Sari la conținut
Forum Roportal
tadayo

Prognosticuri-Fotbal -Derby-uri din marile campionate

Postări Recomandate

Era vorba aici, pe acest thread. :)

Şi oricum n-ai fost chiar aşa aproape, pentru că, în cazul pronosticurilor la fotbal, acestea sunt 1, X şi 2. Când spui simplu: "FC cutare - SC cutărică: 2-1", asta înseamnă că ai pronosticat că după cele 90 de minute de joc rezultatul a fost de 2-1. Pentru cazul în care vor fi prelungiri sau eventual lovituri de la 11 m., trebuie să specifici clar...

De ex:

Real - Atletico: 0-0 (2-1, după prelungiri)

sau

Real - Atletico: 1-1 (2-2, după prelungiri; şi 5-4 după executarea loviturilor de la 11m.)


Tadayo a zis 3-1, deci el e cel mai aproape.


 

Poate data viitoare, nimic nu e sigur in fotbal. Aproape nimic.

tadayo, cel puţin de data asta, a fost exact pe invers

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, bine. Acu am vazut ca el a zis invers. rotflmao.gif

Nu ma baga in seama prea mult, sunt nedormita de vreo 345626372 ore.

 

Ramane Zen, deci. Io bagasem 2 - 0 pentru Real.laugh.png

Zen a spus numai că va câştiga Real la un gol diferenţă.

Să recapitulăm...Real-Atletico 1-1 (4-1, după prelungiri). Ăsta este scorul final, înregistrat în anale.

Hai să n-o mai lungesc...De data asta cel mai aproape am fost eu. Adică am spus clar că după 90 de minute se va termina egal (0-0 sau 1-1), după care..."apără Casillas", în sensul că meciul se va duce eventual şi la 11 m, unde Casillas o să facă diferenţa pentru echipa sa, Realul. Meciul n-a mai ajuns la 11 m, terminându-se în prelungiri. Însă cel mai apropiat pronostic rămâne totuşi al meu, meciul terminându-se 1-1 după 90 de min şi Realul câştigând în final.

Iar si-a dat Ronaldo tricoiul jos. Poate data viitoare da si chilotii. rolleyes.gif

Ai vrea tu! biggrin.png

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lume, lume, mai sunt 10 zile pana la inceperea Campionatului Mondial!

 

A'ma, sincer, mi s-ar părea corect ca discuţiile despre Campionatul Mondial din Brazilia să se desfăşoare acolo, pe topicul ăla pe care l-am deschis cu ceva vreme în urmă, că doar d'aia l'am deschis. Aici parcă era vorba de Derby-urile din marile campionate, nu? smile.png

Editat de Blues
Edit citat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sâmbătă 25.10 avem El Clasico: REAL MADRID – FC BARCELONA. La noi, pe Digi Sport 1 de la ora 19. Aşa, din plic, bag şi eu: Real - Barcelona 2-2.

Care te mai bagi? smile.png Tadayo?...

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Messi mi se pare intr-o scadere de forma, dar Garreth Bale este accidentat si se pare ca nu va fi apt de joc la ora meciului.

Acest derby mi se pare unul dintre cele mai imprevizibile dintre toate.

Eu zic 3-2 pentru Real, dar nu pentru ca as intui ceva, ci pentru ca iau in calcul problemele lui Messi. Pacat ca Bale nu va fi recuperat, altfel ar fi fost jocul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha! Până acum avem 2-2-ul dat de mine şi 3-2-ul dat de Tadayo. Hai, care te mai bagi? Blues...din adâncul intuiţiei tale, ceva acolo? biggrin.png

Hai, că cică se lasă cu premii, aşa că veniţi cu pronosticuri! Câştigătorul va primi o dedicaţie, adică o melodie, d'aia de ridică vibraţiile şi ne face să fim pe val în mileniul 3! biggrin.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In El Clasico prevad in palantir ca hobbitii vor lua bataie. Nu ca am ceva cu ei dar nu prea se descurca prin afara shireului. Un 5-2 pentru Real Madrid mi se pare numai bun la cum arata forma de moment.

 

 

Un derby din Liga Campionilor se pune ? Roma cu Bayern Munchen din seara asta.

Daca s-ar pune eu zic ca legiunile lui Cezar le vor baga pe triburile germane in Colosseum pentru un recital. Joaca frumos romanii din ce-am vazut in deplasarea lor la Manchester din City. Chiar prea frumos. 3-1 pentru Roma.

 

 

PS accept doar rap.  homestar.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×