Sari la conținut
Forum Roportal
tadayo

Campionatul Mondial de fotbal 2018 -Rusia

Postări Recomandate

Acum 1 oră, Vriies a spus:

Aseară n-am mai apucat să bag și io un pronostic. 

A bifat Lucia încă o liniuță sau mi se pare mie? Luci, Felicitări! :) Dar zi-mi și mie  cum faci, pliiiiz! Dai în bobi sau în tarot? :laugh:

Alex, felicitări pentru victoria echipei tale de suflet, Japonia! :smile:

 

:laugh:Multumesc!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
10 minutes ago, LuciaD said:

:laugh:Multumesc!

Cu plăcere! 

Dar nu-mi zisăși cum îți ieși până acum...În bobi, în Tarot sau în cafea? Io încercai în whisky, însă, după cum se vede, cam slăbuțe rezultate! :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Vriies a spus:

Cu plăcere! 

Dar nu-mi zisăși cum îți ieși până acum...În bobi, în Tarot sau în cafea? Io încercai în whisky, însă, după cum se vede, cam slăbuțe rezultate! :laugh:

:laugh: 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Vriies a spus:

Ok, în timp ce se dispută meciul Polonia - Senegal (în momentul vorbirii 0 -2, o altă surpriză!), hai să încerc un pronostic cu privire la cine o să câștige acest CM de fotbal.

Favoritele erau, și sunt încă, Brazilia, Germania, Argentina, Spania, Franța. Ăstea sunt forțe în fotbalul de azi, indiscutabil! 

În linia a doua a posibilelor câștigătoare, cel puțin din meciurile de până acum, ar fi Portugalia, Belgia, Mexic. 

Acum, na, după un prim tur complet al primelor meciuri și după echilibrul care pare a fi fost cuvântul de ordine până acum, pare că n-ar fi lipsit de sens să le acordăm oareșce șanse și Rusiei... sau chiar Japoniei sau Senegalului! Deși, parcă vocea rațiunii ne-ar spune să nu mergem chiar atât de departe...

Una peste alta, aș spune că echipele mari, adică ălea galonate,  încă nu și-au spus ultimul cuvânt. Dar nu tre minimalizată nici șansa celor din linia a doua, care au foame de rezultate și glorie.

Deci? 

Hmm, greu de spus... Mănânc ceva, îmi mai consult globul oleacă, că doar ce am ajuns de la serviciu, apoi mă voi hazarda cu un pronostic :laugh:.

 

 

Eu cred ca Putin s-a implicat putin in acest mondial,si face cateva smecherii.Adica la cat este el de puternic si influent,sa nu aranjeze niste meciuri care se joaca in mama rusie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 minute, alexandru_al3c a spus:

Eu cred ca Putin s-a implicat putin in acest mondial,si face cateva smecherii.Adica la cat este el de puternic si influent,sa nu aranjeze niste meciuri care se joaca in mama rusie.

:laugh: Presedintele Putin nu "face smecherii", asa cum se spune, ci isi face treaba, ca fiecare dintre noi, acolo unde ne "situam..." . Este un presedinte bun, eficient si necesar, caruia-i place sportul.

( A avut, bineinteles, (si) sustinerea mea de fiecare data cand a fost ales Presedintele Federatiei Ruse, asa cum si Donald Trump a avut aceeasi sustinere (si) din partea mea, atunci cand a fost ales ca Presedinte al USA. Deci, lucrurile sunt clare, din ce in ce mai clare, sper!):laugh:

(:o:...si nu sunt de acord ca Imparatul Japoniei sa abdice...)

Editat de LuciaD
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, LuciaD a spus:

:laugh: Presedintele Putin nu "face smecherii", asa cum se spune, ci isi face treaba, ca fiecare dintre noi, acolo unde ne "situam..." . Este un presedinte bun, eficient si necesar, caruia-i place sportul.

( A avut, bineinteles, (si) sustinerea mea de fiecare data cand a fost ales Presedintele Federatiei Ruse, asa cum si Donald Trump a avut aceeasi sustinere (si) din partea mea, atunci cand a fost ales ca Presedinte al USA. Deci, lucrurile sunt clare, din ce in ce mai clare, sper!):laugh:

 

Stiu Putin e un om de nota 10,din cand in cand ofera si cadouri,cum sunt biletele dus catre lumea celor drepti,pt vreun nene din opozitie sau jurnalist care il critica.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, alexandru_al3c a spus:

Stiu Putin e un om de nota 10,din cand in cand ofera si cadouri,cum sunt biletele dus catre lumea celor drepti,pt vreun nene din opozitie sau jurnalist care il critica.

Se spun multe adevaruri si neadevaruri despre toti presedintii de tara si nu numai despre ei, asa ca, uneori nimic nu-i ceea ce se spune sau ceea ce se "vede' sau ceea ce se "observa" sau ceea ce se "planuieste" s.a.m.d.:laugh:

Sportul uneste nu dezbina si asa ar trebui sa fie in orice domeniu...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, LuciaD said:

Se spun multe adevaruri si neadevaruri despre toti presedintii de tara si nu numai despre ei, asa ca, uneori nimic nu-i ceea ce se spune sau ceea ce se "vede' sau ceea ce se "observa" sau ceea ce se "planuieste" s.a.m.d.:laugh:

 

Se spun multe neadevăruri și despre președinții de bloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Vriies a spus:

Se spun multe neadevăruri și despre președinții de bloc.

:laugh: Da. Asadar si prin urmare,..., sa ne facem fiecare treaba pentru care suntem sositi pe Terra si este perfect!

De ex. eu acum sunt in zona Stuttgart si "meciurile de fotbal" sunt la fel vazute de catre toti cei care le vedem.:laugh:

Editat de LuciaD
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, să ne-o facem pe-a noastră, așa cum, cu brio, și-o face Putin pe a lui.

Oki, să revenim la fotbal, că mă doare capul când mă gândesc la Țarul Putin :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×