Sari la conținut
Forum Roportal
alias_dark_ely

Ce parere ai despre satanisti?

Postări Recomandate

is mai multe feluri de satanism.......is prefacuti si credinciosi k sa zic asa.....nu exista ritualuri cu sange de matza,miel,sau mia sthiu eu ce acrificii......

 

Pai da! Tot asta am spus si eu.

 

totul se bazeaza pe energii si nu pe vandutul sufletului sau mia sthiu eu ce.....intodeauna am dat de oameni care au zis"moama,satanist"am ost judecati pt ceea ce ne numim,satnist e o denumire urata.....suntem dif unu de celalat in privinta asta..cum de ex tu ai ochii albastrii eu ii am verzi si etc......sper k ai inteles,ati inteles ce am vrut sa zik.....

 

Poate as fi inteles mai bine daca scriai si tu romaneste, dar in fine... Chiar crezi ca treaba cu energiile si cu vandutul sufletului sunt doua lucruri diferite? Sau cum ai scris mai sus...Sufletul nu se poate vinde? E al tau?...Oare?...Cata naivitate! :pardon:

 

da pe voi va intereseaza Satan?Lucifer?Belial?Cain?.....nu....voi ne judecati pe noi.....da noi nu va judecam.....voi knd ne vedeti pe strada ne injurati ne scuipati si ne catalogati.......si dap...ai mare drepatet DACA CREZI IN IAD,CREZI SI IN RAI,DACA CREZI IN RAI CREZI IN IAD,DACA CREZI IN DEMONI CREZI IN INGERI!si nu zik k nu cred in rai,nu zik k nu exista,ba chiar cred toate astea..numai ca....suntem diferiti

 

Imi pare rau, dar n-am judecat pe nimeni! Tot ce am scris despre satanisti pana acum pe topicul asta am scris din experienta, sunt constatari de-ale mele. Am avut de-a face si cu rockeri teribilisti care se dadeau mari satanisti, fara sa aiba macar habar ce inseamna asta cu adevarat, am facut si eu parte din categoria asta cand aveam si eu vreo 17-18 ani, dar am avut ocazia, cativa ani mai tarziu, de-a cunoaste si satanisti pe bune si stiu cam ce le poate capul.

Si ca sa-ti raspund la intrebare: Da, ma intereseaza si Satan, si demonii si toti adeptii lui cu toate ca nu sunt satanist. De ce? Simplu. Cu cat iti cunosti mai bine adversarul (ca sa nu spun inamicul) cu atat este mai usor de invins.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai da! Tot asta am spus si eu.

 

 

 

Poate as fi inteles mai bine daca scriai si tu romaneste, dar in fine... Chiar crezi ca treaba cu energiile si cu vandutul sufletului sunt doua lucruri diferite? Sau cum ai scris mai sus...Sufletul nu se poate vinde? E al tau?...Oare?...Cata naivitate! :pardon:

 

 

 

Imi pare rau, dar n-am judecat pe nimeni! Tot ce am scris despre satanisti pana acum pe topicul asta am scris din experienta, sunt constatari de-ale mele. Am avut de-a face si cu rockeri teribilisti care se dadeau mari satanisti, fara sa aiba macar habar ce inseamna asta cu adevarat, am facut si eu parte din categoria asta cand aveam si eu vreo 17-18 ani, dar am avut ocazia, cativa ani mai tarziu, de-a cunoaste si satanisti pe bune si stiu cam ce le poate capul.

Si ca sa-ti raspund la intrebare: Da, ma intereseaza si Satan, si demonii si toti adeptii lui cu toate ca nu sunt satanist. De ce? Simplu. Cu cat iti cunosti mai bine adversarul (ca sa nu spun inamicul) cu atat este mai usor de invins.

am scris romaneste,e problema ta daca nu ai inteles.....am scris rpd si poate nu au iesit cuv,prop. cum trebuiau....fie...nu mai am nimic de comentat...naivitate.....ma faci sa rad....sufletu iti apartine,nu e al nimanui...sau tu ink mia crezi in povestile cu IIsus si bla bla bla??naiv esthi daca crezi asa ceva....nu lua acest argument,text ca pe un atac...vb...si toti avem pareri diferite;)...mai vb..;)pace

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sufletul nu este al nostru la fel cum si viata noastra este imprumutata si fiecare este responsabil de faptele lui pentru care va plati ..... Ai grija ce iti doresti, ca s-ar putea sa primesti !

Cine il slujeste numai pe Dumnezeu va ajunge in Rai, iar cel ce il slujeste pe Lucifer va ajunge in Iad. Ai libera alegere, tu iti alegi soarta din viata asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am scris romaneste,e problema ta daca nu ai inteles.....am scris rpd si poate nu au iesit cuv,prop. cum trebuiau....fie...nu mai am nimic de comentat...naivitate.....ma faci sa rad....sufletu iti apartine,nu e al nimanui...sau tu ink mia crezi in povestile cu IIsus si bla bla bla??naiv esthi daca crezi asa ceva....nu lua acest argument,text ca pe un atac...vb...si toti avem pareri diferite;)...mai vb..;)pace

 

Pe noi la scoala ne-a invatat ca este ş si nu sh, este si nu k s.a.m.d., la asta ma refeream, dar las-o balta ca sunt off topic.

Stii, exista doar lucruri care ne apartin cu adevarat. Unul este liberul arbitru (care iarasi e discutabil cand ma uit in jur si vad ce se intampla) si al doilea este stradania. Si poate pt tine "povestile cu Iisus" sunt doar povesti, ei bine, pt mine sunt pura realitate.

 

Sufletul nu este al nostru la fel cum si viata noastra este imprumutata si fiecare este responsabil de faptele lui pentru care va plati ..... Ai grija ce iti doresti, ca s-ar putea sa primesti !

 

Exactly my point!

Editat de Deceneus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×