Sari la conținut
Forum Roportal
muzicabuna

Probleme in famile din cauza bunicii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Esti un copil si e aproape firesc sa fii suparata pe bunica ta.

Doar pt ca ai 18 ani, nu esti obligata sa intelegi si sa tolerezi aceasta noua situatie, dar ti-ar prinde bine daca ai incerca totusi.

 

Da, este condamnabil ce face, dar un motiv are ea de isi etaleaza asa strident relatia extraconjugala. Pt ca aici pare sa fie problema ta, faptul ca pare sa nu ii pese. Comportamentl asta nu a aparut din senin, trebuie sa o intrebi ce s-a intamplat. Si sa mai intelegi ca nu te ajuta cu nimic daca ajungi sa o urasti. Oameni au derapaje de la conduita, moralitate etc. Dar pt fiecare derapaj exista un motiv.. Iar asta nu e o scuza, este un fapt.

 

Sunt sigura ca te iubeste si ca nimic nu va schimba asta, sunt sigura ca te-a crescut cu drag si mai sunt sigura ca si tu o iubesti, insa acum esti derutata de comportamentul ei. Asa cum iubirea pt bunicul tau nu a exclus iubirea pt tine, tot asa va fi si pe viitor, indiferent ce alt barbat va iubi ea.

 

Daca te simti stanjenita in fata amicilor si/sau a bunicului tau, afla ca nu ai de ce. E matura si isi asuma ceea ce face. Nici sa te simti stanjenita, pt stanjeneala bunicului, iar nu e corect. Daca el tolereaza situatia, sa fie sanatos. Tu nu poti hotara nimic in locul lor.

 

Stii ce nu inteleg eu? Nu inteleg de ce bunicul tau este asa pasiv? Si nu inteleg de ce trebuie sa intrebi TU daca bunica a venit acasa, de ce nu o face el?

bunicu' e cam fraierut,el doar sta si sufera si atat,i-am zis sa faca ceva,zice ca va face,acum eu stiu ...intr-adevar am fost rasfatata de ei si faptul ca il vad pe el care imi oferea siguranta,asa slab si suferind imi da o stare aiurea rau...a fost o faza pe care nu vroiam s-o vad vreodata,l-am vazut plangand si mi-a zis ca-si vrea fetita inapoi,m-a marcat as vrea sa uit si nu pot ...si acum cand scriu am un gol in stomac,faptul ca l-am vazut ca un adolescent ,ca un copil mi-a inmuiat picioarele...:((

Bunicuta face parte din categoria horny granny. E arzoaica, si vrea sa demonstreze familiei ca e focoasa si ca o tine pielea sa isi traga un amant la varsta ei. Astfel se simte frumoasa, si nu mai da doi bani pe cine lumea.

Ii pare rau ca nu si-a trait viata din plin, cu chippendale si videotapes, cu foursomes si BDSM.

 

Nepotico, in loc s-o judeci asa de inuman, de ce nu incerci sa te pui in pantofii ei, sa o intelegi cu adevarat?

 

Ati putea merge impreuna la un bar cu stripperi, sa faci pe placul bunicii, sa-i rasplatesti cu ce-i place faptul ca in copilarie ti-a dat cacao cu lapte si te-a impins in scranciob.

looooooool=))))))))) m-ai facut sa rad ,asta e tareeeeee=)))))))))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bunicuta face parte din categoria.....

.... oldies but goldies.

 

E si normal, daca pe nepoata ei o cheama muzica buna.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am hobby-uri creative,nu e nimic gresit sa faci sex oral atat timp cat ai o relatie de durata,serioasa si iti iubesti prietenul si el te iubeste...sau e gresit?biggrin2.gif

si am vorbit cu ea despre sex si cred ca si-a dat seama ca am facut si asta si n a zis nimic asa ca m am scos;),cum am zis in partea cealalta vorbeam orice ,chiar o tachinam uneori pe teme "delicate"nyam.gif

Inseamna ca tu esti deavolu care a impins-o pe bunica in ghearele lupului. Atat ai tachinat-o ca pana la urma buni si-a tras un amant.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca tu esti deavolu care a impins-o pe bunica in ghearele lupului. Atat ai tachinat-o ca pana la urma buni si-a tras un amant.

ahathreaten.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu's sub fusta ei,dar n-am cum sa fiu indiferenta totusi,orice varsta ai avea tot te doare indiferenta parintilor/bunicilor sau faptul ca il pune pe unu' care a revenit in viata ei peste noapte pe primul loc...am prieteni,prieten,dar ei n-au cum sa o-nlocuiasca,frustrarea ramane...n-am prejudecati dar n-am chef sa-mi vad bunica cum se "giugiuleste " cu unu' cu mine-n casa cand bunica-miu e plecat .si bunica-miu mi-a zis c-o iubeste dar asta vedeam si eu inca dinainte sa apara problema asta asa ca ...

Dap,stiu ca nu mi-au lipsit lucrurile materiale si afectiunea,cheestia e ca daca nu se intelegea cu bunica-miu sau el nu o respecta etc o intelegeam ,n-am prejudecati,tocmai eram apropiata de ea nu numai ca de o bunica ,ci ieseam cu ea la cumparaturi,in parc etc toti prietenii mei zic ca am o bunica super lol.alta chestie ,ea nu s-a ignorat ca femeie ,mereu avea grija de ea ,iesea cu prietene etc,nu a fost genu' de sclava a familiei lol,mai o ajuta o femeie la treburi etc....problema e ca distruge o casnicie de 30 si cv de ani ,o casnicie ok...adica nu mai are respect chiar deloc,cum dracu' sa nu doarma noptile acasa la varsta asta...ce-o sa faca bunica-miu sa ramana fara ea dupa atatia ani ....ma simt rau ca pt ea noi nu mai insemnam nimic

Din ce am citit eu vad ca esti teribil de revoltata.Revoltata de ce? Ca te-a crescut? In mod sigur nu ea te-a sfatuit sa practici sexul oral...dar tu o judeci pentru ca ..traieste...Daca bunicul tau nu o intreaba niciodata unde a fost,de ce intarzie ,asta ar trebui sa iti puna niste semne de intrebare in legatura cu comportamentul bunicii tale..Eu zic ca ar trebui sa stii pe ca un om il respecti si il iubesti pentru ceea ce inseamna el pentru tine ,nu pentru viata lui intima.Sincer,din comentariile de pe aici ,doar unul singur mi-a atras atentia si mi s-a parut a unui om care a gandit corect si acela e Davi ,in rest ,nu va suparati pe mine ,dar pareau cam...superficiale si cum cea care prezinta problema e doar un copil ...chiar daca are tot felul de atitudini de matur ,e totusi un copil ,care e putin egoist as spune eu si reactia ei e pe masura,dar eu cred ca bunica ta ,draga fata e bunica ta si sigur daca te-a crescut ,te si iubeste.Fa si tu la fel...neconditionat.

Editat de sturlubeata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

// In mod sigur nu ea te-a sfatuit sa practici sexul oral//

 

Sunt sigur ca bunica ar putea sa o invete multe pe nepoata in tainele oralitatii, insa ambele se feresc sa aiba una cu alta o relatie deschisa si prieteneasca, in care sa-si impartaseasca experientele epice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa o intelegi pe bunica ta si nicidecum sa o judeci.Iti spun asta in cunostinta de cauza.Si eu sunt bunica.Am o nepoata cu un an mai mare decat tine,pe care ,la fel ca si bunica ta,am crescut-o mai mult eu decat mama ei.La fel ca si bunica ta,am avut si eu un amant,chiar o persoana total nepotrivita.Insa sentimentele pt nepoata mea nu s-au schimbat,nu are absolut nicio legatura dragostea pt tine cu faptul ca are un amant.Un amant( doi,trei,o mie) nu poate schimba dragostea unei mame/bunici pt copii/nepoti.Sunt sigura ca bunica ta te iubeste la fel ca inainte.De asta nu trebuie sa te indoiesti.Referitor la schimbarea comportamentului ,parerea mea este ca aici a intervenit o frustrare,cred ca este vorba despre o refulare,are ceva pe suflet.La fel cum a mai spus cineva,pt aproape orice exista un motiv,nu trebuie sa judecam inainte de a cunoaste toate detaliile unei situatii.


Si cred ca ai facut bine ca ai spus ce ai pe suflet,poate sfaturile si parerile altor persoane te vor ajuta.Cel putin pe mine m-au ajutat cand,acum ceva ani,am cerut sfaturi aici intr-o problema de famile f grava .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×