Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ai vazut finala? Te dor tastele sa spui ceva de bine?

 

e nepoata-ta?

 

gata, sefa! se poate?

 

Simona, bravo fata,lasa ca poate castigi data viitoare! Bydy e mandra de tine!

Da, banati-o pe ampera!

 

poa' te bat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai vazut finala? Te dor tastele sa spui ceva de bine?

Poi, a zis şi ceva de bine. Văzând în ce hal de tensiune eram, mi-a recomandat, cu drag, o pastilă! biggrin.png Bine, io rezolvai problema cu oleacă de whisky, însă apreciez grija Amperuţei.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun, până la următoarea finală a Simonei sau a oricărui tenismen din România (când o să mai postez p'aci), aş vrea să spun că, dincolo de o finală pierdută, nu-i rău să mai vedem şi partea plină a paharului. Locul doi al Simonei, de azi, este indiscutabil o reuşită pentru Simona şi un eveniment pentru sportul românesc. De când n-am mai avut noi un competitor într-o finală de Grand Slam? Cam de multişor, nu? De ceva ani ne cam uitam la teveu să vedem cum joacă bogaţii tenis şi iote că veni şi una de pe la noi care ajunse în top 3 si care, să ţinem cont, e în ascensiune.

Sigur, ne-am fi dorit ca ea să câştige şi ne-am ofticat că n-a fost să fie. Însă performanţa rămâne. Şi nu mai vorbesc de emulaţia pe care Simona a transmis-o copiilor şi sportivilor noştri, în general.

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tatal sau e tenisman. A spus ca a investit 50000 euro pe an in pregatirea Simonei. Antrenori scumpi, suplimente, ce-o mai fi.

 

Fara investitii si efort nu poti avea rezultate. Si Simona a renuntat la multe bucurii de copila si adolescenta ca sa se antreneze.

 

Acum ganditi-va: daca tatal sau nu era tenisman si nu investea bani in antrenarea ei? Multi copii talentati din Ro se pierd pentru ca nimeni nu se ingrijeste de ei.


Fata unei amice face gimnastica ritmica de performanta. Amica mi-a spus ca asta o costa mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona a jucat frumos, a revenit se cateva ori pe parcursul meciului chiar am avut la un moment dat impresia ca va catiga .

Mi-a placut chiar daca nu a catigat.

Urmeaza turneul de la Wimblendon. Vom mai vedea atunci.

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am vazut ca gagicile au fost pe picior de egalitate. Poate ca a fost ceva mai experimentata rusoaica, oricum, bravo Simona, chiar ar fi putut sa castige in orice moment. Scorurile s-au rasturnat mereu si mereu. O asteptam sa castige alte turnee :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×