Sari la conținut
Forum Roportal
muzicabuna

Probleme in famile din cauza bunicii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

f deranjant este cum ne trateaza

 

Chiar este. As spune mai multe, dar ma abtin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e ok,poti sa spui,chiar ma intereseaza:)

 

Cum s-a mai spus, e un comportament nedemn sa iti fluturi amantul in fata nepoatei si a sotului. E ciudat rau. Cum sa faci asa ceva? Indiferent daca si bunicul ar avea vreo vina.

Nu contesta nimeni faptul ca orice om are dreptul la fericire, si ca bunica ta merita sa fie fericita, dar modul in care "se fericeste" lasa total de dorit. Iar asta e putin spus.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Cum s-a mai spus, e un comportament nedemn sa iti fluturi amantul in fata nepoatei si a sotului. E ciudat rau. Cum sa faci asa ceva? Indiferent daca si bunicul ar avea vreo vina.

Nu contesta nimeni faptul ca orice om are dreptul la fericire, si ca bunica ta merita sa fie fericita, dar modul in care "se fericeste" lasa total de dorit. Iar asta e putin spus.

dap,exact,ciudat rau!!! si mai ciudat ca vine din partea unei persoane pe care credeam ca o cunosc.mi-a trecut cv prin cap si o sa-ncerc sa verific daca am dreptate,poate ea mai demult a fost obligata sa renunte la barbatul ala(obligata de copii,sot,poate de cineva din partea lui nush) si a fost frustrata si vrea sa-si scoata parleala lol=)) chestia e ca parea indragostita de bunicu' lool

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am zis ca i s-au urcat 'hormonii la cap'' s-a aruncat cu pietre in mine.

 

rofl.gif

 

Da chiar asa se comporta. Aveau batranii o vorba - a lovit-o strechea

Asta e, un om slab. Nu ai ce sa ii faci, incearca sa o intelegi si roag-o sa fie sincera cu bunicul tau , caci tie iti e greu sa fii martora la adulterul ei.

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am zis ca i s-au urcat 'hormonii la cap'' s-a aruncat cu pietre in mine.

 

rofl.gif

 

Da chiar asa se comporta. Aveau batranii o vorba - a lovit-o strechea

Asta e, un om slab. Nu ai ce sa ii faci, incearca sa o intelegi si roag-o sa fie sincera cu bunicul tau , caci tie iti e greu sa fii martora la adulterul ei.

am incercat sa-i zic dar a zis sa nu ma bag etc eu as pleca la mama dar nu vreau sa-l las pe bunica-miu singur in situatia asta.pana la urma ar fi mai bn sa plece decat sa ne mai tina asa,eu de 18 ani il intreb pe bunica-miu la 12 noaptea daca n-a venit bunica ,ea ar trebui sa-ntrebe de mine lol,cred ca o s-o ntreb direct daca ma iubeste ,daca ii pasa de mine si toate astea:D si o sa o intreb de ce s-au schimbat lucrurile,sa-mi povestesca daca vrea si cum ar vrea ea sa ma port vis a vis de situatia asta si o sa fac ce zice,si o s o rog sa nu l mai faca pe bunicu' sa sufere,ma rog cat se poate,sa fie directa si gata,sper doar sa discute civilizat nu cu reprosuri si etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine. Fii directa cu ea, dar incearca sa vorbesti frumos, fara strigate sau reprosuri/

Ia-o cu 'Buni...de ce?...ma doare...nu ai putea sa..etc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti un copil si e aproape firesc sa fii suparata pe bunica ta.

Doar pt ca ai 18 ani, nu esti obligata sa intelegi si sa tolerezi aceasta noua situatie, dar ti-ar prinde bine daca ai incerca totusi.

 

Da, este condamnabil ce face, dar un motiv are ea de isi etaleaza asa strident relatia extraconjugala. Pt ca aici pare sa fie problema ta, faptul ca pare sa nu ii pese. Comportamentl asta nu a aparut din senin, trebuie sa o intrebi ce s-a intamplat. Si sa mai intelegi ca nu te ajuta cu nimic daca ajungi sa o urasti. Oameni au derapaje de la conduita, moralitate etc. Dar pt fiecare derapaj exista un motiv.. Iar asta nu e o scuza, este un fapt.

 

Sunt sigura ca te iubeste si ca nimic nu va schimba asta, sunt sigura ca te-a crescut cu drag si mai sunt sigura ca si tu o iubesti, insa acum esti derutata de comportamentul ei. Asa cum iubirea pt bunicul tau nu a exclus iubirea pt tine, tot asa va fi si pe viitor, indiferent ce alt barbat va iubi ea.

 

Daca te simti stanjenita in fata amicilor si/sau a bunicului tau, afla ca nu ai de ce. E matura si isi asuma ceea ce face. Nici sa te simti stanjenita, pt stanjeneala bunicului, iar nu e corect. Daca el tolereaza situatia, sa fie sanatos. Tu nu poti hotara nimic in locul lor.

 

Stii ce nu inteleg eu? Nu inteleg de ce bunicul tau este asa pasiv? Si nu inteleg de ce trebuie sa intrebi TU daca bunica a venit acasa, de ce nu o face el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bunicuta face parte din categoria horny granny. E arzoaica, si vrea sa demonstreze familiei ca e focoasa si ca o tine pielea sa isi traga un amant la varsta ei. Astfel se simte frumoasa, si nu mai da doi bani pe cine lumea.

Ii pare rau ca nu si-a trait viata din plin, cu chippendale si videotapes, cu foursomes si BDSM.

 

Nepotico, in loc s-o judeci asa de inuman, de ce nu incerci sa te pui in pantofii ei, sa o intelegi cu adevarat?

 

Ati putea merge impreuna la un bar cu stripperi, sa faci pe placul bunicii, sa-i rasplatesti cu ce-i place faptul ca in copilarie ti-a dat cacao cu lapte si te-a impins in scranciob.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si asta e o prejudecata. Aceea ca experienta de viata si intelepciunea depind neaparat de varsta pe care o ai.

nu despre experienta de viata in sensul ala vorbeam, ci despre educatie, nu a avut timp sa inteleaga ca poate educatia primita e anacronica, asa cum au primit-o bunicii, plina de tare si cutume care nu se mai justifica in mentalitatea societatii actuale. Nu a avut timp sa isi faca o parere despre viata fundamentata pe argumente puternice, daca vrei, da, bazate inclusiv pe propria experienta. I s-a dat de-a gata, pun pariu ca toti barbatii sunt porci. Intelegi ce vreau sa zic?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×