Sari la conținut
Forum Roportal
alias_dark_ely

Ce parere ai despre satanisti?

Postări Recomandate

:spiteful:

Poate sunt 'off topic' dar nu pot sa ma abtin: mi-a placut raspunsul tau. Se vede ca nu mai esti 'dark'. :good:

dark n-am fost niciodata. dar am fost, sunt si voi fi [dark_light]. :o:

:doh: ca a venit primavara si-i frumos afara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nimic nou. nu esti singura.

 

 

nu, crede-ma, nu poti. nu la felul cum manevrezi limba romana.

in plus, ca sa propovaduiesti ceva si sa te urmeze si altii, ar trebui sa crezi in ce scrii, ori tu te-ai pronuntat din start asupra a ceea ce ai putea concepe - "tampenii". pai daca artistul crede ca a desenat un tablou hidos, crezi ca se va gasi cineva care sa il admire ca pe o opera de arta?

 

 

singura speranta ramane "luminarea" data de inaintarea in varsta. atunci o sa ramai doar cu dilema existentei lui Dumnezeu, renuntand la partea cu "sunt dark...bu-hu-huuu". acum pe bune, nu ti se pare ca suna cam pueril?

ai putea macar sa te intrebi daca le stii pe toate sau mai ai lucruri de aflat. dupa care ti-ai da seama daca e cazul sa mai ramai asa sau nu.

nu mi-o lua in nume de rau. la varsta ta si eu eram cel putin la fel de "receptiva" si mult, mult mai incisiva. acum constat ca ieri stiam mai putine ca azi, iar azi stiu mai putine decat voi sti maine.

 

 

nu conteaza ca murim, conteaza cum traim, conteaza ce lasam in urma noastra. viata ne da exact atata cat cerem de la ea. si daca intr-o zi de vara o sa ne intrebam de ce ne-am nascut, va fi numai si numai din vina noastra.

 

 

1. ai nevoie urgenta de un indreptar al limbii romane

2. la fel de urgent si nevoie sa inveti sa vorbesti cu cei din jur. expresii de genul "Ia zi mai ai impresii in cap?" sunt mahalagisme ieftine care nu-ti fac nici un serviciu in societate. ia-o ca pe un sfat, nu ca pe o imputa.

3. pana in momentul in care se va inventa dispozitivul de detectat divinitatea, sau poate Dumnezeu se va arata omenirii, singura posibilitate este sa crezi sau nu. sa simti sau nu. daca ai avut o experienta care te-a dus la concluzia "Dumnezeu exista", ea nu poate fi cuantificata si deci nici dovedita celor care cer acest lucru, dar nu e mai putin reala pentru tine, care ai trait-o.

 

 

Parca vorbeam despre....in fine despre un subiect tampit.....Auzi domnu' hai sa iti zic un secret....NOI VORBEAM DESPRE SATANISTII NU DESPRE CUM VORBESC EU.....sa stii ca nu prea ma intereseaza daca ma judeci...probabil esti mai batran decat mine.....dar te-ai pus' la mintea mea(eu am 18 anii...) si asta te fac la fel de destept ca si mine....asa ca daca ma jicnesti/judeci nu uita ca esti egal cu mine :tease: Stii vroiam sa fiu draguta cu toti de aici si sa ii respect pe toti.....dar vad ca mai sunt si unii ca tine.... :cheer:

 

 

asa vorbeste cineva care nu a citit biblia.

pt cultura MEA generala.....poti scrie o carte atat de valoroasa? atiat de cursiva,plina de simboluri si intelesuri? poate-mi dai si mie un autograf :P

biblia este o carte geniala,al carei scop nu a fost sa te oblige pe tine sa-ti dai jos cercelul din buric ci acela de a ghida.....daca imi arati un singur lucru cu care nu esti de acord in biblie...trimite-mi piper ca o mananc.

PS.citeste biblia....cu atentie :good:

 

 

Draga nu sunt contra bibliei......dar cred ca a fost facuta de cineva cu o minte bolnava....si voi acum o sa zice-ti "tu esti singura care gandeste bolnav"...hmmm sunt obisnuita nu va deranjati prea mult sa ma judecati pentru ca nu dau prea multa atentie :D ....o sa va dedic niste versurii pentru amatorii(ca UNII dintre voi...) :cheer:

Editat de alias_dark_ely

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parca vorbeam despre....in fine despre un subiect tampit.....Auzi domnu' hai sa iti zic un secret....NOI VORBEAM DESPRE SATANISTII NU DESPRE CUM VORBESC EU.....sa stii ca nu prea ma intereseaza daca ma judeci...probabil esti mai batran decat mine.....dar te-ai pus' la mintea mea(eu am 18 anii...) si asta te fac la fel de destept ca si mine....asa ca daca ma jicnesti/judeci nu uita ca esti egal cu mine :tease: Stii vroiam sa fiu draguta cu toti de aici si sa ii respect pe toti.....dar vad ca mai sunt si unii ca tine.... :P

nu te '''jicneste''' nimeni.

la 18 ani e timpul sa nu te mai ascunzi in spatele copilariei,faza cu'eu sunt mic nu stiu nimic' nu mai tine.

ai dreptul sa-ti conturezi personalitatea asa cum vrei,sa-ti alegi valorile in care crezi,si sincer....putina introspectie nu strica.

eu nu am mai intrat intr-o biserica de ani de zile,asa ca sa nu crezi cine stie ce :cheer: dar nu voi nega adevarurile bibliei.

trezeste-te

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poi ce am zis ca era a mea.?!?!....e a lu' Esop :yes: :cheer: :good: :D

 

Stiti ce ati fost foarte rai cu mine...ma-ti judecat gresit...dar nu conteaza sunt obisnuita sa intalnesc oamenii care cred in d-zeu dar se bucura atunci cand iti fac rau si sunt cam rai...ca si voi :tease: am incercat sa fiu draguta cu toti...nu eram decat curioasa ce parere au si altii despre aceasta tema....cu ce am gresit??...in fine care stie cum se poate inchide un topic?? :P macar ajutatima sa il inchid :( Imi pare rau daca nu am vorbit pe limbajul vostru' dar asta am simtit si asta am zis... :cheer: La mine cuvintele vin din suflet nu din minte....degeaba credeti in dumnezeu ca tot la fel ramaneti....

Editat de alias_dark_ely

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poi ce am zis ca era a mea.?!?!....e a lu' Esop :yes: :cheer: :good: :D

 

Stiti ce ati fost foarte rai cu mine...ma-ti judecat gresit...dar nu conteaza sunt obisnuita sa intalnesc oamenii care cred in d-zeu dar se bucura atunci cand iti fac rau si sunt cam rai...ca si voi :tease: am incercat sa fiu draguta cu toti...nu eram decat curioasa ce parere au si altii despre aceasta tema....cu ce am gresit??...in fine care stie cum se poate inchide un topic?? :P macar ajutatima sa il inchid :( Imi pare rau daca nu am vorbit pe limbajul vostru' dar asta am simtit si asta am zis... :cheer:

hmm,naspa,nu prea am citit sfada ta cu toata lumea....,naspa ca team pus la pamant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poi ce am zis ca era a mea.?!?!....e a lu' Esop :D :cheer: :cheer: :good:

 

Stiti ce ati fost foarte rai cu mine...ma-ti judecat gresit...dar nu conteaza sunt obisnuita sa intalnesc oamenii care cred in d-zeu dar se bucura atunci cand iti fac rau si sunt cam rai...ca si voi :tease: am incercat sa fiu draguta cu toti...nu eram decat curioasa ce parere au si altii despre aceasta tema....cu ce am gresit??...in fine care stie cum se poate inchide un topic?? :P macar ajutatima sa il inchid :yes:

m-ati

 

Draga nu sunt contra bibliei......dar cred ca a fost facuta de cineva cu o minte bolnava....si voi acum o sa zice-ti "tu esti singura care gandeste bolnav"...hmmm sunt obisnuita nu va deranjati prea mult sa ma judecati pentru ca nu dau prea multa atentie ....o sa va dedic niste versurii pentru amatorii(ca UNII dintre voi...)

 

eu zic

tu zici

el/ea zice

noi zicem

voi ziceti

ei/ele zic

 

niste mici 'majore' probleme cu gramatica...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nui nimic....poate e mai bine asa...eram noua si vad ca nu prea primiti noi veniti....oricum nu cred ca e locul meu aici... :tease: care stie cum se inchide un topic? HELP ME!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nui nimic....poate e mai bine asa...eram noua si vad ca nu prea primiti noi veniti....oricum nu cred ca e locul meu aici... :tease: care stie cum se inchide un topic? HELP ME!!!

nu-i

 

va fi inchis de moderatori, stai linistita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×