Sari la conținut
Forum Roportal
Ally

Triunghiul Bermudelor

Postări Recomandate

Acum trei ani am trecut de nenumarate ori cu vaporul prin mijlocul Triunghiului Bermudelor si nu s-a intimplat absolut NIMIC ;) ...BA MAI MULT , NICI MACAR ROUGH SEA NU A FOST :)

 

Ne asteptam sa ramina ceasurile in urma sau sa o ia razna sau...ceva , cit de cit paranormal...insa nu a fost nimic, si asta 4 sau cinci luni cit timp am navigat in zona aceea :P

 

Cum dumnezeului ai trecut tu prin Triunghiul Bermudelor din cate stiu eu prin acea zona nu se navigheaza ,iar avioanele ocolesc acea zona!!! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum dumnezeului ai trecut tu prin Triunghiul Bermudelor din cate stiu eu prin acea zona nu se navigheaza ,iar avioanele ocolesc acea zona!!! :cheer:

la fel stiu si eu :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum dumnezeului ai trecut tu prin Triunghiul Bermudelor din cate stiu eu prin acea zona nu se navigheaza ,iar avioanele ocolesc acea zona!!!

 

 

la fel stiu si eu

 

 

Prin acea zonă se navighează din plin. Şi circulă şi avioane. Dispariţiile aveau loc c

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lawrence Kusche, a reusit sa desluseasca "misterul" din triunghiul bermudelor. El a cercetat toate cazurile de disparitie misterioasa din zona, si a descoperit ca multe erau inventii ale ziaristilor care nu aveau ce sa mai scrie, si autorilor in cautare de tiraje mari, iar restul cazurilor au fost demonstrate ca fiind erori tehnice si greseli ale comandantilor sau pilotilor. Plus faptul ca, conditiile meteo sunt nefavorabile, din cauza faptului ca acolo se intalnesc 2 mase de aer: una calda si una rece, ceea ce determina schimbari bruste de vreme si furtuni dese si cicloane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma indoiesc. Individul face parte din organizatia scepticilor extremisti aceia care neaga tot ce nu le convine sub orice pretexte, ridiculizand acolo unde exista prea multe evidente. Organizatorii aranjeaza minciunile, iar oamenii de stiinta de buna credinta care fac parte dintre ei foarte probabil sunt indusi la randul lor in eroare ca si masele dealtfel.

 

Este o organizatie perversa care face interese din umbra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma indoiesc. Individul face parte din organizatia scepticilor extremisti aceia care neaga tot ce nu le convine sub orice pretexte, ridiculizand acolo unde exista prea multe evidente. Organizatorii aranjeaza minciunile, iar oamenii de stiinta de buna credinta care fac parte dintre ei foarte probabil sunt indusi la randul lor in eroare ca si masele dealtfel.

 

Este o organizatie perversa care face interese din umbra.

Recunosc ca opinia mea este formata pe baza unei carti citite....am obiceiul asta prost..sa cred tot ce citesc(incerc sa-mi corectez acest defect)....Dar care sa fie interesul lor in acest mister?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Recunosc ca opinia mea este formata pe baza unei carti citite....am obiceiul asta prost..sa cred tot ce citesc(incerc sa-mi corectez acest defect)....Dar care sa fie interesul lor in acest mister?

Interesul nu este doar intr-un anumit mister, ci in general, acela de a nega orice fenomen inexplicabil in afara stiintei oficial recunoscute si a-l acoperi cu orice pret, prin orice mijloace. Adica o lupta de dezinformare. Interesul este de a tine masele in ignoranta pentru a putea fi usor controlate.

 

Intr-adevar exista multi mincinosi si multe alarme false ale unor fenomene sau manifestari in afara normalului, dar nu toate sunt minciuni. Dar astfel, punand totul in aceeasi oala si negand totul de o parte, iar mincinosii (simpli mincinosi sau dezinformatori) pe partea cealalata, nu se mai observa ce este adevar si ce este minciuna din lucrurile astea.

 

 

Sunt greu de inteles lucrurile astea, risti sa-ti pierzi ani intregi pana ajungi sa intelegi mai exact ce si cum, cine minte, unde si de ce. Iar multi mint din ignoranta de a se complace in a investiga exclusiv sursele de informare oficiale sub pretextul ca sunt serioase si stiintifice.

 

M-am referit in general, nu doar in ceea ce priveste triunghiul bermudelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-adevar exista multi mincinosi si multe alarme false ale unor fenomene sau manifestari in afara normalului, dar nu toate sunt minciuni. Dar astfel, punand totul in aceeasi oala si negand totul de o parte, iar mincinosii (simpli mincinosi sau dezinformatori) pe partea cealalata, nu se mai observa ce este adevar si ce este minciuna din lucrurile astea.

 

 

 

M-am referit in general, nu doar in ceea ce priveste triunghiul bermudelor.

Mi-am dat seama....in zilele astea, toti mint atat..incat nu sti ce sa mai crezi, si pe cine, toti mint in functie de interesele proprii, si da, pana sa ne dam seama cu adevarat pierdem timp destul....

Probabil ca cel mai bine e sa vezi ca sa crezi.. desi azi.. nu mai poti sa te increzi nici in ce vezi.. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-am dat seama....in zilele astea, toti mint atat..incat nu sti ce sa mai crezi, si pe cine, toti mint in functie de interesele proprii, si da, pana sa ne dam seama cu adevarat pierdem timp destul....

Probabil ca cel mai bine e sa vezi ca sa crezi.. desi azi.. nu mai poti sa te increzi nici in ce vezi.. :doh:

Da. Metoda cea mai buna este autolimitarea la ce are verificare practica si ce este cel mai probabil. Trebuie sa ai in minte: "Ce dovezi verificabile am?" si "Care este probabilitatea cea mai mare?". Dar intotdeauna sa te mentii cat mai mult in sfera dovezilor cat mai directe (asta nu inseamna sa verifici in persoana orice, ci doar sa analizezi care si ce inseamna dovada cea mai directa tinand cont de conditii, in ambele cazuri pro sau contra in acelasi timp). Sa patrunzi pe cat posibil sursele pana la a cunoaste personalitatea oamenilor care furnizeaza informatiile si conjunctura in care au fost lansate, motivele. Intotdeauna cauta motivele motivelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×