Sari la conținut
Forum Roportal
Floare de Mai

Cafeneaua sufletului - şi-un ceai cu scorţişoară

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Superba poza,pacat ca s-a irosit o zi de duminica si mai ales de plaja.... smile.png

 

Asta as fi zis si eu...dar am prins destul de multe zile senine, in care s-a putut face baie. Ieri marea a fost foarte linistita, valuri nu au fost deloc. Dar azi a fost exact pe dos. Poate maine isi revine.

 

Apropo de prajit la soare tot nu s-a invatat lumea minte despre pericolul acestei practici ? Se spune peste tot, toate studiile si statisticile arata ca a crescut considerabil numarul oamenilor care dezvolta mai tarziu in viata cancer de piele din cauza expunerii la soare prin a face plaja. Plus ca bronzatul pe timp indelungat imbatraneste omul prematur. O femeie care se bronzeaza mereu in fiecare an o sa arate ca muma padurii la maturitate.

 

Am exagerat in exprimare. Voiam doar sa evidentiez faptul ca nu am putut face baie, dar in schimb am putut sa stau la plaja. Nu stau niciodata cand soarele arde puternic, deci aleg orele potrivite. Cat despre partea cu imbatranirea prematura, nu stiu ce sa zic, nu imi fac probleme de genul, pentru ca am suficienta grija sa nu ajung in stadiul ala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×