Sari la conținut
Forum Roportal
Ghijoi

Prietenul meu din "real life" aici pe Roportal

Postări Recomandate

Am avut surpriza sa vad ca unul dintre cei mai buni prieteni,poate cel mai bun prieten de-al meu,a aparut intr-o buna zi si aici...pe Roportal

ne stim de prin anii '90,am fost si colegi de munca,am hoinarit impreuna;am mai incurcat si fetele,etc-lucruri inerente vietii de holtei.

intre timp m-am casatorit si m-am asezat la casa mea insa "prietenul G..."cum il numesc eu,a ramas. L-am pomenit si-ntr-o povestirea de-a mea pe aici!(e un tip de nadejdie care nu te lasa la greu,cu care toata ziua ma tachinez si zic in gluma ca-i omul de care n-o sa scap toata viata mea)

intreb acum:

care-i reactia voastra intr-o situatia asemanatoare,in care cel mai bun amic(prieten)apare aici,unde deja s-au legat unele(alte) prietenii?

Editat de buleala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e sa-i urmaresti evolutia... daca face aluzie/iluzie la viata reala, adu-l cu picioarele pe pamant... daca bate campii, lasa-l sa-i bata, ca nu-i bate pe-ai tai...

in mod normal, de multe ori ne intalnim cu persoane pe care le (re)cunoastem exact unde ne asteptam mai putin...

si inca ceva... tu crezi ca acel prieten a aflat singur de forum, sau i-ai creat premisele sa-l cunoasca prin tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cine este prietenul asta al tau?

pai,,,sa-l cunoastem si noi..facem gasca mare

Editat de NABOO

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parerea mea e sa-i urmaresti evolutia... daca face aluzie/iluzie la viata reala, adu-l cu picioarele pe pamant... daca bate campii, lasa-l sa-i bata, ca nu-i bate pe-ai tai...

in mod normal, de multe ori ne intalnim cu persoane pe care le (re)cunoastem exact unde ne asteptam mai putin...

si inca ceva... tu crezi ca acel prieten a aflat singur de forum, sau i-ai creat premisele sa-l cunoasca prin tine?

n-am zis ca-i un lucru rau sau o surpriza neplacuta-

poate am dat dovada de egoism in relatia cu tovarasul meu,prin prezenta mea si implicarea activa pe un forum de genul asta,fara sa-l invit.

sau acele"premise" au fost in mod deliberat lasate

Editat de buleala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In grupul vostru :rock:)

esti ca si bagata..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine este prietenul asta al tau?

pai,,,sa-l cunoastem si noi..facem gasca mare

eu n-as fi asa de deschis... doar aici fiecare si-a asumat o identitate virtuala tocmai pentru a se proteja de eventualele imixtiuni ale realului... de-aia am si propus sa-l lase in "libertate". ca sa afle daca se merita sa-l izoleze la vreo reactie anapoda sau sa fie liber si sa zburde...

 

Ma bagati si pe mine, ca oricum am numai prietene fete, vreau si baieti.

unde sa te bagam? :rock: :think: :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma bagati si pe mine, ca oricum am numai prietene fete, vreau si baieti.

o sa fim grijulii cu tine-insa nu mi-ai raspuns la intrebarea topicului!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine este prietenul asta al tau?

pai,,,sa-l cunoastem si noi..facem gasca mare

inca sunt 2 realitati...

o sa-l cunosti cand o sa vii la gratarul ala !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×