reușesc să câștige trofeul! După un meci de infarct, cu prelungiri și lovituri de la șapte metri, CSM București - Gyor: 29-26.

 

Un meci de povestit nepoților!

 

https://www.youtube.com/watch?v=bQZo48cgt_k#t=2023.887788

Editat de Vriies
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

plus ca-s de vo 3 ori campioane ale Ligii....

foarte frumos.

 

ma uitam ca si aici sponsorul echipei e consiliul local Bucuresti si nu e nici o hiba ca la Baia Mare, de exemplu.

nu mai inteleg nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mă uit la finala Ligii Campionilor dintre Gyor și Vardar...

26-26 și meciul intră în prelungiri!

Bine că nu mă implic emoțional, că mă urcam pe pereți! :) :D

CSM-ul a reușit și în sezonul ăsta o prestație onorabilă, câștigând finala mică și luând un loc 3, toată stima!


31-30, final și Gyor câștigă Liga Campionilor!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

CM de handbal feminin din Germania

 

După primele cinci meciuri din grupă, România a câștigat deja grupa A. Faptul trebuie salutat, chiar dacă mare parte din victorii au fost obținute pe muchie.

România urmează să întâlnească, mai departe, locul 4 din grupa B, adică, câștigătoarea dintre Cehia și Ungaria - meci care se desfășoară chiar acum.

 

Mai puțin îmbucurător este faptul că , acum, când jucăm ultima partidă din grupă cu Franța, deși meciul n-are miză pentru noi, Franța ne conduce cu 20-9, adică ne măcelărește!

 

Hmm, nu așa te comporți dacă ai oareșce pretenții...


Dar să sperăm că e vorba doar de odihnirea titularelor și să așteptăm cu încredere următorul meci.


În cele din urmă pierdem cu Franța, 17-26, însă, cum spuneam am câștigat grupa.

În meciul dintre Ungaria și Cehia, scorul a fost 30-29, Ungaria terminând pe locul 3 în grupă. Prin prisma rezultatelor, locul 4 în această grupă B a fost ocupat de Polonia. 

Astfel, în optimi, urmează: România - Polonia.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Până la urmă, concluzionând, în optimi am jucat cu Cehia și am pierdut - meci de tristă amintire -  și Franța a câștigat în cele din urmă CM din 2017, bătând Norvegia în finală.

Eh, ducă-se...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×