Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

În turneul de la 's-Hertogenbosch (Olanda), Simona Halep - Olga Govortsova: 7-5, 6-2. După un prim set echilibrat, Simona se impune datorită zvâcului superior, câştigădu-l pe cel de-al doilea mult mai uşor. Turneul care se desfăşoară pe iarbă constituie o bună repetiţie pentru Wimbledon-ul care bate la uşă.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aflat oarecum în umbra fotbalului (datorită CM din Brazilia), tenisul merge şi el mai departe cu turneul de Grand Slam de la Wimbledon, care este în plină desfăşurare.

Vestea bună e că Simona Halep o învinge pe Lesia Tsurenko cu 6-3, 4-6, 6-4 şi se califică în premieră pentru ea în turul trei, acolo unde o va întâlni pe Belinda Bencic. Baftă multă Simonei!

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Măcar între două meciuri de fotbal de la Mondialele din Brazilia, tre să menţionăm şi să ne bucurăm de odiseea Simonei de la Wimbledon. Simona o învinge pe Belinda Bencic în două seturi cu 6-4, 6-1 şi merge în optimi unde o va întâlni luni pe Zarina Diyas, locul 72 WTA.

Chestia e că Simona a devenit principala favorită de la Wimbledon, după ce Na Li şi Serena Williams au fost eliminate!

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O rectificare. Meciul Simonei cu Zarina Diyas se va disputa mâine, adică marţi după-amiază, la o oră ce va fi stabilită în cursul zilei de azi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona e în sferturi!

Tenismena noastră a învins-o în două seturi pe Zarina Diyas cu 6-3, 6-0 şi o va întâlni în sferturi pe nemţoaica Sabine Lisicki, nr. 19 in ierarhia WTA.

Treaba e că naşa Şarapova a părăsit şi ea turneul, fiind învinsă de Angelique Kerber, astfel încât Simona a rămas principala favorită!

Hai Simona, hai fetele!

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu l-am văzut. n-am văzut nici meciul Simonei, că am ajuns târziu acasă şi n-am prins decât finalul meciului dintre Şarapova şi Kerber.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona Halep - Sabine Lisicki, pe DigiSport1 de la ora 14.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona conduce cu 1-0 la seturi!


Şi începe setul al doilea cu un break!


3-0 pentru Simona şi are serviciul...


Este 4-0!


Senzaţional! Simona câştigă şi cel de-al doilea set cu 6-0 şi e în semifinale!


...Acolo unde o va întâlni pe Eugenie Bouchard.
Meciul va avea loc joi, de la ora 15,00.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×