Sari la conținut
Forum Roportal
Ally

Triunghiul Bermudelor

Postări Recomandate

Am vazut si eu filmul"Misiune in Triunghiul Bermudelor"...Mi-a placut si am inceput sa ma interesez pe net,pentru a afla mai multe lucruri...Tot ce-am citit a fost impresionant,am ramas intradevar uimita...Insa,parerea mea e ca natura isi face de cap. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesant subiectul o sa citesc intr-o zi ce a scris baaron..acum ma cam grabesc...

Singurul lucru pe care il stiu ca s-a intamplat in Triunghi este un fenomen asemanator teleportarii...un avion militar german care a trecut pe acolo a disparut si a fost gasit dupa cativa ani nu mai stiu zona exact...undeva aproape de unul din poli intr-un cub perfect de gheata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da pai eu cred ca acolo e o poarta energetica catre alte destinatii de exemplu interiorul pamantului ...asa se explica faptul ca a fost gasita in zona polara... caci acolo e deschiderea catre interior...si oricum e o civilizatie care are habar de treburi gen teleportare si telepatie ei electromegnetism ...vreau si eu acolo, eu daca ajung nu ma mai intorc, altii s-au intors dupa 1 sau doi ani ...sau poate m-as intoarce cine stie sa mai iau cu mine pe unul altul :airkiss: asa ca aveti grija cum va purtati ca daca sunteti obraznici nu va iau hehehe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da daca este o zona foarte malefica asta cu triunghiul??? :yahoo:

unde dispar toate....in ceruri joase, neelevate ?

as vrea sa ma duc sa vizitez dar dupa aia vreau sa ma intorc inapoi la barbatu' meu :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da pai eu cred ca acolo e o poarta energetica catre alte destinatii de exemplu interiorul pamantului ...asa se explica faptul ca a fost gasita in zona polara... caci acolo e deschiderea catre interior...si oricum e o civilizatie care are habar de treburi gen teleportare si telepatie ei electromegnetism ...vreau si eu acolo, eu daca ajung nu ma mai intorc, altii s-au intors dupa 1 sau doi ani ...sau poate m-as intoarce cine stie sa mai iau cu mine pe unul altul :yahoo: asa ca aveti grija cum va purtati ca daca sunteti obraznici nu va iau hehehe

 

 

 

:yahoo: Ia-ma si pe mineeeeeee, nu fi rea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:P bine, te iau

 

pai poti sa te intorci larisa, ca doar au mai fost oameni cica si s-au intors, altfel cum scriau cartile alea? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Triunghiul Bermudelor este o zona in oceanul Atlantic cuprinsa intre Miami(Florida),Insulele Bermude si San Juan(Puerto Rico).

Chiar ieri am vazut pe TVR2 un film documentar despre Triunghiul Bermudelor unde au fost expuse si cateva cazuri...era vorba de tatal unuia care a plecat intr-o noapte linistita cu barca, cu un amic sa ii arate zona si nu s-a mai intors niciodata.A aratat conversatia cu paza de coasta unde anunta unde stiau ei ca se aflau ultima data,ca busola a luat-o razna,ca s-au pierdut si nu stiu unde sunt,ca au pierdut controlul barcii etc.Si la un moment dat...pauza!s-a intrerupt conversatia si lor li s-a pierdut urma definitiv.La 20 min au ajuns echipaje de salvare la locul indicat si nu au gasit nici macar o vesta de salvare in zona(desi barca era bine echipata cu echipament de salvare si construita din fibre de sticla si ca nu ar fi avut cum sa se scufunde),iar barca sau resturi ale barcii cu atat mai putin.

Si s-a gasit acolo un "nene" care a inceput sa explice cum ca datorita unor resurse mari de metan pe fundul oceanului se produc niste bule care o data iesite spre suprafata sunt in stare sa scufunde si cel mai usor vas din plastic si sa-l duca pana pe fund.Spunea ca sigur in momentul scufundarii vasului cei 2 au simtit si un miros ciudat,specific fenomenului care se produsese din cauza metanului. Deci in aparenta nu e nimic paranormal, dar eu am auzit cand tipul care conducea barca raporta pazei de coasta ca un obiect luminos le-a lovit barca si motorul nu mai functioneaza!Iar despre asta nu s-a mai pomenit apoi cand a venit vorba de explicarea fenomenului de scufundare,nimeni nu a adus aminte de acest amanunt!Iar pe mine m-a intrigat! De ce nu s-au pus intrebari referitor la acest detaliu?Ce a fost acel corp luminos care le-a lovit acelora barca?!De unde a venit el? :flowers:

Asa...apoi a mai fost un caz al unei tipe care acum vreo 8 ani zbura cu avionul prin zona Triunghiului Bermudelor si care a avut o experienta "infricosatoare" dupa cum sustinea ea,dar din care a reusit sa scape.Ca cerul era limpede,nici un semn de furtuna,zborul decurgea cat se poate de normal si la un moment dat o ceata gri a aparut din senin in jurul ei,s-a facut tot mai intuneric si aparatul a inceput sa o ia la fel de razna ca si busolele de la bord,care se roteau si se roteau,tipa s-a pierdut,a pierdut localizarea, a pierdut semnalul radio, nu mai stia daca se afla sau nu cu capul in jos,daca zboara normal etc.Ea a continuat sa zboare si la un moment dat a iesit din negura aceea si a reusit sa aterizeze.Si tot asa,unul care studia de vreo 30-40 ani -zicea el- electromagnetismul, spunea ca datorita unui camp electromagnetic foarte puternic de pe teritoriul Triunghiului Bermudelor busolele incep sa o ia razna si sunt perturbate sau se pierd toate semnalele radio.

Acelasi fenomen are loc si pe coasta estica a Japoniei, pe Marea Diavolului,care,se pare, este exact proiectia in partea cealalta a Globului a zonei Triunghiului Bermudelor.Si in cate locuri in lumea asta nu s-or mai fi intampland...si la noi in Romania aici , undeva in m-tii meridionali,prin zona Parang-Retezat,daca nu ma insel,au loc astfel de intamplari "ciudate" cauzate de fapt , de forta electromagnetica.

 

Insa eu raman cu intrebarea mea,si m-am enervat si m-a iritat ca nu a zis nimeni nimic despre acel lucru desi eu am auzit conversatia dintre el si paza de coasta cand a raportat,ce a fost acel corp luminos care a lovit barca celor 2?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×