Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Si am uitat sa intreb: care stiti/ aveti inregistrari de la concertele Queen sustinute cu Paul Rodgers la voce?

 

Si.... asta a fost un fel de turneu de adio? Oficial s-au retras? Voi ce stiti?

stiu k ultimu concert de adio a fost acela la care a cantat Elton John si Axl Rose , sau sunt in urma rau ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca sunteti unii carora le place Queen, asadar:

 

In data de 18 Noiembrie, la Targu Mures la Casa de Cultura Mihai Eminescu , d ela ora 19, va avea loc concertul

 

REMEMBER FREDDIE MERCURY

 

cu participarea formatiilor:

 

Queen Unplugged Project (hu)

Spleen (ro)

Cover (ro)

 

Bilete se vor gasi la fata locului. Pret: 10RON

 

Detalii: www.transylvaniamusic.com

(aici puteti vedea si cateva poze despre un eveniment similar din luna martie 2006)

0726.215.808

 

eu zic sa postezi anuntul la sectiunea Discutii Diverse ---> Evenimente ---> Muzica - ai sanse sa il vada mai multa lume :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

queen... hmm... ma bucur ca au ramas in istoria rockului si cred ca vor mai ramane si in continuare, dar... sunt cam vechiuti, parerea mea... bine.. eu am si 13 ani si cei din generatia mea nu mai asculta asa ceva, dar nu am nimic cu ei... nu imi place muzica lor dar ii admir ptr. faptul ca au stiut sa ramana multi ani in gandurile unor oameni...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiu k ultimu concert de adio a fost acela la care a cantat Elton John si Axl Rose , sau sunt in urma rau ?

 

o fi fost 'concertul de adio' dedicat lui Freddie, dar nu cred ca s-a vorbit vreodata la modul serios de un sfarsit Queen.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele concerte al lui Queen au fost in anul 2005 in UK avind ca Lead vocal pe unul din cei mai mari vocalisti ai tutturor timpurilor : Paul Rodgers (ex. Free, Bad Company...etc). Concertul s-a si imprimat pe cd/dvd si a fost catalogat de catre critica muzic ala unul dintre cele mai mari evenimente rock a timpului. In repertoriu au figurat pe linga piesele rock classice, interpretete (mai bine) de Paul Rodgers si piese din repertoriiul Free/ Bad Company. A fost pentru prima si ultima oara cind Queen a avut un sound veritabil de group rock.

Turneul s-a intitulat " Return of the champions". :blink:

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A fost pentru prima si ultima oara cind Queen a avut un sound veritabil de group rock.

 

ce vorbesti ma acolo? :blink: Daca esti de parere ca muzica lor suna mai bine cu Paul Rodgers ca solist atunci nu-ti place Queen cu adevarat - cel putin nu fara schimbarea asta DRASTICA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×